نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

پیمانکار عمومی در ساخت و ساز چیست؟ نقش و مسئولیت ها

پروژه های ساختمانی به طور مشخص دشوار هستند. بسیاری از مشاغل مختلف و رشته های حرفه ای مورد نیاز است تا در کنار هم کار کنند تا هر ساختار و ساختمانی که قرار است ساخته شود را برپا کنند. برای داشتن این اثر باید یک نفر مسئول تنظیم تمام این بخش‌های مختلف باشد. این چیزی است که یک پیمانکار عمومی در مدیریت پروژه های ساختمانی انجام می دهد.

اصطلاح پیمانکار عمومی را شنیده اید، اما اجازه دهید ابتدا تعریف کنیم که پیمانکار عمومی چیست، پروانه پیمانکاری عمومی چیست و به تفصیل توضیح دهیم که پیمانکار عمومی چه می کند. همچنین بیش از یک نوع پیمانکار عمومی وجود دارد، بنابراین ما آنها را نیز توضیح خواهیم داد، به علاوه میانگین حقوق یک پیمانکار عمومی و اینکه چرا داشتن یک پیمانکار برای پروژه ساخت و ساز شما مهم است را نشان خواهیم داد.

پیمانکار عمومی چیست؟

یک پیمانکار عمومی (GC) یک متخصص ساخت و ساز است که تمام خدماتی را که صاحب پروژه برای انجام موفقیت آمیز پروژه نیاز دارد، ارائه می دهد. یک پیمانکار عمومی می تواند یک فرد یا یک شرکت باشد، اما در هر صورت آنها کسی هستند که عملیات روزانه را در محل کار مدیریت می کنند و ساختمان را می سازند.

در حالی که پیمانکار عمومی معمولاً یک مدیر پروژه، سرپرست ساختمان و حتی کارگران و نجاران خود را دارد که زیر نظر آنها کار می کنند، آنها همچنین تقریباً همیشه پیمانکاران فرعی را برای انجام اکثر کارها استخدام می کنند. در این مقام، پیمانکار عمومی به نوعی مدیر پروژه برای آن پیمانکاران فرعی است و ارتباط بین آنها و مالک پروژه، معمار و مهندس را برقرار می کند.

از نظر پرداخت، پیمانکاران عمومی تمایل دارند با مالک پروژه تحت یک قرارداد یا مبلغ مقطوع کار کنند. لذا از پیمانکار عمومی جهت مناقصه کار توسط مالک پروژه دعوت خواهد شد. این فرآیند شامل بررسی و تجزیه و تحلیل نقشه ها، محدوده کار و الزامات پروژه توسط پیمانکار عمومی است. آنها قیمت‌های خود را از پیمانکاران فرعی جمع‌آوری می‌کنند، هزینه‌های سربار خود را اضافه می‌کنند و پیشنهادی را به صاحب پروژه ارسال می‌کنند.

در صورتی که مالک پیشنهاد را قبول کند، پیمانکار کل قرارداد می بندد تا پروژه را طبق توافق به قیمت پیشنهادی تحویل دهد. بنابراین با هرگونه صرفه جویی سود بیشتری نصیب پیمانکار عمومی می شود. نرم افزار مدیریت پروژه می تواند به اجرای کارآمدتر پروژه کمک کند. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه به پیمانکاران عمومی کمک می کند تا کارهای خود را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنند. استفاده از نمودارهای قدرتمند گانت ما به پیمانکاران عمومی اجازه می دهد تا هر چهار نوع وابستگی وظایف را به هم مرتبط کنند تا از تاخیرهای پرهزینه جلوگیری کنند و مسیر بحرانی را فیلتر کنند تا فقط وظایف ضروری را شناسایی کنند. هنگامی که آنها یک خط پایه را تعیین می کنند، می توانند تلاش برنامه ریزی شده را با تلاش واقعی برای کمک به حفظ پروژه و تحویل به موقع و کمتر از بودجه مقایسه کنند. همین امروز به صورت رایگان با اسکوپ شروع کنید.

پروانه پیمانکاری عمومی چیست؟

هر ایالت دارای مجموعه ای از الزامات متفاوت برای دریافت مجوز پیمانکاری عمومی است. این قوانین توسط وزارت امور مصرف کنندگان و هیئت مجوز دولتی پیمانکاران (CSLB) تنظیم شده است. به طور کلی، شرایط مورد نیاز چهار سال تجربه در تجارت ساخت و ساز است، 18 سال یا بیشتر، اگرچه مدرک دانشگاهی می تواند چند سال تجربه مورد نیاز را کاهش دهد.

استفاده از یک پیمانکار عمومی دارای مجوز یکی از راه هایی است که مالک پروژه می تواند از اموال و پروژه خود محافظت کند. این نشان می‌دهد که پیمانکار عمومی دارای تجربه است و بسیاری از ایالت‌ها از پیمانکاران عمومی می‌خواهند آزمایشی را بگذرانند که ثابت می‌کند آنها دانش عمیقی از مشاغل مختلف ساختمانی دارند. مجوز پیمانکاری عمومی معمولاً به این معنی است که آنها دارای بیمه مسئولیت، حق حبس و اثبات آدرس تجاری هستند.

پیمانکار عمومی چه می کند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، پیمانکاران عمومی مسئولیت تکمیل موفقیت آمیز پروژه را بر عهده دارند. این بدان معنی است که آنها بر همه چیز نظارت می کنند و بنابراین، باید از همه وظایفی که آن پروژه را انجام می دهند و توانایی مدیریت آن قطعات کار را درک کنند تا در صورت لزوم گرد هم آیند. بیایید نگاهی دقیق تر به مسئولیت های یک پیمانکار عمومی بیندازیم.

 

مناقصه در پروژه ها

قبل از اینکه پروژه در دست یک پیمانکار عمومی باشد، آنها باید در مناقصه آن شرکت کنند. مالک پروژه یک درخواست برای پیشنهاد (RFP)، درخواست برای پیشنهاد (RFQ) یا یک بسته دعوت به مناقصه (ITB) ارسال می کند. این می تواند برای یک پیمانکار عمومی خاص ارسال شود یا برای همه آزاد باشد. فرآیند مناقصه به پنج مرحله کلیدی تقسیم می شود: درخواست پیشنهاد، ارسال پیشنهاد، انتخاب پیشنهاد، تشکیل قرارداد و تحویل پروژه.

مطابق با قراردادها، شرایط عمومی و الزامات عمومی

پیمانکار عمومی با پیمانکاران فرعی کار می کند تا تخصص های مختلف لازم برای تکمیل پروژه را انجام دهد. این روابط قانوناً با قراردادهایی که مسئولیت آن برعهده پیمانکار عمومی است، مقید است. آنها همچنین مسئول شرایط عمومی هستند، یعنی اینکه چگونه پیمانکار عمومی الزامات ذکر شده را برآورده می کند و هزینه آنها چقدر است. الزامات عمومی چیزی است که مالک پروژه به پیمانکار عمومی نیاز دارد تا در پروژه ارائه کند.

استخدام پیمانکاران فرعی ساخت و ساز

همانطور که قبلا ذکر شد، پیمانکار عمومی بر کل پروژه ساخت و ساز نظارت دارد. پیمانکاران فرعی کار خاصی را انجام می دهند، مانند نجاری، آجرکاری، سقف سازی و غیره. این مشاغل تخصصی اغلب باید مجوز داشته باشند و پیمانکار عمومی باید این پیمانکاران فرعی را استخدام کند و قرارداد ببندد تا اطمینان حاصل شود که آنها مطابق با استانداردهای مورد انتظار مالک پروژه و اینکه آنها کار را طبق قرارداد انجام می دهند، هستند.

مدیریت کار ساخت و ساز در محل کار

همچنین پیمانکار عمومی وظیفه نظارت بر محل کار را بر عهده دارد. این بدان معناست که آنها فعالیت های روزانه را هماهنگ می کنند و پیمانکاران فرعی و برنامه ریزی نیروی کار را مدیریت می کنند. همچنین می توان آنها را سفارش داد که مواد را سفارش دهند و مطمئن شوند که در صورت نیاز به محل کار می رسند. پیمانکار عمومی همچنین کار را برای اطمینان از مطابقت آن با قوانین ساختمان و مقررات ایمنی نظارت خواهد کرد.

انواع پیمانکاران عمومی

در حالی که انواع مختلفی از مجوزهای پیمانکاری وجود دارد، رایج ترین آنها این است که پیمانکاران عمومی به دو دسته تجاری و مسکونی تقسیم می شوند. بیایید نگاهی به هر دوی این حرفه ها و تفاوت و شباهت آنها بیندازیم.

پیمانکار عمومی تجاری

یک پیمانکار عمومی تجاری در ساخت و ساز تجاری تخصص دارد، اما در ساخت و بازسازی مدارس، دفاتر شرکتی، رستوران ها، ساختمان های خرده فروشی و موارد دیگر نیز کار می کند. آنها بر تمام مراحل ساخت و ساز از طراحی، صدور مجوز و خریدهای عرضه تا رعایت قوانین ساختمان و مقررات منطقه بندی نظارت می کنند.

پیمانکار عمومی مسکونی

پیمانکاران عمومی مسکونی بر روی بازسازی یا ساخت ساختمان های مسکونی کار می کنند. آنها با مشتریان، معماران، مهندسان و پیمانکاران فرعی کار خواهند کرد تا پروژه را به موقع، با بودجه و مطابق با مشخصات مشتری تحویل دهند. برخی از انواع ساخت و سازهای مسکونی شامل خانه های تک خانواده، خانه های شهری، دوبلکس و تریپلکس، کانکس و غیره می باشد که مسئولیت اخذ مجوز، تامین مصالح، استخدام و نظارت بر پیمانکاران فرعی، مدیریت برنامه ساخت و ساز و اطمینان از رعایت قوانین ساختمانی و مقررات ایمنی را بر عهده دارند.

یک پیمانکار عمومی تجاری با مصالح متفاوتی نسبت به پیمانکار عمومی مسکونی آشنا خواهد بود. همچنین تفاوت هایی در کد و الزامات انطباق وجود دارد. بیمه و ضمانت هایی وجود دارد که می تواند با توجه به اندازه پروژه متفاوت باشد.

حقوق پیمانکار عمومی

محدوده حقوقی که یک پیمانکار عمومی می تواند با توجه به جغرافیا، تجربه و سایر متغیرها انتظار داشته باشد. در ایالات متحده، به طور کلی، آنها می توانند انتظار داشته باشند که سالانه بین 12955 تا 339343 دلار حقوق دریافت کنند. این طیف گسترده ای است، اما متوسط ​​حقوق 62328 دلار است.

الگوی برآورد پیمانکار

این الگوی برآورد رایگان پیمانکار به شما امکان می دهد تمام هزینه های مختلف یک پروژه ساخت و ساز مانند نیروی کار، اجاره تجهیزات مواد و موارد دیگر را ثبت کنید. این به پیمانکاران کمک می کند تا برآوردهای دقیقی از پروژه ایجاد کنند تا بتوانند مناقصه های ساخت و ساز بیشتری را برنده شوند و سودآوری خود را به حداکثر برسانند.

مزایای استخدام پیمانکار عمومی

دلایل زیادی برای استخدام یک پیمانکار عمومی وجود دارد، به خصوص پیمانکاری که دارای مجوز است. اول، آنها نظارت بر پروژه را انجام می دهند که فرآیندی زمان بر و پیچیده است. بدون وجود یک متخصص در رأس چنین پروژه هایی، چه مسکونی و چه تجاری، به احتمال زیاد پروژه طولانی تر و هزینه بیشتری خواهد داشت.

پیمانکاران عمومی با پیمانکاران فرعی روابط کاری دارند و می توانند کار خود را تضمین کنند، این چیزی است که در غیر این صورت زمان زیادی برای تحقیق صرف می شود و ممکن است فرد مجبور باشد با تجربه بد یاد بگیرد. هیچ یک از اینها معمولاً در محدوده کاری که صاحب پروژه به انجام آن علاقه دارد نیست. آنها مسئولیت های مهم تری دارند.

داشتن یک پیمانکار عمومی دارای مجوز ایده آل است زیرا در صورت بروز مشکل در محل کار، از مالک پروژه در برابر شکایت های قضایی محافظت می کند. پیمانکاران عمومی دارای مجوز دارای بیمه مسئولیت و سایر پوشش هایی هستند که به طور یکسان از کارگران و مالکان محافظت می کند. بعلاوه، آنها از طریق کانال های مناسب از نظر دریافت مجوزهای قانونی و سایر قوانین و مقررات ساختمانی که کار را ایمن تر، بهتر و سازگارتر با محیط زیست می کند، عبور خواهند کرد.

پیمانکار عمومی در مقابل مدیر ساخت و ساز

پیمانکاران عمومی و مدیران ساخت و ساز وظایف مشابهی دارند. هر دو وظیفه دارند پروژه ساخت و ساز را تحویل دهند. اما آنها موقعیت های قابل تعویض نیستند. همانطور که اشاره کردیم، پیمانکار عمومی پس از تایید طرح و پیشنهاد پروژه توسط مالک استخدام می شود. معمولاً با پیشنهاد کم کار می شود.

مدیران ساخت و ساز زودتر در پروژه وارد می شوند. آنها بخشی از فرآیند مدیریت ساخت و ساز هستند، که خدمات با مالک پروژه برای هزینه ثابت به جای مبلغی که یک پیمانکار عمومی برای پوشش سربار و سود آنها هزینه می کند، قرارداد می بندد.

زمانی که تصمیم می گیرید کدام انتخاب مناسب است، بستگی به خواسته مالک پروژه دارد. پیمانکاران عمومی انگیزه ای برای افزایش یا محافظت از حاشیه سود خود دارند، در حالی که مدیران ساخت و ساز به عنوان توسعه کارکنان مالک پروژه کار می کنند و منافع آنها کاملاً با مالک هماهنگ است.

اسکوپ ابزار عالی برای پیمانکاران عمومی است.

چه پیمانکار عمومی و چه مدیر ساخت و ساز، برای تحویل پروژه به نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی نیاز خواهید داشت. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز به شما کمک می کند یک یا چند پروژه را با داده های زمان واقعی مدیریت کنید تا تصمیمات دقیق تری بگیرید. ابزار ما به شما امکان می دهد پیشرفت و عملکرد را نظارت کنید و در عین حال هزینه ها را پیگیری کنید و پرسنل شما در محل کار با ظرفیت کامل کار کنند تا بهره وری بیشتری داشته باشید.

پروژه های متعدد را با داشبوردهای بلادرنگ نظارت کنید.

پیمانکاران عمومی باید هر زمان که بخواهند یک دید کلی از پروژه یا چندین پروژه داشته باشند. آن‌ها می‌توانند این کار را در نرم‌افزار ما با جابجایی روی داشبورد زنده انجام دهند. داده‌های زنده را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را در نمودارها و جداول با خوانایی نشان می‌دهد که معیارهای پروژه را برنامه‌ریزی‌شده در مقابل هزینه واقعی، زمان و موارد دیگر ردیابی می‌کند. اگر بیش از یک پروژه را مدیریت می کنید، حتی یک داشبورد نمونه کارها نیز وجود دارد. برخلاف ابزارهای دیگر، داشبورد ما نیازی به تنظیم زمان‌بر ندارد. هر زمانی که شما بخواهید آماده است.

 

ردیابی هزینه های نیروی کار با نمودارهای حجم کاری و جدول زمانی

مدیریت منابع برای موفقیت یک پروژه ساختمانی پیچیده و حیاتی است. پیمانکاران عمومی می توانند با ابزار ما از منابع خود استفاده کنند. اول، آنها می توانند در دسترس بودن پرسنل خود، از جمله PTO، تعطیلات و حتی تعطیلات جهانی را تنظیم کنند، که تخصیص را آسان تر می کند. نمودار حجم کار با کد رنگی در یک نگاه نشان می دهد که چه کسی بیش از حد تخصیص داده شده است و می توان منابع را درست از آن نمودار متعادل کرد تا همه با ظرفیت کار کنند. ما همچنین برگه‌های زمانی امنی برای ساده‌سازی حقوق و دستمزد و ردیابی میزان زمانی که پرسنل شما برای وظایف خود صرف می‌کنند، داریم. این فقط راه دیگری برای اطمینان از رعایت برنامه و بودجه است.

جدول زمانی اسکوپ با پنجره باز انتساب

نرم افزار ما همچنین دارای ابزارهای مدیریت کار، نماهای متعدد پروژه است که به تیم ها اجازه می دهد از لیست وظایف، تابلوهای کانبان و موارد دیگر استفاده کنند، به علاوه ویژگی های مدیریت ریسک برای شناسایی و ردیابی مسائل تا زمانی که حل شوند. از وظایف تکرار شونده و گردش کار خودکار برای ساده کردن فرآیندها و تنظیمات تأیید کار استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که فقط کیفیت ارائه می شود. پیمانکاران عمومی تمام ابزارهای مورد نیاز برای ارائه پروژه های موفق را خواهند داشت.

مطالب مرتبط

اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز مبتنی بر ابر است که به پیمانکاران عمومی اجازه می دهد تا پروژه های خود را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنند. پرسنل در محل کار می توانند با معماران و مهندسان در دفتر همکاری کنند، فایل ها را به اشتراک بگذارند و در سطح کار اظهار نظر کنند. همین امروز به صورت رایگان با اسکوپ شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *