نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

بودجه ساخت و ساز: راهنمای سریع با مثال

بودجه ساخت و ساز

پروژه های عمرانی بدون تامین مالی هیچ گاه به کار نمی افتند. پول چرخ دنده های مدیریت ساخت و ساز را به حرکت در می آورد. بنابراین، ایجاد بودجه ساخت و ساز یکی از مهم ترین بخش ها در هنگام توسعه یک طرح ساخت و ساز است.

چگونه بودجه ساخت و ساز ایجاد می کنید، هزینه های یک پروژه را پیش بینی می کنید و آنها را پیگیری می کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد هزینه نمی کنید؟ بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه که در ساخت بودجه ساخت و ساز انجام می شود.

بودجه ساخت و ساز چیست؟

بودجه ساخت و ساز تخمینی از پول مورد نیاز برای انجام یک پروژه ساخت و ساز از شروع تا پایان است، شامل تمام هزینه ها و هزینه های مرتبط که در طول فرآیند ساخت و ساز جمع می شود. در حالی که بودجه تلاشی برای پیش‌بینی تمام هزینه‌ها در یک پروژه ساخت‌وساز است، شما باید فضایی را برای پاسخگویی به شرایط اضطراری یا هزینه‌های غیرمنتظره ساختمان بگذارید.

مدیران پروژه ساخت و ساز با طرح پروژه، به احتمال زیاد یک طرح اولیه، به منظور ارزیابی مواد مورد نیاز، شروع می کنند. عواملی مانند آماده سازی محل کار باید در نظر گرفته شود که می تواند شامل هزینه های تخریب، اجاره تجهیزات، هزینه های مجوز و بازرسی باشد.

با شروع اجرای پروژه، سایر هزینه ها ظاهر می شوند. هزینه های نیروی کار و الزامات ایمنی برای همه کارگران در محل وجود دارد. حمل و نقل می تواند هزینه دیگری باشد. پروژه های ساختمانی مسکونی و تجاری نیز هزینه های منحصر به فردی خواهند داشت. همه این متغیرها باید در نظر گرفته و محاسبه شوند.

ردیابی این هزینه ها راهی است که نرم افزار مدیریت پروژه می تواند کمک کند. نرم افزار مدیریت ساخت و ساز اسکوپ است که بودجه ساخت و ساز شما را در زمان واقعی برنامه ریزی، نظارت و گزارش می دهد. ما داشبوردهای زنده، گزارش‌های یک کلیک و یک نمودار گانت آنلاین قوی داریم که می‌تواند ساختار شکست کار شما را مستند کند، مسیر بحرانی را فیلتر کند و خطوط پایه را برای مقایسه هزینه‌های برنامه‌ریزی شده با هزینه‌های واقعی تنظیم کند. همین امروز اسکوپ را رایگان امتحان کنید!

بودجه ساخت و ساز

چرا بودجه ساخت و ساز مهم است؟

به احتمال زیاد، منبع پول نامحدودی برای کار کردن ندارید. در عوض، شما سهامدارانی دارید که در پروژه ساخت و ساز سرمایه گذاری کرده اند و می خواهند به سود برسند و رفتن به هر پروژه ای بدون بودجه راهی مطمئن برای خرج کردن پول زیاد است. به همین دلیل است که شما به یک پایه بودجه نیاز دارید که تعیین کند چقدر می توانید هزینه کنید. داشتن بودجه و طرح پروژه ساخت و ساز با هر پروژه موفقی همراه است.

بودجه ساخت و ساز نیز یک راه عالی برای حفظ پروژه شما در مسیر اجرا در طول اجرا است. هر چه هزینه های حساب نشده در یک پروژه بیشتر باشد، اتمام آن بیشتر طول می کشد. بودجه بندی به شما امکان می دهد تا حد ممکن هزینه های ساخت و ساز را در نظر بگیرید و به شما کمک می کند تا در برنامه خود بمانید.

چرا بودجه ساخت و ساز مهم است

چه چیزی در بودجه ساخت و ساز گنجانده شده است؟

به عبارت ساده، بودجه ساخت و ساز مانند هر بودجه پروژه دیگری است، تمام هزینه ها را جمع می کند تا پروژه بتواند اجرا شود. با این حال، پروژه های ساختمانی، هزینه های منحصر به فردی دارند. بنابراین قبل از ایجاد بودجه ساخت و ساز، مهم است که هزینه های پروژه ساخت و ساز را درک کنید، که به سه دسته اصلی تقسیم می شوند:

 • هزینه های مستقیم: این شامل تجهیزات سنگین، مواد و نیروی کار است.
 • شرایط عمومی: هزینه های غیرمستقیم هستند که به سه دسته تقسیم می شوند: هزینه های پیش ساخت، هزینه های سازمان ساخت و هزینه های عملیاتی پروژه.
 • سود و سربار: سود تفاوت مابین چیزی است که به دست آورده اید و هزینه کرده اید، در حالی که سربار هزینه های عملیاتی مرتبط با اداره یک تجارت است.

از نظر اینکه چه چیزی را باید در بودجه پروژه ساخت و ساز خود لحاظ کنید، بستگی به پروژه ای دارد که روی آن کار می کنید. اما به طور کلی، بودجه ساخت و ساز باید شامل موارد زیر باشد:

 • املاک: این هزینه بستگی به محل ساخت و محدوده پروژه شما دارد. این شامل قیمت لات، هزینه های املاک و مستغلات، تامین مالی و مالیات است.
 • هزینه ها و خدمات حرفه ای: این هزینه ها مربوط به مشاوره حرفه ای شامل مجوز، نقشه برداری، آزمایش، معماری و طراحی، برنامه ریزی اصلی، سازه، برق، مکانیک و عمران، حسابداری، بانکی و هزینه های املاک و مستغلات می باشد.
 • مواد: بر خلاف سایر هزینه ها، هزینه مواد قابل مذاکره است، به خصوص اگر با تامین کنندگان خود رابطه داشته باشید. هزینه های مصالح بخش بزرگی از بودجه ساخت و ساز شما را تشکیل می دهد و معمولاً به دو دسته تقسیم می شود: آماده سازی سایت و ساختار ساختمان.
 • نیروی کار: این هزینه بازرگانان، پیمانکاران فرعی، اپراتورهای تجهیزات و سایر منابع انسانی شماست. نه تنها دستمزد ساعتی بلکه غرامت، مرخصی و زمان بیماری کارگران را نیز در نظر داشته باشید.
 • تجهیزات و ابزار: هزینه‌های مواد و نیروی کار، انتخاب تجهیزات و ابزار را تعیین می‌کند، که به شما کمک می‌کند تا تعیین کنید برای این کار به چه چیزی نیاز دارید. به یاد داشته باشید که هزینه های تحویل، عملیات، سوخت و تعمیر و نگهداری را نیز لحاظ کنید.
 • مدیریت پروژه: روش‌های مدیریت پروژه به سازماندهی و نظارت بر بودجه کمک می‌کنند تا از هزینه‌های بیش از حد جلوگیری شود. هزینه های نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز، و همچنین هر گونه فضای اداری، تاسیسات، اتصال به اینترنت، هزینه های تلفن و لوازم اداری را در نظر بگیرید.
 • بیمه و اوراق قرضه: کلیه پروژه های ساختمانی از نظر قانونی ملزم به داشتن بیمه هستند. همچنین ممکن است برای نشان دادن ایمان به سپرده یا اوراق قرضه ای نیاز باشد که شرکت شما باید آن را دنبال کند و اطمینان حاصل کند که همه پیمانکاران فرعی، تجار و تامین کنندگان حقوق دریافت می کنند. این امر به ویژه در صورت کار بر روی یک پروژه دولتی صادق است.
 • آب و برق و مالیات: این شامل هزینه های گاز، آب، فاضلاب و برق مربوط به سایت ساختمان می شود. همچنین ممکن است پروژه ساخت و ساز مشمول مالیات محلی و ایالتی باشد. این نرخ ها با توجه به محدوده و نوع پروژه ساخت و ساز شما تعیین می شود.
 • احتمالی: اینجا جایی است که شما فضای تنفسی برای بودجه خود برای جذب هزینه های پیش بینی نشده و هزینه های غیرمنتظره فراهم می کنید. برخی از مواردی که تحت این موضوع قرار می‌گیرند عبارتند از تغییر در محدوده، طراحی یا ارتقاء مواد، خرابی ماشین‌آلات، حوادث و اعمال مترقبه. معمولاً وجه اضطراری شما بین سه تا 10 درصد کل بودجه شما است.

الگوی بودجه ساخت و ساز

این الگوی بودجه ساخت و ساز رایگان به شما امکان می دهد تمام هزینه های ساخت و ساز خود از جمله نیروی کار، مواد، تجهیزات و انواع دیگر هزینه ها را پیگیری کنید. این الگو همچنین به شما امکان می دهد هزینه های تخمینی را با هزینه های واقعی مقایسه کنید تا بتوانید در هر زمانی در طول اجرای پروژه خود تعیین کنید که آیا بودجه شما بیشتر است یا کمتر از بودجه.

الگوی بودجه ساخت و ساز

الگوی بودجه پروژه ساخت و ساز اسکوپ

ما انواع قالب های رایگان مدیریت پروژه ساخت و ساز را برای اکسل ارائه می دهیم که می توانید از آنها برای مدیریت تمام جنبه های پروژه خود استفاده کنید.

چگونه یک بودجه ساخت و ساز ایجاد کنیم؟

برای ایجاد یک بودجه ساخت و ساز که پیش بینی دقیقی از هزینه کار پیش رو باشد، مدیران پروژه های ساختمانی این سه مرحله را دنبال می کنند:

تحقیق و تحلیل پروژه

برای پیش‌بینی دقیق هزینه‌های یک پروژه ساخت‌وساز، باید داده‌های تاریخی پروژه‌های ساختمانی مشابه را مرور کنید، با تامین‌کنندگان صحبت کنید و پروژه‌ای را که می‌خواهید شروع کنید، درک کنید. با نگاه کردن به منابع، گزینه های طراحی و غیره انتظارات واقع بینانه را تنظیم کنید.

توسعه پروژه

تحقیقات منجر به انتخاب طرح نهایی توسط صاحب پروژه یا معمار می شود. مدیر پروژه از این اطلاعات برای ایجاد یک لیست نیازمندی ها، از جمله مواد و برآورد هزینه استفاده می کند. این فرآیند مناقصه پروژه را مطلع می کند، یعنی زمانی که مالک پروژه یک پیمانکار عمومی را انتخاب می کند و چارچوبی را برای ساختن بودجه واقعی پروژه ساخت و ساز تعیین می کند.

پیش ساخت و مستندات

حال مدیر پروژه باید با ذینفعان صحبت کند. این موضوع مشکلات احتمالی را که می توان قبل از اجرای پروژه حل کرد، برجسته می کند. با مستندسازی مرحله پیش از ساخت، مدیر پروژه یک دنباله کاغذی برای نشان دادن هزینه‌های غیرمنتظره دارد. این هزینه های بالقوه می تواند بودجه ساخت و ساز را مشخص کند.

مواردی که هنگام بودجه بندی ساخت و ساز باید از آنها اجتناب کرد:

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که یک مدیر پروژه می تواند در هنگام ایجاد بودجه ساخت و ساز مرتکب شود، برآوردهای نادرست است. این امر می تواند با نداشتن برنامه زمانبندی قطعی پروژه قبل از انجام پیش بینی بودجه مشکل سازتر شود.

همچنین، هنگام برآورد، این عادت وجود دارد که فقط به نتیجه نهایی نگاه کنید، که می تواند منجر به پذیرش کمترین پیشنهادات از طرف پیمانکاران عمومی شود. هزینه کم ممکن است در ابتدا ذینفعان شما را خوشحال کند، اما اگر کیفیت کار ضعیف باشد، این لذت کوتاه مدت خواهد بود. می تواند اعتبار شما را از بین ببرد و در دراز مدت هزینه بیشتری را به همراه داشته باشد.

به همان اندازه که برنامه ساخت و ساز مهم است، برنامه شما نیز مهم است. وقت نگذاشتن برای برنامه ریزی کامل برای پروژه ساخت و ساز خود، در دراز مدت سرعت شما را کاهش می دهد. ممکن است وابستگی ها، نقص های طراحی و موارد دیگر را از دست بدهید. این کار پروژه را به تاخیر می اندازد و به طور بالقوه بودجه شما را کاهش می دهد.

برای جلوگیری از این امر، می‌توانید از نرم‌افزار برنامه‌ریزی ساخت‌وساز استفاده کنید که مجهز به ابزارهای قوی برنامه‌ریزی پروژه مانند اسکوپ است تا هیچ مغایرتی بین برنامه ساخت‌وساز، زمان‌بندی و بودجه شما وجود نداشته باشد.

چگونه اسکوپ به بودجه ساخت و ساز کمک می کند؟

اسکوپ نرم افزار مدیریت ساخت و ساز آنلاین است که وظایف، تیم ها و پروژه ها را سازماندهی می کند تا شما را در مسیر و در حد بودجه نگه دارد.

چگونه اسکوپ به بودجه ساخت و ساز کمک می کند؟

برنامه ریزی و پیگیری هزینه ها در نمودار گانت

طرح پروژه طرحی برای بودجه شماست. روی آن، وظایفی را که باید انجام دهید و منابع لازم برای تکمیل آنها را جمع آوری می کنید. نمودار گانت تعاملی اسکوپ دارای تمام اصول اولیه است، مانند پیوند دادن وابستگی ها و تعیین نقاط عطف. اما بر خلاف رقبا، شما می توانید یک خط پایه تعیین کنید که به شما امکان می دهد هزینه های واقعی را با برنامه مقایسه کنید.

کل تیم را در جریان نگه دارید.

نه تنها داده‌های بی‌درنگ برای نشان دادن پیشرفت و عملکرد در زمان وقوع دارید، بلکه همه می‌توانند در سطح کار نظر بدهند. هشدارهای ایمیل و اعلان‌های درون‌برنامه همه را در مورد تغییرات وضعیت کار به‌روز می‌کند. این بدان معناست که خدمه در محل شما می توانند به طور یکپارچه با تیم شما در HQ ارتباط برقرار کنند.

ردیابی پیشرفت با داشبورد

برای جزئیات بیشتر، از داشبورد زنده اسکوپ استفاده کنید. داده ها به طور خودکار جمع آوری و محاسبه می شوند، سپس در نمودارهایی نمایش داده می شوند که معیارهایی مانند زمان و گزارش‌ها با یک کلیک عمیق‌تر می‌شوند، با داده‌های قابل فیلتر برای نشان دادن آنچه شما می‌خواهید. به اشتراک گذاری آنها با ذینفعان و مدیریت انتظارات آنها نیز ساده است.

مطالب مرتبط

ما ده ها وبلاگ و قالب مدیریت پروژه ساختمانی داریم که می تواند برای هر کسی که یک پروژه ساخت و ساز را مدیریت می کند مفید باشد. در اینجا وبلاگ ها و قالب های دیگری وجود دارد که ممکن است در طول فرآیند بودجه به شما کمک کند.

اسکوپ نرم افزاری است که به شما کمک می کند بودجه ساخت و ساز را با گزارش هزینه های زمان واقعی مدیریت کنید. ویژگی های ما به شما امکان می دهد پروژه خود را با داده های زنده هدف گذاری، برنامه ریزی و نظارت کنید. ببینید چگونه اسکوپ می‌تواند به بودجه پروژه ساخت‌وساز بعدی شما کمک کند و همین امروز آن را رایگان امتحان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *