نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

10 عنوان شغلی کلیدی ساخت و ساز ساختمانی: شرح شغلی و حقوق

چه به شغلی در ساخت و ساز علاقه مند باشید و چه به دنبال پر کردن یک موقعیت باز در شرکت مدیریت ساخت و ساز خود باشید، نکات ورودی زیادی وجود دارد. البته، تحصیلات و تجربه شما بر بسیاری از عناوین مشاغل ساختمانی که واجد شرایط آنها هستید تأثیر می گذارد، به همین دلیل است که ما رایج ترین عناوین مشاغل ساختمانی را فهرست کرده ایم.

در زیر، 10 عنوان شغلی برتر ساختمانی را مشاهده خواهید کرد. ما توضیح می‌دهیم که هر کدام چیست و میانگین حقوق را ارائه می‌دهیم تا ببینیم چقدر می‌توانید انتظار کسب درآمد یا پرداخت برای یکی از این نقش‌های مدیریت ساخت و ساز را داشته باشید. نقش های ساخت و ساز بسیار ارزشمند هستند. موفق باشید!

10 عنوان شغلی کلیدی ساختمانی

همانطور که اشاره کردیم، برای برنامه ریزی، مدیریت و تکمیل یک پروژه ساختمانی نیاز به متخصصان زیادی است. این عناوین مشاغل ساختمانی به سه دسته تقسیم می شوند: مدیریت عالی، مدیریت میانی و کارگران ساختمانی.

در حالی که بخش ساخت و ساز یک بخش بی ثبات بر اساس اقتصاد ایالات متحده است، ولی حداقل از نظر مشاغل دیگر، همچنان داغ است. بر اساس گزارش اداره آمار کار ایالات متحده، این هیجان تا پایان دهه، 6 درصد مشاغل ساختمانی را زمین‌گیر می‌کند.

هر کدام از این عناوین شغلی ساخت و ساز را که می خواهید پر کنید، باید ابزار مناسب شغل خود را هم داشته باشید تا در اولویت انتخاب ها باشید. نرم افزار مدیریت پروژه به آنها کمک می کند کارآمدتر کار کنند. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه به شما کمک می کند پروژه های ساخت و ساز را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنید. از نمودارهای گانت قوی ما برای سازماندهی وظایف، پیوند هر چهار نوع وابستگی وظایف و حتی فیلتر کردن مسیر حیاتی برای شناسایی وظایف ضروری استفاده کنید. سپس یک خط پایه برای ثبت برنامه خود تنظیم کنید و آن را با پیشرفت واقعی خود در زمان واقعی مقایسه کنید تا به شما در ادامه مسیر کمک کند. همین امروز به صورت رایگان با اسکوپ شروع کنید.

اکنون، بیایید نگاهی به 10 نقش برتر مدیریت پروژه ساختمانی بیندازیم. ما توضیح کوتاهی ارائه می کنیم و اضافه می کنیم که میانگین حقوق برای هر کدام چقدر است. به خاطر داشته باشید که حقوق می تواند بسته به محل کار و سطح تجربه نامزد شغلی متفاوت باشد.

  1. مدیر پروژه ساخت و ساز

مدیر پروژه ساخت و ساز مسئول برنامه ریزی و تحویل یک پروژه ساختمانی است. آنها بر کار نظارت می کنند تا مطمئن شوند که به موقع و در چارچوب بودجه انجام می شود. آنها با تدارکات سروکار دارند، کار را محول می کنند و هزینه ها را پیگیری می کنند.

مانند هر مدیر پروژه، مدیر پروژه ساخت و ساز با مشتری پروژه و متخصصان ساخت و ساز مانند پیمانکاران فرعی، اما همچنین تامین کنندگان، فروشندگان و غیره برای انجام برنامه ریزی و تحویل ارتباط برقرار می کند.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 102000 تا 135000 دلار

  1. پیمانکار عمومی

پیمانکار عمومی می تواند یک فرد یا شرکتی باشد که بر پروژه ساخت و ساز نظارت دارد. آنها معمولاً توسط صاحب ملک استخدام می شوند تا مطمئن شوند که پروژه طبق برنامه ریزی و بودجه تحویل داده می شود.

شما یک پیمانکار عمومی در تمام پروژه های ساختمانی، از تجاری گرفته تا مسکونی پیدا خواهید کرد. با این حال، برای مشاغل خاص، تنها به یک پیمانکار فرعی (مانند تعویض سقف) نیاز است. هنگام هماهنگی چند مرحله یا بسیاری از پیمانکاران فرعی به پیمانکاران عمومی نیاز است.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 54000 تا 96000 دلار

  1. سرکارگر ساختمانی

یک سرکارگر ساخت و ساز از نزدیک با مدیران پروژه های ساخت و ساز برای کمک به استخدام، رعایت مهلت مقرر برای وظایف و رعایت استانداردهای ایمنی در میان پرسنل ساخت و ساز همکاری می کند. آنها تمایل دارند جلسات را در محل کار رهبری کنند و از طریق تجربه خود راهنمایی ارائه دهند.

آنها مسئول هماهنگی کار ساخت و ساز، پیروی از اولویت ها و برنامه برنامه ریزی شده هستند. سرکارگر ساخت و ساز نیز با تخصیص مسئولیت های کلی و روزانه بر حضور اکیپ ساختمانی نظارت خواهد داشت.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 42000 تا 77000 دلار

  1. برآورد ساخت و ساز

همانطور که از نام آن پیداست، برآوردگر ساخت و ساز حرفه ای مسئول پیش بینی هزینه یک پروژه ساخت و ساز است. آنها تمام تلاش خود را برای برآورد دقیق هزینه تمام جنبه های پروژه ساخت و ساز انجام می دهند، اما همچنین می توان از آنها برای تمرکز روی هزینه تنها یک قسمت از پروژه استفاده کرد.

برآوردگر ساخت و ساز به عنوان بخشی از کار خود، پیشنهادات خرید را بر اساس نیازمندی های سایت، اضافات و تغییرات هزینه ارزیابی می کند. آنها تفاوت های هزینه را تجزیه و تحلیل می کنند تا تعیین کنند کدامیک بهترین هستند و سپس بودجه پروژه را نوشته و ارائه می کنند. آنها اغلب در مورد هزینه ها نیز گزارش می دهند.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 60000 تا 96000 دلار

  1. ناظر ساخت و ساز

یکی دیگر از متخصصان ساخت و ساز مسئول اجرای روان پروژه، سرپرست ساخت و ساز است. آنها منابع مورد نیاز برای ساخت و ساز را ارزیابی می کنند و هزینه های خود را برای کمک به تعریف بودجه پروژه برآورد می کنند.

سرپرست ساخت و ساز با مهندسان و پیمانکاران فرعی کار می کند تا اطمینان حاصل شود که پروژه از برنامه خود پیروی می کند. آنها بر عملکرد پرسنل ساخت و ساز نظارت می کنند، پروژه را از برنامه ریزی تا تکمیل نظارت می کنند تا اطمینان حاصل کنند که استانداردهای کیفی، استانداردهای ایمنی و امنیت را رعایت می کند، و همچنین در ارتباط و مذاکره با شرکای خارجی مانند فروشندگان هستند.

میانگین حقوق ایالات متحده: 77000 تا 120000 دلار

  1. مهندس سازه

یک مهندس سازه هر قسمت یا سیستم سازه ای را در یک طرح ساخت و ساز تجزیه و تحلیل، طراحی و برنامه ریزی می کند تا مطمئن شود که اهداف طراحی را برآورده می کند و در عین حال استانداردهای ایمنی و راحتی را رعایت می کند. برای انجام این کار، آنها مسائل ایمنی، فنی، اقتصادی و زیست محیطی، اغلب شامل عوامل زیبایی شناختی و اجتماعی را در نظر می گیرند.

آنها همچنین مسئول طراحی و ساخت ساختمان‌ها و سازه‌هایی هستند که می‌توانند در برابر عناصری که معمولاً در معرض آنها قرار می‌گیرند، بسته به جایی که ساخت‌وساز در حال انجام است، مقاومت کنند. اما آنها همچنین می توانند برای بازسازی یا بهبود یکپارچگی ساختاری سازه ها و ساختمان های موجود به کار گرفته شوند.

میانگین حقوق ایالات متحده: 90000 تا 130000 دلار

  1. بازرس ساخت و ساز

سایت های ساخت و ساز دارای کدهای بسیاری برای رعایت و سایر مقررات برای ایمنی و سایر نگرانی ها هستند. بازرس ساخت و ساز همه چیز را از کارهای عمومی گرفته تا خدمات عمومی و ساخت و ساز ساختمان بازرسی می کند تا از مطابقت آن با نقشه های پروژه، مشخصات، قراردادها، مجوزها، اسناد زیست محیطی، موافقت نامه های کاری و غیره اطمینان حاصل کند.

آنها همه چیز را از برق گرفته تا گرمایش، تهویه، تهویه مطبوع و سیستم های برودتی و لوله کشی در ساختمان های ساختمانی و همچنین خیابان ها و بزرگراه ها را بررسی می کنند. آنها توسط دولت شهری یا شهری که ساخت و ساز در آن انجام می شود به کار گرفته می شوند.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 46000 تا 67000 دلار

  1. معمار

معمار در یک پروژه ساختمانی مسئول ایجاد طرح برای هر چیزی است که ساخته می شود. آنها همچنین وظیفه دارند اسناد ساخت و ساز را مدیریت کنند و با مدیران ساخت و ساز همکاری کنند تا در تمام جنبه های پروژه کمک کنند تا مطمئن شوند که به موقع و در حد بودجه تحویل داده می شود.

از جمله وظایف آنها ارائه خدمات مشاوره به مراجعه کننده است. آنها را از طریق فرآیند طراحی، برنامه ریزی و ساخت راهنمایی می کنند. این می تواند برای ساخت و ساز جدید یا تطبیق یک ملک موجود باشد.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 64000 تا 85000 دلار

  1. کارگران ساختمانی ماهر

کارگران ساختمانی ماهر مختلفی وجود دارند که طرح پروژه را اجرا می کنند و هر سازه ای را که پیشنهاد می شود به صورت فیزیکی می سازند. این کارگران ماهر وظایف متنوعی را انجام می دهند، از چیدمان چارچوب اولیه تا انجام بازرسی نهایی.

شما کارگران ساختمانی ماهر را در محل کار خواهید دید که به نصب، تعمیر و نگهداری سیستم های لوله کشی، سیم کشی برق و عایق کاری می پردازند. آنها ماشین آلات را کار می کنند و سنگ تراشی، نجاری و مدیریت پروژه را انجام می دهند.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 35000 تا 58000 دلار

  1. اپراتور تجهیزات

در حالی که اپراتورهای تجهیزات می توانند در رده کارگران ساختمانی با مهارت بالا قرار گیرند، آنها واجد شرایط منحصر به فرد هستند و شایسته تمایز خاص خود هستند. آنها افرادی هستند که از ماشین آلات برای جابجایی لوازم ساختمان، خاک و سایر مواد سنگین در محل ساخت و ساز استفاده می کنند.

برخی از تجهیزاتی که آنها کار می کنند، زمین را پاکسازی و درجه بندی می کنند تا برای ساخت همه چیز از جاده ها، پل ها، ساختمان ها، باند هواپیما، سدها و غیره آماده شوند. اینها کارگران دارای مجوز هستند که به سرپرست یا سرکارگر گزارش می دهند. برخی از تجهیزاتی که آنها کار می کنند شامل بولدوزر، بیل مکانیکی، غلتک، ترانچر، کمپکتور و غیره است.

میانگین حقوق ایالات متحده: بین 52000 تا 110000 دلار

الگوهای مدیریت پروژه ساختمانی

اکثر عناوین مشاغل ساخت و ساز که در بالا تعریف کردیم به ابزارهای مدیریت پروژه برای انجام کار خود نیاز دارند. در حالی که نرم افزار مدیریت پروژه ایده آل است، اغلب تیم های ساخت و ساز آماده ارتقاء نیستند. به همین دلیل است که اسکوپ ده ها قالب مدیریت پروژه رایگان برای Excel و Work ارائه می دهد که می توانند برای هر مرحله از پروژه استفاده شوند. تعداد کمی از موارد ذکر شده در زیر مختص ساخت و ساز هستند. اکنون آنها را به صورت رایگان دانلود کنید.

الگوی زمانبندی ساخت و ساز

الگوی رایگان زمان‌بندی ساخت و ساز ما به شما کمک می‌کند وظایف، منابع و حتی فیلترهای مسیر حیاتی خود را سازماندهی کنید. می توانید وابستگی ها را پیوند دهید، نقاط عطف اضافه کنید و برای به حداقل رساندن ریسک برنامه ریزی کنید.

الگوی برآورد ساخت و ساز

داشتن پیش‌بینی دقیق هزینه به شما کمک می‌کند از حاشیه سود خود جلوگیری کنید. از الگوی تخمین ساخت و ساز رایگان ما به صورت اکسل برای برآورد دقیق هزینه ها در تمام مراحل پروژه با جذب فروشندگان، پیمانکاران، هزینه های نیروی کار و مواد استفاده کنید.

الگوی گزارش روزانه ساخت و ساز

در پایان، گزارشی که کار انجام شده را نشان می دهد، اینکه آیا کامل شده است یا نه، چه چیزی به تأخیر افتاده است، یک سند مهم ساخت و ساز است. الگوی گزارش روزانه ساخت و ساز رایگان ما به صورت اکسل به شما کمک می کند این اطلاعات، به علاوه لیست بازدیدکنندگان سایت، شرایط آب و هوایی و موارد دیگر را سازماندهی کنید.

اسکوپ مدیریت پروژه های ساخت و ساز را تسهیل می کند.

الگوها شروع خوبی هستند، اما فقط شما را در مدیریت یک پروژه ساخت‌وساز تا این حد می‌برند. آنها اسناد ثابتی هستند که سرعت شما را کاهش می دهند، در حالی که نرم افزار مدیریت پروژه برای ایجاد کارایی بیشتر طراحی شده است. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه به شما کمک می کند پروژه های ساخت و ساز خود را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنید. همانطور که در بالا نشان دادیم، نمودارهای گانت می توانند فعالیت ها را برنامه ریزی و زمان بندی کنند، اما این تنها شروع است. از ابزارهای ردیابی زمان ما استفاده کنید تا پروژه خود را طبق برنامه و در حد بودجه نگه دارید.

نظارت بر پیشرفت و عملکرد

موارد زیادی وجود دارد که می تواند پروژه شما را تحت تاثیر قرار دهد و تاخیرهای پرهزینه ای ایجاد کند. اینکه بتوانید هر زمان که بخواهید دید سطح بالایی از پیشرفت و عملکرد خود داشته باشید، به شما کمک می کند تا مسائل را دریابید و به سرعت آنها را حل کنید. فقط کافی است به داشبورد زنده ما بروید، که به طور خودکار داده های پروژه را جمع آوری می کند و آن را در نمودارها و جداول خوانا نمایش می دهد. معیارها را به موقع، هزینه، حجم کار و موارد دیگر دریافت کنید. برخلاف نرم‌افزارهای سبک وزن، هیچ تنظیماتی برای داشبورد بلادرنگ لازم نیست.

مدیریت منابع و هزینه های نیروی کار

منابع پروژه در نمودارهای گانت ما برنامه ریزی شده است، اما در حالی که پروژه در حال اجرا است، باید آنها را به دقت زیر نظر داشته باشید. ابتدا، می توانید در دسترس بودن پرسنل ساخت و ساز خود را تنظیم کنید، از جمله PTO، تعطیلات، که تخصیص وظایف را ساده می کند. سپس می توانید به نمودار حجم کار با کد رنگی ما نگاه کنید تا ببینید آیا کسی بیش از حد تخصیص داده شده است یا خیر. اگر چنین هستند، می‌توانید بار کاری تیم را درست از روی نمودار متعادل کنید تا همه با ظرفیت کار کنند. این بدان معناست که آنها بازده بیشتری خواهند داشت. همچنین، جدول زمانی ایمن ما نه تنها به حقوق و دستمزد کمک می کند، بلکه هزینه های نیروی کار را نیز برای کمک به شما در حفظ بودجه کمک می کند.

جدول زمانی اسکوپ

اینها تنها برخی از ویژگی هایی است که ما برای کمک به مدیریت پروژه ساخت و ساز خود داریم. ما حتی به گزارش‌های قابل تنظیم، ابزارهای مدیریت ریسک و نماهای پروژه متعددی که ارائه می‌دهیم که به همه اعضای تیم اجازه می‌دهد روی ابزارهایی کار کنند که با آنها راحت هستند. نرم افزار ما تمام ویژگی هایی را که برای ارائه پروژه های ساخت و ساز موفق نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

اسکوپ یک نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه است که تیم ها را در هر کجا که هستند، در دفتر، محل کار و هر جایی بین آنها به هم متصل می کند. فایل‌ها را به اشتراک بگذارید، فضای ذخیره‌سازی نامحدود فایل را دریافت کنید و در سطح کار نظر دهید تا همکاری بیشتر ایجاد شود. همین امروز به صورت رایگان با اسکوپ شروع کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *