نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

نرم افزار مدیریت ساخت و ساز : 5 ویژگی که باید در نظر بگیرید.

مدیران پروژه در شرکت های ساختمانی جزئیات زیادی را برای پیگیری دارند. از برگزاری جلسات گرفته تا پیگیری سفارشات تغییر و مدیریت بودجه؛ مدیران پروژه های ساختمانی برای کمک به مدیریت خدمه بزرگ و پروژه های متعدد، بدون این که از کوچک ترین مسائل غفلت کنند، اغلب به نرم افزار مدیریت ساخت و ساز متکی هستند.

نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز جزئیات و وظایف مهم را در یک مکان سازماندهی می کند، بنابراین هر پروژه می تواند با زمان و بودجه تعیین شده به جلو حرکت کند. آنها همچنین به اعضای تیم و ذینفعان کمک می کنند تا در طول مسیر با یکدیگر همکاری و ارتباط برقرار کنند.
قبل از خرید، با گروه خرید خود بنشینید و تصمیم بگیرید که دقیقاً به دنبال چه چیزی برای راه حل مشکلات و بهبود مدیریت پروژه عمرانی خود هستید. چه نوع پروژه‌های ساختمانی را مدیریت می‌کنید و کدام ویژگی‌های نرم‌افزار مدیریت پروژه ساخت‌وساز به تیم‌های شما کمک می‌کند تا کارآمدتر کار کنند؟

اگر قصد سرمایه گذاری در نرم افزار مدیریت ساخت و ساز را دارید، باید به دنبال ابزاری باشید که ویژگی های اساسی زیر را ارائه می دهد.

  1. برآورد

در بیشتر موارد، ابزار برآورد اولین ویژگی مورد نظر پیمانکاران عمومی است که به دنبال نرم افزار مدیریت ساخت و ساز هستند. با توجه به اینکه عملیات در چارچوب بودجه یکی از مهم ترین عوامل موفقیت پروژه های ساختمانی است اهمیت دادن به این ویژگی منطقی است. می خواهید هم پول در بیاورید و هم سودآور باشید.

به دنبال یک نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز باشید که به مدیران ساخت و ساز کمک می کند قیمت های بالاتری را ارائه دهند و از آنها با معیار و زمان بندی یکپارچه پشتیبانی کنند. نمودارهای گانت می توانند به شما کمک کنند تا با برنامه ریزی پروژه بهبودیافته بودجه خود را حفظ کنید. برخی از ابزارها حتی ممکن است با نرم افزار ERP ساخت و ساز یا نرم افزار حسابداری ساخت و ساز ادغام شوند تا برآوردهای دقیق تری بر اساس قابلیت ها و جدول ابزار های شما ارائه دهند.

  1. مدل سازی اطلاعات پروژه

اکثر پروژه ها در صنعت ساخت و ساز بسیار پیچیده هستند، سهامداران متعددی را درگیر می کنند، صدها وظیفه فردی دارند و دوره های زمانی طولانی را در بر می گیرند. با گذشت زمان، مدل های داده و نقشه های مرتبط با پروژه انباشته می شوند. داشتن توانایی استخراج از مخزن در حال گسترش داده ها، در هر  مرحله از پروژه و درک  چیزی که نیاز دارید بسیار مهم است.

برخی از فروشندگان همچنین ممکن است به مدل سازی اطلاعات پروژه به عنوان “مدیریت داده های طراحی” اشاره کنند. به دنبال ویژگی های نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز باشید که به شما کمک می کند به راحتی مدل ها و اطلاعات تجاری را بین عملیات، امور مالی و رهبری، با تجزیه و تحلیل و گزارش داخلی به اشتراک بگذارید. همچنین برای نگهداری گزارش ها و اطلاعات مرتبط در یک مکان، به یک ویژگی مدیریت اسناد نیاز دارید.

  1. مدیریت هزینه و حسابداری

تقریباً هر نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز، بودجه بندی اولیه و قابلیت های معیار را ارائه می دهد. با این حال، یک راه‌حل مدیریت هزینه قوی‌تر شامل برآورد و پیش‌بینی است تا تصویری کلی از وضعیت مالی هر پروژه به شما ارائه دهد.

زمانی که بتوانید این جزئیات را به طور موثر پیگیری و مدیریت کنید، احتمال شگفتی را به حداقل می‌رسانید. اگر شرکت ساختمانی شما حسابداری را در داخل انجام می دهد، این یک ویژگی ضروری است. صفحات گسترده اکسل برای ردیابی هزینه ها و حقوق و دستمزد عالی هستند، اما دسترسی به داده های مهم از میدان یا به اشتراک گذاری فایل های به روز با سایر تصمیم گیرندگان کلیدی همیشه آسان نیست.

اکثر نرم افزارهای PM برای صنعت ساخت و ساز شامل قابلیت های حسابداری است که به شما امکان می دهد بودجه، حقوق و دستمزد و صورتحساب را پیگیری کنید تا بتوانید جریان نقدی خود را در یک نگاه مشاهده کنید، ویژگی مدیریت اسناد و دسترسی به گزارش ها را آسان می کند. در حالت ایده‌آل، می‌توانید با استفاده از روندهای عملکرد و اهداف ذخیره‌شده در یک سیستم، روش‌های مختلف پیش‌بینی را بر اساس نوع آیتم انتخاب کنید.

  1. مدیریت میدانی

همانطور که سایت های شغلی شروع به جمع شدن می کنند، برای یک مدیر پروژه در صنعت ساخت و ساز نظارت بر کار میدانی در هر مکان می تواند دشوار باشد.به دنبال نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز باشید که ویژگی های مدیریت و اجرا میدانی را ارائه می دهد تا به سرکارگر پیمانکار کمک کند تا برنامه های روزانه پروژه را ایجاد کند و ارتباط برقرار کند، با اعضای خدمه در تماس باشد، وظایف را تعیین کند، برنامه ریزی را بهبود بخشد، و نتایج روز کاری را در پایان هر روز ثبت کند.

برخی از نرم‌افزارهای ساختمانی حتی می‌توانند با مدیریت فرم‌های بازرسی و ساده‌سازی فرآیند بازرسی تجهیزات، ایمنی و کیفیت، به کسب‌وکار ساخت‌وساز شما کمک کنند تا مطابقت داشته باشد.

  1. تجزیه و تحلیل داده های عملی

اکثر نرم افزارهای مدیریت پروژه ساخت و ساز به شما در سازماندهی گردش کار، پیگیری ارتباطات مشتری و مدیریت پروژه ها کمک می کنند. اما اگر می‌خواهید بیشترین هزینه را برای شما به ارمغان بیاورد، نرم‌افزار ساختمانی را بیابید که دارای ویژگی مدیریت اسناد باشد و بررسی داده‌ها را برای بهبود فرآیندهای شما ساده ‌کند.

برخی از ابزارها ویژگی های گزارش دهی را ارائه می دهند که به شما درکی از بهره وری و مدیریت موجودی می دهد. ممکن است بتوانید منابع را نظارت کنید و ارزش به دست آمده را با ردیابی فرآیندها بر اساس هزینه و زمانبندی اندازه گیری کنید.

این می تواند به شما کمک کند بهره وری را افزایش دهید، عملکرد و زمان بندی را بهبود بخشید و درک استراتژیک را فعال کنید. اگر کمبود نیروی کار دارید (یک مشکل جدی برای اکثر پروژه‌های ساختمانی)، می‌توانید سریع‌تر آن را تشخیص دهید و فوراً اقدام کنید.

نرم افزار ساخت و ساز اسکوپ یک نرم افزار کنترل پروژه ساخت و ساز است که برای مشاوره و سفارش خرید نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز اسکوپ با تیم اسکوپ تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *