نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

راهنمای برآورد ساخت و ساز: چگونه یک برآورد ساخت و ساز انجام دهیم؟

پروژه های ساختمانی می توانند پیچیده باشند. برای خرید مواد، ایجاد نقشه ها، مجوزهای ایمن، اجاره تجهیزات، پرداخت هزینه پرسنل و موارد دیگر به پول نیاز دارید. همه این موارد هزینه و زمان می برد. به همین دلیل است که باید تخمین کامل ساخت و ساز انجام دهید تا مطمئن شوید چیزی را از دست ندهید.

چگونه می توانید مطمئن شوید که پولی که در ابتدای پروژه درخواست می کنید برای شما تا پایان کار کافی باشد؟ برای اطمینان از دقیق ترین یافته ها، به تخمین ساخت و ساز نیاز دارد.

برآورد ساخت و ساز چیست؟

برآورد ساخت و ساز فرآیند ارزیابی تمام هزینه های یک پروژه ساخت و ساز در مرحله پیش ساخت است. این هزینه ها شامل هزینه های مستقیم، هزینه های غیر مستقیم، هزینه های سربار و حاشیه سود برای پیمانکار عمومی است. هدف از برآورد ساخت و ساز ایجاد یک برآورد ساخت و ساز است، سندی که پیمانکاران عمومی هنگام مناقصه برای پروژه های ساختمانی از آن استفاده می کنند.

اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز است که می تواند به شما در فرآیند تخمین ساخت و ساز کمک زیادی کند. شما می توانید از ابزارهای مدیریت پروژه آن برای تجسم وظایف پروژه ساخت و ساز خود، تخصیص منابع به آنها و برآورد هزینه های آنها برای ایجاد یک برآورد واقعی استفاده کنید.

همچنین می توانید برنامه های ساخت و ساز ایجاد کنید، کار را به اعضای تیم خود اختصاص دهید، هزینه ها را با جدول زمانی پیگیری کنید، پیشرفت پروژه خود را با داشبوردهای بلادرنگ نظارت کنید و موارد دیگر. همین امروز با اسکوپ به صورت رایگان شروع کنید.

برآورد ساخت و ساز چیست؟

برآورد ساخت و ساز پیش بینی می کند که چقدر هزینه ساخت سازه در طرح پروژه شما خواهد بود. قابل درک است که این یکی از مهم ترین گام هایی است که در مراحل اولیه هر فرآیند مدیریت پروژه ساخت و ساز برداشته می شود.

برآورد ساخت و ساز موفق در مرحله برآورد پیشنهاد پروژه آغاز می شود. تمام اسناد مربوط به ساخت و ساز، داده های تاریخی و سایر هزینه های شناخته شده به عنوان نقطه شروع برای پیش بینی دقیق استفاده می شود.

دقت برآورد ساخت و ساز بر حاشیه سود پیمانکاری که ساخت را رهبری می کند، تأثیر می گذارد. بنابراین، برآورد ساخت و ساز کامل برای دوام هر کسب و کار ساختمانی حیاتی است. همچنین باعث رقابت بیشتر پیمانکاران در هنگام تلاش برای به دست آوردن کسب و کار جدید برای سازمان خود می شود.

زمان استفاده از برآورد ساخت و ساز

برآورد ساخت و ساز در طول مراحل اولیه یک پروژه مورد استفاده قرار می گیرد و زمانی که پروژه فقط یک ایده باشد، با استفاده از تجربه مدیر پروژه و دانش آنها از هزینه های مرتبط با پروژه های مشابه، می توان آن را ترسیم کرد. سپس، با پیشرفت برنامه ریزی ساخت و ساز، فرصت هایی برای استخراج تخمین های دقیق تر از داده های انباشته شده پیرامون منابع، زمان بندی و غیره وجود دارد.

در حالی که برنامه ها همیشه در طول یک پروژه تا حدی تغییر می کنند، افزایش سنگین بودجه شما تا زمان باز شدن پیشنهادها انجام می شود. ممکن است برخی از هزینه‌ها را اصلاح کنید، یا متوجه شوید که زمان‌بندی یا تاخیرهای دیگر به بودجه اضافه می‌کند، اما فرآیند برآورد ساخت و ساز زمانی انجام می‌شود که تمام مستندات پروژه شما تکمیل شود و شما دید کاملی از هزینه‌های همه چیز داشته باشید.

فرآیند تخمین ساخت و ساز: نحوه برآورد هزینه های ساخت و ساز در 5 مرحله

تخمین هزینه های یک پروژه ساختمانی می تواند آسان باشد اگر مراحل درست را دنبال کنید و از ابزارها و تکنیک های مدیریت پروژه ساخت و ساز درست استفاده کنید. در اینجا پنج مرحله ساده وجود دارد که می توانید از آنها برای ایجاد دقیق برآورد هزینه ساخت استفاده کنید.

 1. شناسایی وظایف پروژه با ساختار شکست کار

اولین گام در فرآیند تخمین ساخت و ساز، شناسایی هر کاری است که برای تکمیل پروژه شما باید اجرا شود، با تجزیه محدوده پروژه خود با استفاده از ساختار شکست کار.

 1. یک محدوده کاری بنویسید.

هنگامی که درک روشنی از کاری که باید انجام شود دارید، باید یک محدوده کار ایجاد کنید، یک سند مهم ساخت و ساز که برای ایجاد توافق بین صاحبان املاک، پیمانکاران و پیمانکاران فرعی هنگام اجرای یک پروژه ساختمانی استفاده می شود.

 1. نیازهای منابع پروژه را شناسایی کنید.

پس از تعیین محدوده کاری خود می توانید به برآورد منابع پروژه مانند نیروی کار، مواد، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای هر کار پروژه اقدام کنید.

 1. مواد مورد نیاز و صورتحساب مقدار

برخاستن مصالح، شرح مفصلی از تمام مواد و مقادیری است که برای ساخت یک پروژه ساختمانی بر اساس اسناد ساخت و ساز، نقشه های معماری و طرح های کامپیوتری (CAD) مورد نیاز است.

بر اساس یافته‌های حاصل از برخاستن مواد، می‌توانید یک صورتحساب مقادیر ایجاد کنید، سندی که تمام مواد مورد نیاز برای یک پروژه و همچنین نیروی کار مورد نیاز برای نصب آنها را مشخص می‌کند. این می تواند توسط پیمانکاران، پیمانکاران فرعی و مدیران سایت هنگام پیشنهاد پروژه ها استفاده شود .

 1. برآورد هزینه ها و ایجاد یک برآورد ساخت و ساز

هنگامی که یک محدوده کار، یک برخاست مواد و یک صورتحساب مقادیر را می نویسید، باید ایده روشنی از نیروی کار، مواد، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای پروژه ساخت و ساز خود داشته باشید، به این معنی که اکنون می توانید به طور واضح هزینه های آنها را با برآورد ساخت و ساز تخمین بزنید و انجام دهید.

اجزای کلیدی یک برآورد ساخت و ساز

بیشتر برآوردهای ساخت و ساز توسط برآوردگر پروژه انجام می شود، اما می تواند توسط مدیر پروژه، مدیر دیگری یا شخص دیگری در پروژه ایجاد شود. همه چیز به اندازه پروژه و ساختار سازمان بستگی دارد.

هر کسی که بر روی برآورد ساخت و ساز کار می کند به نقشه ساخت و ساز و بسیاری از اسناد ساخت و ساز دیگر نگاه می کند تا هزینه کلی ساخت را تعیین کند. هر فرد و سازمان ممکن است روش متفاوتی برای انجام این پیش‌بینی داشته باشد، اما اکثر آنها شامل این مؤلفه‌های کلیدی می‌شوند:

 • هزینه های مستقیم: این پولی است که برای فعالیت های ساختمانی مانند مواد، نیروی کار و تجهیزات صرف می شود.
 • هزینه‌های غیرمستقیم: هزینه‌هایی هستند که مستقیماً برای فعالیت‌های ساختمانی تخصیص داده نمی‌شوند، مانند کنترل کیفیت، امنیت، خدمات شهری، مدیریت، هزینه‌های قانونی، مجوزها و غیره.
 • ساعات کار: نرخی که به تیم خود پرداخت می کنید، که شامل دستمزد پایه و برآورد هزینه هر کار می شود. شامل مالیات و اضافه کاری احتمالی می شود.
 • هزینه های پیمانکار فرعی: هزینه کاری را که با پیمانکاران فرعی قرارداد می شود، از جمله نیروی کار، مواد و تجهیزات تخمین بزنید.

سطوح برآورد ساخت و ساز

انجمن برآوردگران حرفه ای آمریکا یک سیستم پنج لایه ای را شناسایی کرده است که برای طبقه بندی برآوردهای ساخت و ساز استفاده می شود. سطوح با حرکت در آنها جزئیات بیشتری پیدا می کنند، که باعث می شود تخمین قابل اعتمادتر باشد.

 1. سطح 1- مرتبه بزرگی: این تخمین تقریبی است که در همان ابتدای پروژه شکل گرفته و بر اساس تجربه و داده های تاریخی است.
 2. سطح 2- متوسط ​​یا شماتیک: برآورد طرح شماتیک را پس از ایجاد در نظر می گیرد.
 3. سطح 3- توسعه اولیه یا طراحی: برآوردها در مرحله طراحی پروژه بیشتر اصلاح می شوند و دقت آن برای مبنای بودجه کافی است.
 4. سطح 4- سند اساسی یا ساخت و ساز: هنگامی که نقشه ها و مشخصات ساخت و ساز انجام شد، می توان از برآورد برای بهبود یافته ها استفاده کرد.
 5. سطح 5- قطعی یا پیشنهادی: اکنون، با توجه به تمام هزینه‌ها، این رقم دقیق‌ترین و قابل اعتمادترین رقم شماست و می‌توان از آن برای ایجاد قیمت‌ها و قیمت پایه استفاده کرد.

الگوی برآورد ساخت و ساز

هنگام انجام تخمین ساخت و ساز، خوب است که یک الگوی برآورد ساخت و ساز داشته باشید، مانند الگوی رایگان برآورد ساخت و ساز اسکوپ که در زیر مشاهده می کنید. استفاده از یک الگو روند تخمین ساخت و ساز شما را ساده می کند، در وقت شما صرفه جویی می کند و شما را بلافاصله به کارهای مهم تر در دست انجام می دهد.

ما تعریف کرده‌ایم که برآورد ساخت‌وساز چیست، چه چیزی باید شامل شود و برخی از مراحل اولیه برای ساخت آن چیست، اما توضیح نداده‌ایم که چه کسی در فرآیند برآورد پروژه‌های ساخت‌وساز دخیل است.

در حالی که ممکن است چندین نفر درگیر باشند، برآوردگر ساخت و ساز فردی است که در برآورد هزینه ساخت و ساز تخصص دارد. در اینجا چیزی است که یک برآوردگر ساخت و ساز انجام می دهد.

برآوردگر ساخت و ساز چه کاری انجام می دهد؟

برآوردگران ساخت و ساز از نزدیک با معماران، مهندسان و مدیران پروژه همکاری می کنند تا تمام وظایفی که یک پروژه ساخت و ساز را تشکیل می دهند و همچنین مقادیر دقیق مواد اولیه، نیروی کار، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای اجرای آنها را شناسایی کنند.

برای برآورد هزینه ساخت و ساز، برآوردگران ساخت و ساز اسناد ساخت و ساز، نقشه های معماری و طراحی های کامپیوتری (CAD) را بررسی می کنند و از نرم افزارهای تخصصی استفاده می کنند که می تواند به آنها در تعریف محدوده پروژه و برآورد ساخت و ساز کمک کند.

برخی از مسئولیت های متداول یک برآوردگر ساخت و ساز عبارتند از:

 • بررسی محدوده کاری یک پروژه برای اطمینان از عدم وجود هیچ گونه فعالیتی و تشریح دقیق تمام مراحل مرحله اجرای ساخت
 • بازدید از محل ساخت و ساز برای تعیین اینکه آیا به دلیل شرایط آب و هوایی منحصر به فرد یا سایر عوامل نیاز به تجهیزات اضافی وجود دارد یا خیر
 • استفاده از نرم‌افزار برای برخاستن مصالح (MTO)، سندی که تمام مواد و مقدار مورد نیاز برای اجرای یک پروژه ساختمانی را فهرست می‌کند.
 • بررسی اسناد ساخت و ساز مانند محدوده کار، نقشه ساخت و ساز و برنامه ساخت و ساز برای ایجاد یک برخاست کمی (QTO)، سندی که شبیه به یک برخاست مصالح است، اما همچنین کار، تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز برای یک پروژه ساختمانی را توصیف می کند.

استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی می تواند فرآیند برآورد و مدیریت پروژه شما را ساده کند. برخی از ابزارها به شما امکان تخمین و پیگیری هزینه ها را در حین اجرای پروژه می دهند.

نرم افزار برآورد ساخت و ساز چیست؟

نرم افزار تخمین ساخت و ساز دارای ابزارها و ویژگی های متعددی است که به شما در شناسایی وظایف پروژه، تخصیص منابع، برآورد هزینه ها و پیگیری بودجه ساخت و ساز مانند اسکوپ کمک می کند.

اسکوپ یک نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه ساخت و ساز است که مجهز به نمودارهای گانت، داشبوردهای بلادرنگ، برگه های زمانی، نمودارهای مدیریت حجم کاری و ابزارهای دیگر است که نه تنها برای تخمین ساخت و ساز، بلکه برای مدیریت تمام حوزه های یک پروژه ساخت و ساز ایده آل هستند. ویژگی های برآورد ساخت و ساز اسکوپ را بعداً در این راهنما با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد.

نرم افزارهای جایگزین زیادی برای تخمین ساخت و ساز در بازار وجود دارد که انتخاب بهترین ها را برای تیم و مشتریان خود چالش برانگیز می کند. به همین دلیل، ویژگی‌های کلیدی، مزایا، معایب و قیمت بهترین نرم‌افزار برآورد ساخت و ساز را بررسی کرده‌ایم. امیدواریم به شما کمک کند تا بفهمید به دنبال چه چیزی باشید. یا، اگر هنوز آماده استفاده از تخمین ساخت و ساز نیستید، می توانید با یک الگوی برآورد ساخت و ساز شروع کنید.

الگوهای بیشتر مدیریت پروژه ساخت و ساز رایگان

اسکوپ قالب های رایگان مدیریت پروژه ساخت و ساز را ارائه می دهد تا به شما در مدیریت، برنامه ریزی و پیگیری آسان کمک کند. الگوهای رایگان ما را در زیر دانلود کنید تا فرآیند برآورد ساخت و ساز خود را سرعت بخشید. قالب های ما را می توان به راحتی ورودی، خروجی گرفت و در زمان واقعی با تیم به اشتراک گذاشت.

قالب WBS

ساختار شکست کار (WBS) یک ابزار ضروری مدیریت پروژه ساخت و ساز است زیرا به شما امکان می دهد تا با تقسیم کردن جدول زمانی پروژه ساخت و ساز به قطعات قابل مدیریت، هر کار را در برنامه ساخت و ساز خود شناسایی و اولویت بندی کنید. هنگامی که هر فعالیتی را که باید انجام شود را شناختید، می توانید آنها را به اعضای تیم اختصاص دهید و هزینه های ساخت و ساز مربوط به هر کدام را تخمین بزنید.

الگوی بودجه پروژه

پس از اتمام برآورد ساخت و ساز، می توانید بودجه پروژه را ایجاد کنید. بودجه پروژه برای موفقیت هر پروژه ساختمانی حیاتی است، زیرا منابع مالی در دسترس را در طول اجرا مشخص می کند. به عنوان یک مدیر پروژه ساخت و ساز، شما باید تمام هزینه های ساخت و ساز خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید که بیش از حد هزینه نمی کنید و الگوی بودجه رایگان پروژه ما ابزار مناسبی برای آن است.

الگوی زمانبندی ساخت و ساز

برنامه ریزی ساخت و ساز با تخمین ساخت و ساز همراه است. صنعت ساخت و ساز کار فشرده است، به این معنی که هزینه های زیادی با پرسنل ساخت و ساز شما همراه است. به همین دلیل مهم است که یک برنامه ساخت و ساز واقع گرایانه ایجاد کنید که زمان مناسبی را به هر فعالیت ساختمانی اختصاص دهد تا هزینه های نیروی کار را دست کم نگیرید.

بهترین روش ها برای تخمین ساخت و ساز

بدست آوردن تخمین ساخت و ساز دقیق راه طولانی برای موفقیت در ساخت و ساز شما دارد. در حالی که غیرممکن است که همیشه پول درستی داشته باشید، کارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا پیش بینی مالی خود را بیشتر هدفمند کنید.

 1. انتظارات مشتری خود را بشناسید.

اولین چیز در برآورد ساخت و ساز این است که مطمئن شوید با مشتری همسو هستید. این به معنای دریافت تاییدیه آنها از طرح ساخت و ساز است، اما همچنین اطمینان حاصل شود که آنها کاملاً از این برنامه ها و چگونگی مرحله ساخت و ساز پس از اتمام آگاه هستند. شما هیچ انتظار غیر واقعی یا سوء تفاهمی که منجر به هزینه های اضافی در پایان پروژه شما شود، نمی خواهید.

 1. از روش هزینه واحد استفاده کنید.

راه های زیادی برای انجام برآورد ساخت و ساز شما وجود دارد. برآوردهای استیک هر بخش از کار را فهرست می‌کند، از جمله مواد، نیروی کار و مجوزها. وقت گیر است. با این حال، سایر تکنیک‌های تخمین ساخت‌وساز، مانند روش هزینه واحد، زمان زیادی را صرف نمی‌کنند و به همان اندازه دقیق هستند. که همه چیزهایی را که برای این کار نیاز دارید، با قیمت واحد برای هر کدام فهرست می کند و آن ارقام را اضافه می کند.

 1. مشاوره تخصصی دریافت کنید.

کار دیگری که باید انجام دهید این است که به دنبال کسانی باشید که جنبه های ساخت و ساز را بهتر از شما درک می کنند. احتمالاً جنبه‌هایی از ساخت وجود دارد که شما در آن‌ها متخصص هستید و می‌توانید هزینه‌ها را با دقت برآورد کنید، اما سایر بخش‌های محدوده کار ممکن است فراتر از دانش شما باشد. از درخواست کمک نترسید.

 1. هزینه های نیروی کار را دست کم نگیرید.

هزینه های نیروی کار جایی است که برآوردها می توانند از مسیر خارج شوند. هزینه های نیروی کار بیشتر از نرخ ساعتی است. پرسنل خود را چیزی فراتر از اعداد و آمار در نظر بگیرید. در حالی که هزینه هر ساعت ممکن است تعیین شود، باید میزان کاری که یک عضو تیم با تجربه می تواند در مقایسه با فرد تازه کار انجام دهد نیز در نظر گرفته شود. قبل از تخمین هزینه های نیروی کار، باید از ساختار شکست کار برای شناسایی فعالیت های کاری که پروژه ساخت و ساز شما را تشکیل می دهند برای تخمین ساخت و ساز دقیق تر استفاده کنید.

 1. با تامین کنندگان مشورت کنید.

روابط نیز مهم است. شما می خواهید ارتباط خوبی بین خود و تامین کنندگان خود داشته باشید، زیرا آنها برای برآورد ساخت و ساز حیاتی هستند. همانطور که در حال شروع به تعیین بودجه خود هستید، تماس با تامین کنندگان می تواند اطلاعات ارزشمندی را در اختیار شما قرار دهد، مانند اینکه قیمت مواد احتمالاً افزایش می یابد. به تامین کنندگان خود مانند کارشناسان محل ساخت و ساز فکر کنید. فقط تامین کنندگان می توانند در افزایش هزینه های منابع شما کمک کنند.

چگونه اسکوپ به تخمین ساخت و ساز کمک می کند؟

از نمودارهای گانت، لیست وظایف و تقویم های اسکوپ برای کمک به سازماندهی داده ها برای ایجاد تخمین های ساخت و ساز خود استفاده کنید. سپس، هنگامی که برآورد دقیقی داشتید و بودجه خود را تنظیم کردید، باید مدیریت، برنامه ریزی، نظارت و پیگیری عملکرد خود داشته باشید تا مطمئن شوید که به آن بودجه پایبند هستید. اسکوپ نرم افزاری است که منابع شما را مدیریت می کند و پیشرفت شما را گزارش می دهد تا از هزینه های بیش از حد جلوگیری شود.

نمودارهای قوی گانت برای برنامه ریزی

یک برنامه در نمودار گانت آنلاین ما ایجاد کنید، وظایف وابسته را پیوند دهید تا از تنگناها جلوگیری کنید، نقاط عطف را برای ثبت تاریخ های مهم تعیین کنید و سپس یک خط پایه تعیین کنید. این به شما امکان می دهد بودجه برنامه ریزی شده خود را با آنچه که در حین اجرای برنامه خرج می کنید مقایسه کنید. شما متوجه خواهید شد که آیا بیش از حد هزینه می کنید و می توانید قبل از اینکه خیلی دیر شود تنظیمات را انجام دهید.

داشبوردهای عمیق برای پیگیری پیشرفت

ابزار ما به شما امکان می دهد هزینه های مربوط به نیروی کار و تجهیزات خود را پیگیری کنید. می‌توانید با داشبوردی بی‌درنگ که هزینه‌ها را در نموداری آسان برای خواندن ردیابی می‌کند، میزان هزینه‌شده را مشاهده کنید. نرم‌افزار مبتنی بر ابر داده‌های بی‌درنگ را دریافت می‌کند و به‌طور خودکار هزینه‌ها را محاسبه می‌کند تا شما را از افزایش بودجه جلوگیری کند.

منابع تیم خود را مدیریت کنید.

شما باید منابع را مدیریت کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه تا حد امکان کارآمد هستند. ابزارهای مدیریت منابع ما به شما این امکان را می‌دهند که حجم کاری پرسنل خود را متعادل کنید تا مطمئن شوید که وظایف به طور مساوی توزیع می‌شوند، که بهره‌وری را افزایش می‌دهد. برای انجام تکالیف بهتر، به راحتی در دسترس بودن، مجموعه مهارت ها و هزینه آنها را ببینید.

محتوای مربوط به مدیریت هزینه ساخت و ساز

مدیریت هزینه ها و منابع بخش مهمی از موفقیت یک پروژه ساختمانی است. به همین دلیل، ما وبلاگ‌ها، الگوها و راهنماها را ایجاد کرده‌ایم تا به شما در درک بهتر فرآیند تخمین هزینه ساخت کمک کنیم.

اسکوپ یک نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه ساخت و ساز است که تیم ها، وظایف و پروژه ها را سازماندهی می کند تا به شما کمک کند آنها را به موقع و در حد بودجه وارد کنید. نماهای چندگانه پروژه ما به شما این امکان را می دهد که در هنگام برنامه ریزی، نظارت یا گزارش پروژه خود، همانطور که می خواهید کار کنید. با استفاده از این دوره دمو رایگان 30 روزه، ببینید چگونه می تواند بودجه شما را مدیریت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *