نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

پیش ساخت چیست؟ فعالیت ها، چک لیست و موارد دیگر

پیش ساخت

اگر مشغول ساخت و ساز نیستید، ممکن است فرض کنید که پروژه ها با بولدوزرها، لودرهای جلو و جرثقیل هایی که به محل زمین می روند شروع می شوند. اگرچه ممکن است از این تجهیزات استفاده شود، اما پیش ساخت باید قبل از هر کاری روی زمین انجام شود.

همانطور که از نام آن پیداست، پیش ساخت مرحله ای است که قبل از ساخت اتفاق می افتد و برای موفقیت پروژه ساخت و ساز بسیار مهم است. مانند همه چیز در مدیریت پروژه ساخت و ساز، یک فرآیند، جلسات، چک لیست و موارد دیگر وجود دارد. اما ابتدا اجازه دهید با یک تعریف شروع کنیم.

 

مرحله پیش ساخت چیست؟

مرحله پیش ساخت در مدیریت پروژه ساختمانی به برنامه ریزی اولیه و خدمات مهندسی گفته می شود که شرکت ساختمانی قبل از شروع ساخت و ساز اجرا می کند. شرکت با تعریف پروژه و شناسایی ریسک ها شروع می کند. این مرحله همچنین شامل برنامه ریزی و زمان بندی محدوده و برآورد هزینه با تجزیه و تحلیل نیازهای شغلی است.

پیش ساخت مهم است، اما داشتن ابزارهای مناسب برای ایجاد یک برنامه، جمع آوری یک تیم و توسعه بودجه نیز مهم است. اسکوپ یک نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز است که به شما کمک می کند ساخت خود را برنامه ریزی کنید تا بتوانید ببینید آیا ارزش دنبال کردن آن را دارد یا خیر. نمودار گانت تعاملی اسکوپ به شما کمک می کند هزینه ها را برآورد کنید، منابع را برنامه ریزی کنید و وظایف را بر اساس جدول زمانی سازماندهی کنید. می توانید مسیر بحرانی را فیلتر کنید و یک خط پایه برای ردیابی واریانس پروژه در زمان واقعی تعیین کنید تا شما را در مسیر نگه دارد. امروز به صورت رایگان با اسکوپ شروع کنید.

نمودار گانت مدیر پروژه

نمودارهای گانت اسکوپ به شما کمک می کند تا برنامه و بودجه پروژه های ساختمانی را تخمین بزنید.

چرا مرحله پیش ساخت مهم است؟

دلیل اصلی پیش ساخت این است که اطمینان حاصل شود که قبل از شروع به ساخت و ساز، دقت لازم را انجام می دهید. بدون پیش ساخت، می توانید پول خود را از دست بدهید و مردم آسیب ببینند. این مرحله ساخت و ساز همچنین به متقاعد کردن مشتری شما در مورد امکان سنجی پروژه کمک می کند، اما اگر پروژه خیلی گران باشد یا به دلایل دیگر قابل اجرا نباشد، می تواند اثر معکوس داشته باشد.

اگر کارفرما و پیمانکار با این کار موافقت کنند، آن موقع است که فرآیند شروع می شود. سازنده با ارائه هزینه و زمانبندی پروژه ساخت و ساز به کارفرما شروع می کند. مرحله پیش ساخت به تیم ساخت و ساز یک طرح کلی از نقش ها و مسئولیت های خود و همچنین یک طرح کلی از کارهایی که باید انجام شود ارائه می دهد. مشتری یاد می گیرد که باید چه کاری انجام دهد و هزینه آن چقدر است.

قیمت این مرحله بستگی به نوع کار، موقعیت سایت و محدوده پروژه دارد. با این حال، همانطور که در بالا گفته شد، مشتری می تواند در صورت عدم رضایت، پروژه را قبل از شروع ساخت و ساز به طور جدی پایان دهد. در حالی که ممکن است انجام تحقیقات لازم و سپس ادامه ندادن پروژه ناامید کننده باشد، اما هزینه آن بسیار کمتر از رها کردن پروژه در حین اجرا است.

 

فهرست فعالیت های پیش ساخت

اگرچه مرحله پیش ساخت انتزاعی است، اما کاربردی است. برای ایجاد تخمین ها، طرح ها، برنامه ها و بودجه مناسب، باید افراد واقعی در زمان واقعی همکاری داشته باشند. فعالیت‌هایی که مرحله پیش‌ساخت را تشکیل می‌دهند ممکن است در محل انجام نشوند، اما به همان پارچه مشترکی نیاز دارند که یک خدمه ماهر را به هم می‌پیوندد. داشتن نرم‌افزار مناسب بخش‌های مختلف درگیر را به هم متصل می‌کند و به آن اجازه می‌دهد روان‌تر اجرا شود. این فرآیند را می توان به پنج فعالیت اصلی تقسیم کرد.

  1. هماهنگی مدل

این به مدل هایی اشاره دارد که برای نشان دادن یک نسخه کوچک شده از آنچه در طول پروژه ساخته می شود ایجاد می شود. تفاوت قابل توجهی بین یک مدل و یک ساختار فیزیکی وجود دارد، بنابراین این مدل ها باید از نظر ساختاری سالم باشند. برای انجام این کار، افراد زیادی از جمله پیمانکاران، تجار و طراحان باید با یکدیگر همکاری کنند. به طور طبیعی، ایجاد تغییرات در مدل نسبت به ساخت واقعی آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر است، که یکی از دلایل اهمیت این موضوع برای پیش‌ساخت است.

  1. برخاستن مواد

در حالی که شما در حال آزمایش مدل هستید تا مطمئن شوید که کار می کند، برآوردگران پروژه در حال کار بر روی پیش بینی مواد و مواد مورد نیاز برای پروژه هستند. هر ماده ای که استفاده می شود باید اندازه گیری شود و منبع آن مشخص شود، تحویل داده شود و در جدول زمانی پروژه کار شود.

  1. برآورد ساخت و ساز

همزمان با دو فعالیت دیگر، فرآیند تخمین هزینه ها و قیمت های مرتبط با پروژه است. یافته‌های حاصل از برخاستن مقدار بخشی از پیش‌بینی مالی خواهد بود، اما باید نیروی کار، تامین تجهیزات و اجاره را نیز در نظر بگیرد. این برآورد به ایجاد بودجه نهایی برای پروژه ساختمانی کمک خواهد کرد.

مطالب مرتبط: الگوی زمان بندی ساخت و ساز

  1. فرآیند مناقصه

اکنون که تخمین‌هایی برای پروژه دارید، شروع به تعیین اینکه با چه کسی برای ساخت و ساز آینده شریک شوید، خواهید کرد. این فعالیت گاهی قبل از تکمیل تخمین ها انجام می شود، اما در هر صورت، فرآیند مناقصه برای تعیین اینکه بودجه و برنامه نهایی شما چگونه خواهد بود، کلیدی است. شرکت‌های رقیب پیشنهادها یا مناقصه‌های خود را با تخمین هزینه‌هایشان ارسال می‌کنند و پیمانکار عمومی می‌بیند که کدامیک به بهترین وجه با نیازها و تعهدات مالی آنها مطابقت دارد.

  1. جلسات پیش ساخت

هر پروژه ساختمانی جلسات پیش ساخت دارد تا به درستی پروژه با مشخصات واضح و الزامات کیفیت کمک کند. جلسات پیش ساخت کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که پیمانکاران فرعی به طور کامل از نقشه های ساختمان مطلع هستند تا از دوباره کاری های پرهزینه در طول ساخت جلوگیری شود. این به کاهش هزینه ها و تاخیرها کمک می کند.

برای داشتن یک جلسه پیش ساخت کارآمد که نیازهای پروژه را بدون اتلاف وقت بیان می کند، باید یک دستور کار ایجاد شود. دستور جلسه نکات اصلی جلسه را مشخص می کند و به عنوان یک راهنما برای حفظ روند جلسه عمل می کند.

جلسه پیش ساخت کمک می‌کند تا پایان‌های شلوغ به هم برسند و باید برای سؤالات باز باشد. ممکن است سندی وجود نداشته باشد یا شرکت کنندگان بخواهند آنچه را که فکر می کنند در مورد یک موضوع خاص که درست است را تأیید کنند.

هنگام برگزاری یک جلسه پیش ساخت، داشتن اسنادی برای بررسی در دسترس است. شما می خواهید یک قرارداد پروژه داشته باشید که مسئولیت های هر فرد و روش های مورد استفاده برای مدیریت پروژه را مشخص کند. طرح یکی دیگر از اسناد مهمی است که باید مانند رندرها و نقشه ها داشته باشید. شما می خواهید علاوه بر طرح ایمنی، طرح سایت، طرح کیفیت و برنامه ارتباطی، برنامه را نیز در اختیار داشته باشید.

چک لیست نتایج پیش ساخت

 

 

مرحله پیش ساخت یک پروژه پیچیده است. شما همه چیز مورد نیاز برای اجرای یک پروژه ساخت و ساز صاف را ترسیم می کنید که در حال حاضر یک رقص بسیار طراحی شده بین افراد، تجهیزات و مواد است. ما خروجی های مرحله پیش ساخت را که توسط کارفرما، تیم طراحی و شریک ساخت برنامه ریزی شده است، جمع آوری کرده ایم.

محدوده پروژه

محدوده پروژه آنچه را که می خواهید به انجام برسانید و الزامات مربوط به فضا، زمان بندی و سطح اتمام برای دستیابی به اهداف پروژه را مشخص می کند.

بودجه پروژه

بودجه پروژه ساخت و ساز توسط تیم های طراحی و ساخت و ساز طراحی می شود که هزینه های مربوط به پروژه ساخت و ساز از جمله راه حل های جایگزین را تعیین می کنند.

شرح پروژه

شرح پروژه نقشه های طراحی برای اندازه، چیدمان، شخصیت، کیفیت، مصالح ساختمانی و سیستم های پروژه و همچنین هر جزئیات ضروری دیگر است. این منجر به توسعه طرح ساخت و ساز می شود که به فازها و یک برنامه تقسیم می شود.

 

مطالب مرتبط: پروژه‌های ساختمانی و توجه به جزئیات برای جلوگیری از شکست آن

تیم پروژه

تیم پروژه متشکل از پیمانکاران فرعی و سایر کارگرانی است که طرح پروژه را اجرا خواهند کرد. پیمانکار عمومی برای پیمانکاران فرعی که پروژه را درک می کنند و در برنامه زمانی خود متناسب با برنامه ساخت و ساز هستند، پیشنهاد می دهد.

مواد پروژه

وقتی صحبت از مواد پروژه می شود، مدت زمان طولانی را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که در صورت نیاز در طول پروژه در دسترس هستند. این بدان معنی است که شما باید بدانید که به چه مواد و تجهیزاتی نیاز دارید و چگونه آنها را به موقع تهیه خواهید کرد. این برنامه تدارکات شما است که بخشی از برنامه پروژه بزرگتر است.

مجوزها و بازرسی ها

پیمانکاران دارای مجوز، پروژه ها را طبق کتاب تکمیل می کنند، که به معنای رعایت مقررات آیین نامه، گرفتن مجوزها و بازرسی کار برای انطباق است. پیش ساخت به طور کامل خطرات و اقداماتی را که می توان برای کاهش آنها انجام داد، از جمله ارزیابی محل ساخت و ساز و درک مجوز و الزامات بازرسی قبل از شروع ارزیابی می کند.

ارتباط پروژه

ارتباط پروژه کلیدی برای یک مرحله پیش ساخت موفق تا پایان پروژه است. این کار با ایجاد یک طرح ارتباطی قابل دسترسی و قابل اعتماد برای همه افراد درگیر در پروژه ساخت و ساز انجام می شود. هرچه ارتباطات در حین پیش ساخت بهتر باشد، پروژه بهتر است.

اسکوپ به پیش ساخت کمک می کند.

برای انجام تمام اهداف پیش ساخت خود، به نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز مانند اسکوپ تکیه کنید. نرم‌افزار ما به شما کمک می‌کند هزینه‌ها را تخمین بزنید، با پیمانکاران فرعی از هرجا حتی در هواپیما بتوانید همکاری کنید تا همه بدون در نظر گرفتن مکان و زمان کارشان در ارتباط باشند.

از نماهای چندگانه پروژه استفاده کنید.

پیش ساخت مستلزم هماهنگی طرف های مختلف برای کشف جزئیات مورد نیاز برای اجرای پروژه ساخت و ساز است، اما همه از ابزارهای یکسانی استفاده نمی کنند. نرم افزار اسکوپ به شما امکان می دهد ابزاری را انتخاب کنید که با آن راحت هستید، از جمله نمودارهای پویا گانت یا نماهای صفحه. همچنین منابع، فهرست و نماهای تقویم برای پیمانکاران فرعی وجود دارد که باید روی وظایف خود تمرکز کنند. از هر دیدگاهی که استفاده می کنید، در زمان واقعی به روز می شود و به عنوان یک منبع واقعی عمل می کند. این بدان معناست که همه همیشه داده‌های زنده یکسانی را مشاهده می‌کنند.

با ابزارهای مشارکتی در ارتباط بمانید.

همکاری حیاتی است. اگر نمی توانید گروه های متنوعی را که برای ارائه یک پروژه موفق باید گرد هم آیند، به هم متصل کنید، قبل از شروع شکست خورده اید. نرم افزار آنلاین اسکوپ تضمین می کند که همه می توانند همیشه با هم کار کنند، حتی اگر در جاهای مختلف باشند. نظرات را می توان برای کارهایی که باعث ایجاد هشدارهای ایمیل و درون برنامه می شوند، ارسال کرد. هر کسی در پروژه می تواند اعضای تیم را تگ کند تا آنها را وارد گفتگو کند. طرح ها و فایل ها به راحتی به اشتراک گذاشته می شوند و ابزار اسکوپ دارای فضای ذخیره سازی نامحدود فایل است تا به عنوان یک مرکز متمرکز برای تمام اسناد و نقشه های پروژه عمل کند.

هنگامی که از پیش ساخت به ساخت و ساز می‌روید، اسکوپ از قبل راه‌اندازی شده و آماده است تا به شما کمک کند تا شما را در برنامه و در حد بودجه نگه دارد. داشبورد بی‌درنگ اسکوپ نمای سطح بالایی از شش معیار پروژه را در اختیار شما قرار می‌دهد، بدون نیاز به راه‌اندازی. گزارش‌های سفارشی‌شده با یک کلیک عمیق‌تر در داده‌های پروژه فرو می‌روند و می‌توانند برای به‌روزرسانی مشتری شما به اشتراک گذاشته شوند. ما حتی اتوماسیون گردش کار داریم تا فرآیندهای شما را با تنظیمات تأیید کار ساده‌سازی کنیم تا فقط افراد مجاز بتوانند وضعیت یک کار را تغییر دهند. ما اتوماسیون یکپارچه ساخت و ساز برای تمام نیازهای ساخت و ساز شما هستیم.

 

اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز برنده جایزه است که شما را به همکاران تان متصل می کند و در عین حال به شما کمک می کند تا پیشرفت و عملکرد شغل خود را برنامه ریزی، نظارت و گزارش دهید. داده‌های بی‌درنگ به شما امکان می‌دهد تا تصمیم‌های روشن‌تری بگیرید. ابزارهای مدیریت منابع، تیم ها را با ظرفیت کار مشخص می کنند. جدول زمانی ایمن هستند و زمان انجام وظایف را ردیابی می کنند. می‌توانید ببینید که چرا تیم‌هایی مانند شهرداری تهران، نرم‌افزار ما را برای موفقیت انتخاب کرده‌اند. امروز به صورت رایگان با اسکوپ شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *