نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

مناقصه های ساخت و ساز: تسلط بر مناقصه ساخت و ساز

پروژه های ساختمانی از طریق فرآیند مناقصه ساخت و ساز برنده می شوند. به طور خلاصه، مناقصه ساخت و ساز شامل مالک پروژه ای است که می خواهد یک پروژه ساختمانی بسازد و پیمانکارانی که می توانند خدمات ساختمانی ارائه دهند.

مدیریت فرآیند مناقصه ساخت و ساز و گسترش پایگاه مشتریان خود بدون شکستن خط نهایی یک هنر ظریف است. چه یک حرفه ای ساخت و ساز باتجربه باشید و چه تازه کار، همیشه می توانید در مورد ارائه پیشنهاد ساخت و ساز بیشتر بدانید!

مناقصه ساخت و ساز چیست؟

مناقصه ساخت و ساز فرآیند ارسال و تأیید پیشنهاد بین یک شرکت ساختمانی و مشتری آن را توصیف می کند، اما همچنین می تواند توضیح دهد که چگونه پیمانکاران فرعی پس از انجام کار از پیمانکار کار می کنند. مناقصه ساخت و ساز را می توان فرآیند مناقصه ساخت و ساز نیز نامید.

مناقصه ساخت و ساز بر اساس دقت می برد یا می بازد. با استفاده از نقشه ها، نقشه های ساخت و ساز و برخاستن از مقدار مواد، پیشنهاد دهنده باید هزینه واقعی (از جمله حاشیه سود) را برآورد کند تا کار قابل دوام باشد.

پیشنهاد ساخت و ساز چیست؟

مناقصه ساخت و ساز بخشی از فرآیند ارائه پیشنهاد برای یک پروژه ساختمانی است. مناقصه ساخت و ساز به مشتریان بالقوه نشان می دهد که سازمان شما پیمانکار مناسبی برای این کار است. به این معنی که شما ساخت و یا مدیریت ساختمان یا سازه آنها را به عهده خواهید گرفت.

برای داشتن یک پیش‌بینی دقیق و پیشنهاد رقابتی، به ابزارهایی برای کمک به تخمین هزینه‌ها، زمان و سایر منابع نیاز دارید. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه است که ابزارهای برنامه ریزی، زمان بندی و ردیابی را ارائه می دهد تا اطمینان حاصل شود که در طول مدیریت ساخت و ساز به پیشنهاد خود پایبند هستید. از فضای ذخیره سازی نامحدود فایل ما برای مدیریت اسناد مناقصه ساخت و ساز خود استفاده کنید. هنگامی که پیشنهاد شما برنده شد، می توانید برنامه ریزی پروژه های ساختمانی خود را با نمودارهای گانت، تقویم پروژه، تابلوهای کانبان و موارد دیگر آغاز کنید. همین الان دمو رایگان اسکوپ را دریافت کن.

پیشنهادهای ساخت و ساز اغلب با اسناد ساخت و ساز مشابه مانند پیشنهادهای ساخت و ساز، قیمت های ساخت و ساز و برآورد ساخت و ساز اشتباه گرفته می شود. در اینجا تفاوت های اصلی بین آنها برای جلوگیری از سردرگمی را گفته ایم.

مناقصه های ساخت و ساز در مقابل پروپوزال ساخت و ساز

در حالی که مناقصه های ساخت و ساز و پیشنهادهای ساخت و ساز بسیار مشابه هستند، یک تفاوت کلیدی بین آنها وجود دارد. مناقصه های ساخت و ساز زمانی مورد استفاده قرار می گیرند که شرایط یک پروژه ساختمانی از قبیل محدوده کاری، نقشه ها، مشخصات و مستندات آن به خوبی تعریف شده باشد.

در این موارد، مالک صرفاً به دنبال یک پیمانکار عمومی با قابلیت اجرای کار در چارچوب زمانی و بودجه ای است که در طرح ساخت و ساز توسط معماران، مهندسان و تیم مدیریت پروژه ساختمانی مشخص شده است.

از سوی دیگر، پروپوزال ساخت و ساز زمانی استفاده می شود که برخی از جزئیات پروژه ناشناخته باشد یا باز بماند تا پیمانکاران بتوانند پیشنهادی را ایجاد کنند که فکر می کنند به بهترین وجه نیازهای مالک پروژه را برآورده می کند. دو سندی که مالکان پروژه ممکن است برای جمع آوری مناقصات و پروپوزال ساخت و ساز استفاده کنند، دعوتنامه برای مناقصه (IFB) یا درخواست پیشنهاد (RFP) است.

مناقصه های ساخت و ساز در مقابل قیمت های ساخت و ساز

مظنه ساخت و ساز سندی است که هزینه های برآورد شده برای نیروی کار یا مواد برای تکمیل یک پروژه ساختمانی، بخشی از آن یا یک کار خاص را نشان می دهد. یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد قیمت‌های ساخت و ساز این است که به دلیل تغییر مداوم قیمت منابع کالایی مانند الوار و هزینه‌های نیروی کار، فقط برای مدت زمان محدودی معتبر هستند.

قیمت های ساخت و ساز را می توان به روش های مختلفی مورد استفاده قرار داد. به عنوان مثال، یک مالک پروژه ساختمانی ممکن است از یک پیمانکار ساخت و ساز درخواست قیمت کند، یا یک پیمانکار ممکن است برای اطلاع از هزینه مصالح از تامین کننده خود درخواست قیمت کند.

مناقصات ساخت و ساز در مقابل برآوردهای ساخت و ساز

در حالی که یک مناقصه یک تخمین است، آنها یک چیز نیستند. هیچ قانون سخت و سریعی وجود ندارد، اما اغلب زمانی که یک پیمانکار در مورد برآورد صحبت می کند، آنها به هزینه های مواد و نیروی کار برای پروژه خود اشاره می کنند. پیشنهاد ساخت و ساز چیزی است که به عنوان قیمت نهایی و ثابت برای کل کار برای مشتری ارسال می شود.

صرف نظر از تفاوت، برآوردها باید دقیق باشند، بنابراین در صورت پذیرش پیشنهاد، هیچ پولی از دست نمی رود.

چه چیزی باید در یک مناقصه ساخت و ساز گنجانده شود؟

هیچ سبک یکسانی برای پیشنهاد ساخت و ساز وجود ندارد، با این حال، هنگام ارسال آن به عناصر خاصی نیاز است. هنگام پیشنهاد ساخت و ساز، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • اطلاعات تماس: اگر هیچ اطلاعات تماسی برای شرکت ساختمانی که آن را ارسال می کند یا مشتری بالقوه ای که آن را به آن خطاب می کند، وجود نداشته باشد، از پیشنهاد کنار گذاشته می شود. اطلاعات پایه عبارتند از نام، آدرس، تلفن و یا ایمیل و مکانی برای امضا، یا برای تایید دریافت یا توافق در مورد شرایط. همچنین مکان پروژه را نیز درج کنید.
 • دامنه: در مرحله بعد یک مرور کلی پروژه قبل از پرداختن به جزئیات قیمت ارائه می شود. در اینجا، محدوده پروژه، خدمات ارائه شده، برنامه زمانی کار، مواد لازم و سایر ویژگی های مورد نیاز برای انجام کار را مشخص کنید. این بخش باید دقیق باشد و شامل انتظارات مشتری، هر پیمانکار فرعی که استخدام می شود، حذف زباله، قوانین بازدیدکننده، پروتکل های ایمنی و موارد دیگر باشد.
 • شرایط موجود: پس از انجام ارزیابی اولیه سایت، محل کار را همانطور که در حال حاضر است توصیف کنید. شرایط سایت را در حال حاضر فهرست کنید، چه اقدامی برای پاسخ به این شرایط انجام خواهد شد و چه کسی مسئول چه چیزی خواهد بود. همچنین توجه داشته باشید که چگونه با شرایط کشف شده پس از شروع پروژه برخورد می شود و چه کسی در مورد محدوده و هزینه هر اصلاح تصمیم می گیرد.
 • هزینه: قیمت کل پروژه را در اینجا تخمین بزنید. کل هزینه ها را به زیربخش ها، از جمله نیروی کار و مواد تقسیم کنید. برای مدیریت انتظارات مشتری، در صورتی که پروژه بیش از محدوده باشد، بخشی در مورد هزینه ها اضافه کنید.
 • شرایط پرداخت: جزئیات نحوه پرداخت این کار را در صورت انتخاب مشتری شرح دهید. اکثر آنها کل هزینه را از قبل پرداخت نمی کنند، بنابراین تصمیم بگیرید که چه پیش پرداختی نیاز دارید و تعداد اقساط موجودی. این پرداخت ها را می توان به نقاط عطف مختلفی در پروژه گره زد که باید شناسایی شوند.
 • اسناد مربوطه: به دلیل بزرگی بیشتر پروژه‌های ساختمانی، شناسایی پروژه‌های فرعی و مالکی که مسئولیت آن‌ها را بر عهده دارد، برای مناقصه بسیار مهم است. این به مشتری کمک می کند تا بفهمد که چه کسی در زمان شروع پروژه مسئول چه کاری است. همچنین مشخص می کند که چه کسی در هنگام امضای اسناد دارای اختیارات قانونی است.
 • برنامه زمانبندی: برنامه کاری در اینجا از ابتدا تا انتها و تمام نقاط عطف در بین آنها به تفصیل بیان خواهد شد. بهتر است تعیین کنید که تا چه اندازه در قبال رویدادهایی که باعث تاخیر در اجرای پروژه می شود، مسئولیت دارید. این رویدادها می تواند آب و هوای نامساعد، مجوزهای تاخیری، و غیره باشد. تقویم را مسدود کنید، روزهای کاری، تعطیلات، زمان عرضه، تایید منطقه و سایر فرآیندهای شخص ثالث را که می توانند بر جدول زمانی تاثیر بگذارند، یادداشت کنید.

محتویات خاص یک پیشنهاد ساخت و ساز از یک پروژه به پروژه دیگر تغییر می کند، بسته به نیازهای مالک پروژه که از درخواست پیشنهاد (RFP) استفاده می کند تا مشخص کند چه چیزی را می خواهد در پیشنهاد گنجانده شود.

الگوی درخواست پیشنهاد (RFP)

این درخواست رایگان برای الگوی پروپوزال به شما این امکان را می دهد که تمام اطلاعات مرتبط مورد نیاز خود را از پیمانکارانی که علاقه مند به مناقصه در پروژه شما هستند جمع آوری کنید. هرچه جزئیات بیشتری را در قالب RFP خود وارد کنید، پیشنهاد دهندگان به وضوح می توانند انتظارات پروژه شما را درک کنند، که به شما کمک می کند بعداً هنگام نوشتن قراردادهای ساخت و ساز از سوء تفاهم جلوگیری کنید.

الگوی پیشنهاد ساخت و ساز

این الگوی پروپوزال ساخت و ساز به شما امکان می دهد تمام عناصری را که برای تهیه پیشنهاد یا پیشنهاد ساخت و ساز نیاز دارید، مانند محدوده کار، هزینه ها، برنامه کاری و جدول زمانی پروژه خود جمع آوری کنید. استفاده از آن آسان است و می تواند به شما کمک کند روند مناقصه ساخت و ساز را ساده کنید، خواه یک شرکت ساختمانی، پیمانکار عمومی یا پیمانکار فرعی باشید.

فرآیند مناقصه ساخت و ساز

هنگامی که درگیر فرآیند مناقصه ساخت و ساز هستید، در حالت ایده آل باید تخمین های دقیق و قیمت پیشنهادی پایین داشته باشید. بسیاری از مشتریان فقط به نتیجه نهایی نگاه می کنند و با کمترین قیمت پیشنهادی پیش می روند. با این حال، خود را از تجارت خارج نکنید.

با در نظر گرفتن این موضوع، بهتر است این مراحل را در فرآیند مناقصه ساخت و ساز دنبال کنید.

 1. درخواست: به عنوان درخواست پیشنهاد (RFP) نامیده می شود، این زمانی است که یک مالک برای پروژه ای که می خواهد اجرا کند، درخواست پیشنهاد می دهد. این به این معنی است که از شرکت‌ها بخواهید با تمام مواد ذکر شده در بخش قبلی مناقصه کنند.
 2. قرارداد فرعی: پیمانکار عمومی از پیمانکاران فرعی برای بخش هایی از پروژه مناقصه درخواست می کند، اگرچه اغلب می تواند تا زمانی که پیمانکار برنده مناقصه شود، صبر کند.
 3. ارسال: پیشنهاد دارای مهلت خواهد بود. زمانی که پیمانکار اطلاعات مورد نیاز مشتری را به تفصیل بیان کرد، پیشنهاد را قبل یا در مهلت مقرر ارسال می کند.
 4. انتخاب: دوره ای وجود دارد که مشتری تمام پیشنهادات ارائه شده را بررسی می کند. آنها یکی را انتخاب می کنند که به بهترین وجه با نیازهای آنها مطابقت داشته باشد، که برنده مناقصه خواهد بود.
 5. قرارداد: به دلیل جزئیات پیشنهاد، پس از توافق هر دو طرف می توانند از آن به عنوان یک قرارداد قانونی الزام آور استفاده کنند. با این حال، به احتمال زیاد مشتری و برنده مناقصه شرایط و ضوابط ارائه شده در مناقصه را نهایی کرده و یک قرارداد قراردادی قانونی را که هر دو امضا می کنند ایجاد کنند.
 6. پروژه شروع می شود: پس از همه اینها، پروژه شروع می شود و از برنامه و قیمت پیشنهادی توافق شده پیروی می کند.

انواع مناقصه ساختمانی

انواع مختلفی از مناقصه ساخت و ساز وجود دارد که به عنوان مناقصه ساخت و ساز نیز شناخته می شود که به صاحبان پروژه اجازه می دهد تا مشخص کنند چه نوع پیمانکاران و پیمانکاران فرعی می توانند پیشنهادات و سایر دستورالعمل ها را برای روند مناقصه ارسال کنند. چهار نوع اصلی مناقصه در ساخت و ساز وجود دارد: مناقصه آزاد، مذاکره، انتخابی و سریال. در اینجا یک بررسی اجمالی است.

مناقصه آزاد

این نوع مناقصه ساخت و ساز به هر پیمانکاری اجازه می دهد تا برای یک پروژه ساختمانی درخواست دهد. مزیت اصلی استفاده از فرآیند مناقصه آزاد برای پروژه شما این است که امکان می دهد پیشنهادات ساخت و ساز زیادی را جمع آوری کنید، که کمک می کند بهترین پیمانکار را برای پروژه های خود پیدا کنید، خواه به دنبال یک پیشنهاد کم هزینه باشید، یک پیمانکار با تجربه و یا بهترین نسبت قیمت به کیفیت.

مناقصه آزاد روش ترجیحی برای پروژه های دولتی ساخت و ساز است زیرا رقابت منصفانه را ترویج می کند، شفافیت را تضمین می کند و به تصمیم گیرندگان کمک می کند پیشنهادی را انتخاب کنند که به بهترین وجه با نیازهای جامعه آنها مطابقت دارد.

در ایالات متحده دائماً پیشنهادهایی را برای انواع پروژه‌های ساختمانی عمومی می‌پذیرند، که اغلب در وب‌سایت‌های آنها یا وب‌سایت‌های مجاز مناقصه ساخت‌وساز که مناقصه‌های آزاد موجود و اطلاعاتی را که برای ارسال پیشنهادات خود نیاز دارید، ارسال می‌شود.

مناقصه با مذاکره

این نوع خاصی از مناقصه است که هر زمان که مالک پروژه تصمیم بگیرد که می‌خواهد با یک پیمانکار خاص ادامه دهد و فقط از او پیشنهاد دریافت می‌کند استفاده می‌شود. از آنجا، مالک به مذاکره درباره قیمت، شرایط و مشخصات آن ادامه خواهد داد.

مناقصه انتخابی

مناقصه ساخت و ساز انتخابی به گروه کوچکی از پیمانکاران اجازه می دهد تا برای یک فرآیند مناقصه ساخت و ساز درخواست دهند، که سادگی مناقصه با مذاکره را ترکیب می کند، اما دامنه آن را گسترده می کند تا بتوانید انواع مختلف پیشنهادات را دریافت کنید و درک بهتری از هزینه پروژه خود داشته باشید.

مناقصه سریال

مناقصه سریال شامل باز کردن یک فرآیند مناقصه ساخت و ساز برای چندین پروژه مرتبط است که انتظار می رود در آینده تکمیل شوند، مانند زمانی که یک شرکت ساختمانی می خواهد مجموعه ای از مجتمع های آپارتمانی با ویژگی های مشابه بسازد.

مزیت اصلی این نوع مناقصه این است که به مالک و پیمانکار ساخت و ساز اجازه می دهد از صرفه جویی در مقیاس برای منابعی مانند مواد و تجهیزات استفاده کنند و روند مناقصه ساخت و ساز را ساده می کند.

نحوه مناقصه در مشاغل ساختمانی

قبل از اینکه مراحل فرآیند مناقصه ساخت و ساز را بررسی کنیم، مهم است که عناصر کلیدی مناقصه ساخت و ساز را بدانید. چه مالک پروژه و چه پیمانکار باشید، باید در مورد این عناصر بدانید.

انواع مختلفی از روش های تحویل و تدارکات پروژه و همچنین انواع مختلفی از قراردادهای ساخت و ساز وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. هرکدام بسته به نیازهای خاص پروژه شما دارای مزایا و معایبی هستند، بنابراین باید ارزیابی کنید که کدام یک از آنها برای شما بهتر عمل می کند. در زیر محبوب ترین روش ها و قراردادها برای فرآیند مناقصه ساخت و ساز شما آورده شده است.

 1. روش تحویل پروژه خود را تعریف کنید.

روش تحویل پروژه مسئولیت ها و خطراتی را که توسط مالک پروژه، مدیران ساخت و ساز و پیمانکاران در هنگام شروع یک پروژه ساخت و ساز به عهده می گیرند، تعریف می کند.

 • طراحی پیشنهاد ساخت: این روش تحویل پروژه شامل یک مرحله طراحی است که در آن یک طراح اسناد ساخت و ساز را ایجاد می کند. سپس آن اسناد در اختیار پیمانکاران قرار می گیرد که هزینه های پروژه را برآورد کرده و به صاحب پروژه پیشنهاد دهند. سپس مالک پروژه پیشنهادات را ارزیابی کرده و پیمانکار را انتخاب خواهد کرد.
 • طراحی/ ساخت: روشی جایگزین برای طراحی، پیشنهاد ساخت که در آن پیمانکار مسئولیت طراحی و ساخت پروژه را بر عهده می گیرد.
 • مدیر ساخت و ساز در معرض خطر: در روش مدیر ساخت و ساز در معرض خطر، مدیر ساخت و ساز متعهد می شود که پروژه ساخت و ساز را با حداکثر قیمت تضمین شده (GMP) تحویل دهد.
 1. یک روش تدارکات ساخت و ساز را انتخاب کنید.

در اینجا توضیح مختصری از مسئولیت های اصلی مالک پروژه و پیمانکاران تحت دو روش رایج خرید ساخت و ساز ارائه شده است.

 • پیمانکاری عمومی: مالک پروژه یک پیمانکار عمومی استخدام می کند که پروژه ساخت و ساز را بسازد. پیمانکار کار ساخت و ساز را اجرا می کند و ممکن است پیمانکاران فرعی را برای پوشش مناطق خاصی استخدام کند.
 • مدیریت ساخت و ساز: صاحب پروژه چندین پیمانکار فرعی را برای هر نوع کار ساختمانی مانند لوله کشی، کارهای برقی یا بنایی استخدام می کند. این نیاز به تلاش زیادی از طرف مالک دارد و برای شرکت های ساختمانی بزرگتر پیشنهاد می شود.
 1. مدل قرارداد را انتخاب کنید.

مالک پروژه و پیمانکار باید در مورد یک مدل قرارداد برای ایجاد یک توافق نامه الزام آور قانونی برای اجرای پروژه ساختمانی توافق کنند. در اینجا چند نمونه آورده شده است.

 • قرارداد هزینه به اضافه هزینه: یک قرارداد هزینه به اضافه کارمزد، پیمانکاران را ملزم می‌کند که هزینه‌ها را به‌جای کسر هزینه‌ها در صورت وقوع گزارش کنند. سپس مالک پروژه هزینه های انباشته شده را به اضافه هزینه ثابتی که با پیمانکار قبل از اجرای پروژه توافق شده است، پرداخت می کند.
 • قرارداد حداکثر قیمت تضمین شده (GMP): در قرارداد GMP، پیمانکار حداکثر قیمت تضمین شده را برای مالک پروژه تعریف می کند. اگر هزینه ها از برآوردهای ساخت و ساز او بیشتر باشد، پیمانکار باید حتی با هزینه خود متعهد به این قیمت باشد.
 • قرارداد زمان و مواد: در قرارداد زمان و مصالح (T&M)، مالک پروژه نرخ ساعتی نیروی کار را پرداخت می کند و مواد مورد نیاز پیمانکار را خریداری می کند. زمانی که محدوده پروژه نامشخص است و زمانی که نظارت دقیق مورد نیاز است، جایگزین خوبی است.

بهترین روش های مناقصه ساخت و ساز

روند مناقصه ساخت و ساز بسیار رقابتی است و ممکن است ده ها کسب و کار برای یک شغل با هم رقابت کنند. چگونه می توانید خود را متمایز کنید و بدون از دست دادن پول در این فرآیند، برنده کار شوید؟

از وب سایت های مناقصه ساختمانی استفاده کنید.

وب سایت های مختلف مناقصه های ساخت و ساز را برای یک منطقه خاص نشان می دهند. به عنوان مثال، سایت مناقصات طیف گسترده ای از مناقصه های ساخت و ساز را نشان می دهد.

برخی از سازمان ها مناقصه های ساخت و ساز خود را ارسال می کنند، اما برخی از سایت ها به عنوان واسطه بین مالکان ساخت و ساز خصوصی، پیمانکاران و پیمانکاران فرعی عمل می کنند.

مسابقه را بشناسید.

این کمک می کند که بدانید چه کسی دیگری برای این کار مناقصه می دهد. رقبا و کاری که انجام می دهند را بشناسید. شبکه‌سازی یا پیوستن به گروه‌های تجاری ساختمان برای به‌روز ماندن در مورد آنچه دیگران در صنعت ساخت‌وساز انجام می‌دهند مفید است. وقتی پیشنهادی وجود دارد، ضرری ندارد که اولین کسی باشید که پیشنهاد می‌دهد، بنابراین مراقب بازارهایی باشید که پیشنهادها در آنها ارسال می‌شود.

در مناقصه خود محتاط باشید.

اگرچه اولین نفری که پیشنهاد می دهد کمک می کند، پیشنهاد دادن برای هر شغلی با یک پیشنهاد ایده آل نیست. زمانی را صرف ساختن بهترین پیشنهاد برای کار کنید و در عین حال اطمینان حاصل کنید که با آنچه سازمان شما می تواند با سود انجام دهد مطابقت دارد. جایگاهی را ایجاد کنید و به دنبال کاری باشید که منجر به تکرار تجارت شود.

ایجاد روابط

تجارت بر اساس یک رابطه قوی بهتر انجام می شود، بنابراین سعی کنید با افرادی که در موقعیتی هستند که در مورد اعطای کار به شرکت شما تصمیم بگیرند، روابط برقرار کنید. افرادی را که در کار جدید مسئول هستند شناسایی کنید و به آنها اعتماد کنید.

نقاط قوت خود را برجسته کنید.

وقتی در مناقصه ساخت و ساز هستید، خجالتی نباشید. ویژگی هایی را که کسب و کار شما دارد که آن را برای مشتری مناسب می کند، تبلیغ کنید. تیم را نشان دهید و مطمئن شوید که به آنها اطلاع دهید که تجربه لازم برای انجام درست کار را دارید. گاهی اوقات ارزش از برچسب قیمت مهمتر است.

راحت باشید!

هنگام ارائه پیشنهاد وقت خود را صرف کنید. مطمئن شوید که تحقیق کرده و توضیح دهید که چگونه می توانید بهترین بازگشت سرمایه را به آنها بدهید. اگر کسی را می‌شناسید که قبلاً برای مشتری کار کرده است، با او صحبت کنید تا ایده‌ای در مورد خواسته‌های مشتری پیدا کنید.

الگوهای بیشتر مدیریت پروژه ساخت و ساز

پروژه های ساخت و ساز شامل ایجاد انواع اسناد است که به تیم مدیریت پروژه کمک می کند تا درک و کنترل بهتری بر تمام مناطق مختلف پروژه داشته باشد.

تهیه همه این اسناد از ابتدا نه تنها می تواند چالش برانگیز باشد، بلکه زمان بر است، به همین دلیل است که ما ده ها الگوی مدیریت پروژه رایگان برای Excel و Word ایجاد کرده ایم که می توانید از آنها برای ساخت و ساز استفاده کنید. در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم.

الگوی برآورد ساخت و ساز

این الگوی تخمین ساخت و ساز رایگان برای اکسل به شما امکان می دهد تمام هزینه های پروژه خود مانند مواد، نیروی کار، اجاره تجهیزات یا هر دسته هزینه دیگری را که می خواهید درج کنید، فهرست کنید.

الگوی زمانبندی ساخت و ساز

این الگوی برنامه زمانی ساخت و ساز به شما امکان می دهد از یک نمودار گانت تعاملی برای ترسیم وظایف پروژه خود در یک جدول زمانی، شناسایی وابستگی ها، زمان بندی منابع، یافتن مسیر حیاتی پروژه خود و موارد دیگر استفاده کنید.

مناقصه مدیر پروژه و ساخت و ساز

اسکوپ نرم افزاری است که برای سازماندهی برنامه هایی استفاده می شود که سازنده و به اشتراک گذاری آسان باشد. ایجاد پیشنهاد شما شبیه به شروع یک پروژه است. شما باید یک بودجه تعریف کنید، منابع را مدیریت کنید، یک برنامه زمانی ایجاد کنید و آن را به مشتری بالقوه خود نشان دهید به این امید که آنها پیشنهاد شما را بپذیرند.

همه پیشنهادات ساخت و ساز خود را در یک مکان مدیریت کنید.

هیئت مدیره کانبان اسکوپ ابزاری عالی برای ردیابی تمام پیشنهادهای ساخت و ساز است که سازمان شما در حال ارزیابی یا درخواست برای آنها است. یک تابلوی کانبان دارای ستون هایی است که به شما امکان می دهد پیشنهادات ساخت و ساز خود را بر اساس وضعیت آنها، مانند ارسال، در حال بررسی و تایید گروه بندی کنید. بردهای کانبان اسکوپ به شما این امکان را می دهد که با اعضای تیم خود در زمان واقعی ارتباط برقرار کنید و فایل ها را با فضای ذخیره سازی نامحدود پیوست کنید.

پروژه خود را بر روی نمودار گانت قرار دهید.

هنگامی که بررسی لازم را انجام دادید و آماده ایجاد یک برنامه زمانی هستید، نمودار گانت آنلاین ما برای سازماندهی همه وظایف شما وجود دارد. تاریخ شروع و پایان را به هر کار اضافه کنید و آنها یک جدول زمانی بصری را پر می کنند که کل پروژه را در یک صفحه به شما نشان می دهد.

وابستگی ها و نقاط عطف ایجاد کنید.

در این مرحله، می‌توانید هر چهار نوع وابستگی کار را به هم پیوند دهید تا از تنگناهایی که می‌توانند مرحله اجرای پروژه را به تاخیر بیندازند، جلوگیری کنید. به‌علاوه، نقاط عطف را به‌عنوان نمادهای الماس در جدول زمانی تعیین کنید تا مشخص کنید چه زمانی یک مرحله به پایان می‌رسد و مرحله دیگری شروع می‌شود. همچنین می‌توان از مایل استون برای علامت‌گذاری تاریخ‌های مهمی که نمی‌خواهید در طول گرمای پروژه از میان شکاف‌ها عبور کنید، استفاده کرد.

ذخیره سازی نامحدود فایل برای اسناد

پروژه های ساختمانی پیچیده هستند و مستندات زیادی را شامل می شوند. ابزار آنلاین ما دارای فضای ذخیره سازی نامحدود فایل است که به عنوان یک مرکز مرکزی برای اسناد پروژه شما عمل می کند و در صورت نیاز یافتن آن را آسان می کند. دیگر خبری از میزهای نامرتب یا پوشه های ایمیل درهم ریخته برای جستجو نیست. می توانید پروژه را با مشتری خود به اشتراک بگذارید و در صورت قبول پیشنهاد شما، از طریق ایمیل و هشدارهای درون برنامه ای پیشرفت پروژه به آنها اطلاع داده می شود.

مطالب مرتبط

26 سند ساخت و ساز (شامل الگوها)

اسکوپ یک ابزار آنلاین است که داده های زنده را برای تصمیم گیری بهتر به شما می دهد. مشتریان خود را با داشبوردی بی‌درنگ به‌روز نگه دارید که به‌طور خودکار واریانس پروژه، هزینه‌ها و موارد دیگر را محاسبه می‌کند و آنها را در نمودارها و نمودارهای قابل اشتراک‌گذاری نشان می‌دهد. برنامه ریزی، نظارت و گزارش در مورد پروژه ساخت و ساز خود را، در حالی که به روز رسانی وضعیت فوری از سایت کار. امروز نرم افزار ما را با دمو 30 روزه رایگان تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *