نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

موادمورد نیاز (MTO) در ساخت و ساز: راهنمای سریع نحوه انجام

لیستی از مواد و متریال مورد نیاز برای ساخت یک تجهیز یا سازه و غیره است. فهرستی از تمامی قطعات موردنیاز و مصالح بخشی از برآورد هزینه ساخت و ساز دقیق و مؤثر است. هرچه بتوانید هزینه پروژه ساخت و ساز خود را دقیق تر پیش بینی کنید، بهتر است.

بیایید بررسی کنیم که لیست مصالح مورد نیاز چیست و چرا در مدیریت پروژه ساختمانی بسیار مهم است. ما در مورد آنچه در MTO اندازه گیری می شود، آنچه در MTO دخیل است و چگونه نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز اسکوپ می تواند کمک کند، بحث خواهیم کرد.

مصالح مورد نیاز (MTO) در ساخت و ساز چیست؟

MTO فرآیندی است که فهرست کاملی از مواد مورد نیاز برای تکمیل یک پروژه ساختمانی را ارائه می‌کند. بخش دیگر MTO شامل فهرست دقیقی از هزینه این مواد مورد نیاز هنگام اجرای پروژه ساختمانی شما می باشد.

با تعیین و اضافه کردن هزینه بسیاری از مواد مورد نیاز برای ساخت پروژه ساخت و ساز خود، می توانید مبلغ نسبتاً دقیقی را برای کل هزینه های بخش مالی پروژه خود دریافت کنید.

در حالی که یک لیستی از مصالح بخشی از برآورد ساخت و ساز است، این کل برآورد نیست. برآورد ساخت و ساز کامل شامل مواردی فراتر از موادی مانند هزینه های سفر، مالیات، هزینه های نیروی کار و سایر هزینه هایی است که در طول چرخه عمر پروژه ظاهر می شوند. حتی هزینه کل مواد نیز معمولاً قبل از اتمام لیست نهایی مواد تنظیم می شود. این به این دلیل است که هر کسی که برای MTO آماده می‌شود، باید نوسانات قیمت مواد بین زمان تولید مواد اولیه و زمان خرید مواد واقعی را در نظر بگیرد.

برای انجام یک MTO کامل مواد، باید مواد لازم را برای پروژه خود سازماندهی کنید و نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز می تواند به شما کمک کند. کنترل پروژه عمرانی اسکوپ یک نرم افزار قدرتمند با ویژگی هایی مانند نمودار گانت است که مواد و هزینه های شما را هنگام برنامه ریزی یک پروژه ساختمانی لیست می کند. نه تنها می توانید برآوردهای دقیقی را در نمودار گانت ما ایجاد کنید، بلکه می توانید کل پروژه را برنامه ریزی و مدیریت کنید. هنگامی که یک برنامه دارید، خط پایه را برای اندازه گیری واریانس پروژه تنظیم کنید تا بتوانید به بودجه خود پایبند باشید. همین الان رایگان دریافت کن.

چرا MTO مهم است؟

هنگام تلاش برای پیش بینی تعهد مالی پروژه ساخت و ساز، MTO مهم است. این یکی از راه هایی است که شما شروع به توسعه یک بودجه پروژه ساخت و ساز واقعی می کنید. این تنها راهی است که پیمانکاران از MTO استفاده می کنند.

یکی دیگر از راه های استفاده از MTO، هنگام ارائه پیشنهاد است. هنگامی که پیشنهادی را برای یک کار ارسال می کنید، دانستن هزینه های مواد مورد نیاز بسیار مهم است. بدون تخمین دقیق هزینه‌های مواد، می‌توانید برای این کار پیشنهاد کمتر یا بیش از حد پیشنهاد دهید. اگر آن را بدست آورید، پول خود را از دست خواهید داد یا آنطور که باید سود نخواهید داشت.

در حالی که ایجاد تخمین یا پیشنهاد ساخت و ساز دقیق مهم است، این واقعیت ساده نیز وجود دارد که باید بدانید چه تعداد مصالح را برای پروژه خریداری کنید. اگر این کار را نکنید، به احتمال زیاد کم خرید خواهید کرد که منجر به هزینه های اضافی و تاخیر در برنامه می شود، که هیچ کدام توصیه نمی شود. در نقطه مقابل طیف، می توانید بیش از حد خرید کنید که باعث کاهش سود شما می شود.

در MTO چه چیزی اندازه گیری می شود؟

این کافی نیست که بگوییم هنگام مونتاژ کردن مواد خود به مقدار مشخصی چوب یا فولاد نیاز دارید زیرا اندازه‌گیری‌ها برای MTO بسیار خاص‌تر هستند. چگونه می توانید اندازه گیری دقیقی از مواد و در نتیجه هزینه های آنها بدست آورید؟ در زیر واحدهای اندازه گیری مختلفی وجود دارد که باید هنگام MTO در نظر بگیرید. این استانداردها بسته به نوع ماده ای که اندازه گیری می کنید متفاوت است.

شمردن

این به تعداد اقلام فردی که شما نیاز دارید اشاره دارد. به عنوان مثال، ممکن است ده ها پنجره در ساخت و ساز شما وجود داشته باشد که از قاب ها و سایر مواد تشکیل شده است، که همه آنها باید برای به دست آوردن یک متریال دقیق شمارش شوند.

طول

در اینجا شما به طول مواد نگاه می کنید. به عنوان مثال، می توانید طول کل مورد نیاز برای کانال کشی را برای ساخت سیستم گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) یا زهکشی اندازه گیری کنید. هنگامی که طول کل مورد نیاز را می دانید، می توانید آن رقم را بر طول هر یک از آیتم ها تقسیم کنید تا متوجه شوید به چند قطعه نیاز دارید.

وزن

ممکن است مجبور شوید وزن مواد خود را نیز تعیین کنید. اگرچه ممکن است آنها بر حسب وزن فروخته شوند، اما باید هزینه حمل و نقل مواد را نیز در نظر بگیرید. اگرچه، هر MTO، وزن مواد را برای پروژه به شما نمی‌دهد، زیرا وزن مواد خاص اغلب برای پروژه‌های کوچک‌تر غیر ضروری است، زیرا رساندن آن مواد به محل کار تأثیر مالی زیادی نخواهد داشت.

سطوح

برای به دست آوردن اندازه گیری سطح ماده خود، عرض را در طول ضرب می کنید. این نوع اندازه‌گیری به‌ویژه زمانی مفید است که می‌خواهید مواد را برای مواردی مانند رنگ، گچ و کف‌پوش به دست آورید. همچنین به محاسبه سریع‌تر تعداد مورد نیاز کمک می‌کند. به عنوان مثال، می توانید بفهمید که برای ساخت یک دیوار آجری به چند آجر نیاز دارید.

جلد

هنگامی که با چیزی سیال مانند بتن یا بی شکل مانند ماسه سروکار دارید، باید حجم را محاسبه کنید تا یک لیست دقیق مواد بدست آورید. در این موارد، برای محاسبه فوت مکعبی که برای تکمیل کار نیاز دارید، طول را در عرض ضرب کنید.

نحوه تکمیل یک MTO در 3 مرحله

اکنون که ما درک بهتری از چیستی تیک آف مواد داریم و چرا هنگام آماده شدن برای یک پروژه ساختمانی بسیار مهم هستند، گام بعدی این است که فهرست دقیقی از مقدار دقیق موادی که برای اجرای خود نیاز دارید ایجاد کنید. پروژه این کار را می توان با دست، جایی که اصطلاح تیک آف از آنجا منشاء گرفت، یا با استفاده از نرم افزار انجام داد. در هر صورت، ساختار به شرح زیر است.

  1. تجزیه و تحلیل اسناد ساخت و ساز

با نقشه خود و سایر اسناد ساخت و ساز مرتبط شروع کنید. این نقشه‌ها و سایر اسناد پروژه را به طور گسترده ترسیم می‌کنند و به طور همزمان مشخصات را به تفصیل بیان می‌کنند. پیمانکاران باید از این اوراق استفاده کنند تا ببینند طبق نیاز مالک چه موادی برای کار مورد نیاز است.

  1. مواد را شناسایی کرده و آنها را جزئی کنید.

از اسنادی که در مرحله اول با آنها مشورت کرده اید، اکنون فهرست کاملی از مواردی که پروژه به آنها نیاز دارد تهیه خواهید کرد. این فهرست گسترده خواهد بود. شما نمی خواهید از چیزی که حداقل از نظر مواد به هزینه پروژه می افزاید، غفلت کنید تا یک برخاست دقیق مواد را تکمیل کنید.

  1. مقادیر مواد را اندازه گیری کنید.

هنگامی که راضی شدید که لیست شما کامل است و مواد مختلف مورد نیاز برای تکمیل پروژه خود را جمع آوری کردید، باید آخرین گام را در MTO بردارید: محاسبه مقادیر. به طور سیستماتیک مسیر خود را از طریق آن لیست از نقاشی های خود مرور کنید و همانطور که آنها را به لیست مقادیر اضافه می کنید آنها را بردارید.

هر کسی که وظیفه اجرای تیک آف مواد را بر عهده دارد، مسئول اطمینان از این است که هر ماده یا محصول مورد نیاز برای پروژه فهرست شده و کمیت شود. این می تواند پیمانکار فرعی HVAC برای سیستم HVAC، برقکار برای سیستم های الکتریکی و غیره باشد. سپس پیمانکار عمومی فهرست کاملی از تمام اجزای لازم برای ساخت خواهد داشت.

الگوی برآورد ساخت و ساز

همانطور که در بالا ذکر شد، انجام یک لیست مصالح هنگام برآورد ساخت و ساز بسیار مهم است. این الگوی برآورد ساخت و ساز رایگان به شما کمک می کند تا نیروی کار و مواد مورد نیاز برای هر مرحله از پروژه ساخت و ساز خود را شناسایی کنید.

ما انواع قالب های رایگان مدیریت پروژه ساخت و ساز را برای اکسل ارائه می دهیم که می توانید از آنها برای مدیریت تمام جنبه های پروژه خود استفاده کنید.

کنترل پروژه عمرانی اسکوپ می تواند به MTO کمک کند.

MTO نوشته شده ممکن است برای پروژه های کوچکتر کافی باشد، اما هرچه پروژه ساخت و ساز بزرگتر و پیچیده تر باشد، استفاده از نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز حیاتی تر می شود. کنترل پروژه عمرانی اسکوپ نرم افزار مدیریت ساخت و ساز است که به شما کمک می کند تا هزینه مصالح ساختمانی خود را سازماندهی و تخمین بزنید. می‌توانید از این ابزار برای مدیریت پروژه‌های خود در زمان واقعی استفاده کنید تا مطمئن شوید که در عین تمرکز بر بودجه، بیش از حد هزینه نمی‌کنید.

موارد را در نمای فهرست مشخص کنید.

هنگامی که نیاز به جمع آوری تمام مواد پروژه دارید، دست به مداد نبرید. از نمای لیست پروژه قوی ما استفاده کنید. این یکی از نماهای چندگانه پروژه است که همگی داده‌های بی‌درنگ یکسانی را به اشتراک می‌گذارند و نمایش می‌دهند، که به‌طور خودکار به‌روزرسانی می‌شود تا همه در یک صفحه داشبور باقی باشند. می‌توانید هزینه‌های منابع را اضافه کنید و هزینه‌های برنامه‌ریزی‌شده را در مقابل هزینه‌های واقعی پیگیری کنید تا در هنگام اجرای پروژه در مسیر خود قرار بگیرید.

اضافه کردن مواد MTO به طرح های پروژه

هنگامی که MTO خود را کامل کردید، می توانید نمای پروژه را به یکی از نمای پروژه دیگر ما تغییر دهید. قبلاً به نمودارهای قوی گانت اشاره کردیم که می توانند وابستگی ها را به هم پیوند دهند، مسیرهای حیاتی را فیلتر کنند و موارد دیگر. اما شما همچنین می توانید از نمای صفحه، که دقیقاً مانند نمودار گانت است، فقط بدون جدول زمانی استفاده کنید که ستون های بیشتری را برای مشاهده در اختیار شما قرار می دهد. اکنون می توانید کارگران را مدیریت کنید، تکالیف انجام دهید و پیشرفت آنها را پیگیری کنید.

لذت واقعی پس از MTO و ساخت و ساز شروع می شود. اکنون شما ابزارهایی برای نظارت بر منابع خود دارید، از جمله نظارت و متعادل کردن حجم کاری پرسنل خود برای حفظ کار با ظرفیت. به‌علاوه، با داشبورد بی‌درنگ ما نمای سطح بالایی از پیشرفت و عملکرد را دریافت کنید و با گزارش‌های قابل تنظیم عمیق‌تر به داده‌ها بروید. ما شما را به کارگران و کار آنها متصل می کنیم تا مدیریت کارآمدتر پروژه ساخت و ساز شما را تضمین کنیم.

بهترین نرم افزار برآورد ساخت و ساز برای پروژه های ساختمانی

الگوی برآورد ساخت و ساز

چگونه یک طرح ساخت و ساز بسازیم: راهنمای نهایی

بودجه ساخت و ساز: راهنمای سریع (با مثال)

مدیریت هزینه ساخت و ساز: مدیریت هزینه های ساخت و ساز

کنترل پروژه عمرانی اسکوپ نرم افزاری است که تیم ها را در دفتر و محل کار به هم متصل می کند، که باعث تقویت همکاری و افزایش بهره وری می شود. ما همچنین به شما کمک می کنیم تا هر جنبه ای از پروژه ساخت و ساز خود را برنامه ریزی، نظارت و گزارش دهید تا به شما در برنامه ریزی و حفظ بودجه خود کمک کند. بهترین نرم افزار تخمین و موارد دیگر را دریافت کنید. امروز به صورت رایگان با کنترل پروژه عمرانی اسکوپ شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *