نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

چگونه یک پروژه ساخت و ساز مسکونی را مدیریت کنیم؟

چهار نوع پروژه ساختمانی وجود دارد: ساخت و ساز تجاری، ساخت و ساز صنعتی، ساخت و ساز زیرساخت و ساخت و ساز مسکونی. درک ساخت و ساز مسکونی ممکن است برای افراد عادی ساده ترین باشد زیرا اکثر ما در این نوع سازه ها زندگی می کنیم. اما آیا واقعاً می دانیم ساخت و ساز مسکونی چیست؟

قبل از ورود به مدیریت پروژه ساخت و ساز مسکونی، معنای ساخت و ساز مسکونی و نمونه هایی از دو نوع اصلی ساخت و ساز مسکونی را بررسی خواهیم کرد. ما همچنین حوزه های کلیدی ساخت و ساز مسکونی و اینکه چگونه ساخت و ساز مسکونی با ساخت و ساز تجاری متفاوت است را تعریف خواهیم کرد.

ساخت و ساز مسکونی چیست؟

ساخت و ساز مسکونی به ساخت، تغییر یا تعمیر خانه های تک خانواری و چند خانواری گفته می شود. ساخت و ساز مسکونی مانند سایر انواع ساخت و ساز می تواند پیچیده باشد. این به فازها تقسیم می شود و ذینفعان زیادی در این فرآیند دخیل هستند.

ساخت و ساز مسکونی معمولاً شامل شش مرحله است که با آماده سازی محل و ریختن فونداسیون شروع می شود. پس از آن، قاب بندی ناهموار و به دنبال آن لوله کشی ناهموار، برق و گرمایش، تهویه مطبوع (HVAC) قرار دارد. در مرحله بعدی نصب دیوارها انجام می شود و سپس دیوار خشک و همچنین پرایمر داخلی نصب می شود. در نهایت، تریم داخلی انجام شده و راهروها و پیاده روها نیز تکمیل شده است.

البته، این یک لیست ساده از مراحل است. همچنین کفپوش، وسایل و محوطه سازی نیز وجود دارد. یک چیز مسلم است، برای مدیریت تمام این مراحل نیاز به نرم افزار مدیریت پروژه است. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه که دارای نمودارهای قدرتمند گانت برای برنامه ریزی، مدیریت و ردیابی مراحل ساخت و ساز در زمان واقعی است. علاوه بر سازماندهی وظایف و اضافه کردن نقاط عطف، می‌توانید هر چهار نوع وابستگی را به هم مرتبط کنید تا از تاخیرهای پرهزینه‌ای که می‌تواند به حاشیه سود شما منجر شود، جلوگیری کنید. فیلتر کردن مسیر حیاتی و شناسایی وظایف ضروری آسان است. هنگامی که یک خط مبنا تعیین می کنید، نمی توانید پیشرفت برنامه ریزی شده را در مقابل پیشرفت واقعی در زمان واقعی ردیابی کنید تا به شما کمک کند تا در برنامه بمانید. همین حالا رایگان با اسکوپ شروع کنید.

 

نمودار گانت مدیر پروژه

نمودارهای قویGantt  اسکوپ به شما کمک می کند تا ساخت و سازهای مسکونی را برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنید.

نمونه های پروژه ساخت و ساز مسکونی

ساخت و ساز مسکونی ممکن است زیرمجموعه ای از صنعت ساخت و ساز بزرگتر باشد، اما همچنین می تواند به دو دسته اصلی تقسیم شود: مسکن تک خانواده و ساختمان های مسکونی چند خانواده. بیایید نگاهی دقیق تر به این دو نوع ساخت و ساز مسکونی بیندازیم.

مسکن تک خانواده

یک ساختمان مسکونی است که به ساختمان های دیگر متصل نیست. به تنهایی ایستاده است و زمین های خصوصی خود را در اطراف سازه دارد. خانه‌های تک‌خانواده نسبت به دیگر خانه‌ها از حریم خصوصی بیشتری برخوردارند، اما می‌توان آن‌ها را بسیار نزدیک به هم ساخت. سبک‌های خانه‌های تک‌خانواده از صنعت‌گر، ویکتوریایی و مزرعه‌داری تا مدرن اواسط قرن، احیای اسپانیایی و بسیاری موارد دیگر را شامل می‌شود. برخی از سبک ها به نگهداری بیشتری نسبت به بقیه نیاز دارند و صاحب خانه مسئول تمام هزینه های مربوط به نگهداری است.

ساختمان های مسکونی چند خانواده

ساختمان های مسکونی چند خانواده را می توان بیشتر به دو دسته تقسیم کرد: کاندومینیوم و خانه های شهری. کاندومینیوم ها واحدهای مجزایی هستند که بخشی از یک مجتمع یا اجتماع بزرگتر مانند یک ساختمان آپارتمانی هستند. کاندومینیوم ها یا کاندوها معمولا حداقل یک دیوار مشترک با آپارتمان دیگر دارند. آنها بخشی از انجمن مالکان خانه هستند و هزینه ماهانه یا سالانه از آنها دریافت می شود. اینها را در مناطق شهری پر تراکم خواهید یافت.

 

مجتمع‌های آپارتمانی نیز وجود دارند که متعلق به خود ساکنان نیستند، بلکه متعلق به شخص دیگری است که آنها را اجاره می‌کند. سپس خانه های شهری هستند که می توان به آنها به عنوان ترکیبی از یک خانه تک خانواده و یک کاندو نگاه کرد. آن‌ها معمولاً ساختمان‌های چند طبقه با یک یا چند دیوار مشترک با خانه‌های شهری دیگر هستند، بنابراین خصوصی‌تر از یک کاندو و ارزان‌تر از خانه‌های تک‌خانواده هستند. برخلاف بسیاری از کاندوها، خانه‌های شهری معمولاً امکانات مشترکی مانند سالن ورزشی یا استخر ندارند.

مناطق کلیدی پروژه های ساخت و ساز مسکونی

مانند هر پروژه ساختمانی، ساخت و ساز مسکونی نیاز به فرآیندی برای رسیدن از ایده به محصول دارد. پروژه های ساخت و ساز مسکونی از نظر پیچیدگی متفاوت هستند، اما همه آنها روند مشابهی را دنبال می کنند. فرآیند ساخت و ساز عبارت است از ایده پردازی پروژه، طراحی و برنامه ریزی، مجوزهای ساختمانی، پیش از ساخت، تدارکات، ساخت و ساز و پس از ساخت.

در سراسر این فرآیند، مناطق کلیدی ساخت و ساز مسکونی وجود دارد که بدون توجه به پروژه مشترک هستند. برای داشتن یک پروژه ساخت و ساز مسکونی موفق باید این عوامل را در نظر گرفت. بیایید لحظه ای به بررسی دقیق این حوزه های کلیدی پروژه های ساخت و ساز مسکونی بپردازیم.

محل پروژه

شما نمی توانید چیزی را بدون داشتن فضایی برای ساختن آن بسازید. بنابراین مکان یابی بخش مهمی از فرآیند ساخت و ساز مسکونی است. فاکتورهای زیادی برای انتخاب مکان وجود دارد، از جاده های قابل دسترس، نزدیک یا دور از رستوران ها و خرده فروشی. ملاحظات عملی نیز وجود دارد، مانند اینکه منطقه در منطقه سیل یا آتش سوزی قرار دارد. شما می خواهید ملک برای مشتریان مسکونی جذاب و ایمن باشد.

فرآیند طراحی معماری

هنگامی که مکان ایمن شد، باید روی فرآیند طراحی معماری کار کنید. این امر مستلزم یافتن یک سازنده و معمار است که بتواند نوع ملک مسکونی مورد نظر شما را ایجاد کند. این نیاز به دیدی از سبک خانه، اندازه، امکانات رفاهی و غیره دارد. شما همچنین می خواهید درباره سازنده تحقیق کنید تا مطمئن شوید که آنها قابل اعتماد هستند و کیفیت را به موقع ارائه می دهند.

مدیریت پیمانکار

هنگامی که یک سازنده یا یک پیمانکار عمومی برای مدیریت همه پیمانکاران فرعی مختلف که در محل کار مشغول به کار هستند، دارید، باید مدیریت پیمانکار را به کار بگیرید تا مطمئن شوید همه چیز طبق برنامه پیش می رود. مدیریت پیمانکار سیستمی است برای اطمینان از اینکه خدمات پیمانکار از عملیات ایمن تاسیسات پشتیبانی می کند و اهداف عملکرد را برآورده می کند. این امر به انتخاب، کسب، استفاده و نظارت بر خدمات قراردادی می پردازد.

منطقه بندی و پروانه های ساختمانی

همه ساختمان ها باید از مقررات پیروی کنند و از قوانین پیروی کنند. قبل از شروع هر پروژه ساختمانی یا حتی قبل از شروع برنامه ریزی، منطقه بندی و مجوزهای ساختمانی باید از سازمان های دولتی مربوطه گرفته شود. در حالی که برخی از مشتریان ممکن است از شما بخواهند که دقیقاً بر اساس کد بسازید، که می‌تواند گران‌تر باشد، چیزی که آنها در نظر نمی‌گیرند کار با یک پیمانکار بدون مجوز است که مجوزها را نمی‌گیرد به این معنی که آنها احتمالاً پاداش کارگری ندارند و بیمه های دیگر اگر اتفاقی در محل کار بیفتد، شما مسئول خواهید بود.

اجاره تجهیزات

معمولاً سرمایه گذاری در خرید، ذخیره سازی و نگهداری ماشین آلات مختلف بزرگ مورد نیاز برای جابجایی زمین و ساخت سازه های مسکونی، برای اکثر پیمانکاران ساخت و ساز مسکونی سودمند نیست. اکثر ماشین آلات و ابزارهایی که برای این کار نیاز دارند اجاره می کنند. این به سازندگان مسکونی انعطاف‌پذیری و جریان‌های نقدی در دسترس را می‌دهد. همچنین تجهیزاتی که به خوبی نگهداری شده و قابل اعتماد هستند را در اختیار آنها قرار می دهد که معمولاً ایمن ترین و به روزترین هستند.

محدوده کار

محدوده کار برای هر نوع پروژه ضروری است. در ساخت و ساز مسکونی، محدوده کار، کلیه تعهدات ساخت و ساز و همچنین فعالیت های کاری را برای کلیه پیمانکاران، پیمانکاران فرعی و تدارکات فهرست می کند. محدوده کار نوشته شده است و معمولاً در قرارداد گنجانده شده است تا بتوان برای رسمی شدن آن توافق کرد و امضا کرد.

تدارکات

تدارکات فرآیند تامین امنیت تمام محصولات و خدمات مورد نیاز برای پروژه ساخت و ساز مسکونی است. مدیر پروژه الزامات پروژه را تعریف می کند، درخواست مناقصه می کند، لوازم و تجهیزات را خریداری یا اجاره می کند، بر قراردادهای ساخت و ساز نظارت می کند و هرگونه تضاد با بودجه، زمان بندی یا کیفیت را حل می کند.

ساخت و ساز مسکونی در مقابل ساخت و ساز تجاری

در حالی که ساخت و ساز مسکونی و ساخت و ساز تجاری مشترکات زیادی دارند، درک برخی تفاوت ها مهم است. تفاوت اصلی این دو نوع ساخت در نام آن است.

اما به طور جدی، ساخت و ساز، ساخت و ساز است. مراحل ، فرآیندها و منابع تقریباً یکسان هستند. محصول نهایی اما متفاوت است. ساخت و ساز مسکونی منجر به آپارتمان ها و خانه های تک خانواده می شود، اما ساخت و ساز تجاری تسهیلات، انبارها و مؤسسات تجاری را ارائه می دهد.

از نظر کدها یا مقررات تفاوت هایی وجود دارد که باید رعایت شود. اغلب در مصالح ساختمانی مورد استفاده تفاوت وجود دارد و هزینه آن می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. حتی تجهیزات می توانند متفاوت باشند. اما روند کلی تقریباً یکسان است.

نحوه استفاده از اسکوپ برای مدیریت پروژه های ساخت و ساز مسکونی

ساخت و ساز مسکونی، مانند تمام ساخت و سازها، زمانی کمک می شود که پیمانکار عمومی و افراد ساخت و ساز از نرم افزار مدیریت پروژه استفاده کنند. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه که به شما کمک می کند پروژه های ساخت و ساز مسکونی خود را برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنید. علاوه بر نمودارهای قوی گانت برای برنامه‌ریزی کار، ما ابزارهایی داریم که به شما کمک می‌کند پیشرفت‌تان را به‌موقع نظارت کنید تا به شما کمک کنیم به آن برنامه و ابزارهای مدیریت منابع که به بهره‌وری شما می‌افزایند پایبند باشید.

 

پیشرفت خود را با داشبوردهای بلادرنگ نظارت کنید.

هنگامی که در مرحله ساخت و ساز یک پروژه هستید، باید کارهای انجام شده را به دقت زیر نظر داشته باشید تا مطمئن شوید که نقاط عطف پروژه را برآورده می کنید. داشبورد بی‌درنگ ما داده‌های زنده را به‌طور خودکار جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را در جداول و نمودارهای خوانا نمایش می‌دهد. شما می توانید در صورت نیاز، نمای سطح بالایی از پروژه را دریافت کنید، معیارها را از زمان تا هزینه ها و حتی حجم کار مشاهده کنید. برخلاف محصولات دیگر، نیازی به تنظیم زمان‌بر نیست. فقط کافی است به داشبورد ما بروید و نگاه کنید.

منابع مدیر و افزایش بهره وری

ویژگی‌های مدیریت منابع ما کار پیمانکاران را آسان‌تر می‌کند تا تیم‌های خود را در بهره‌وری حفظ کنند. ابتدا، می توانید در دسترس بودن آنها، از جمله PTO، تعطیلات و زمان تعطیلات را تنظیم کنید، که تخصیص وظایف را ساده می کند. سپس می توانید با استفاده از نمودار حجم کاری ما، حجم کاری کل تیم را بررسی کنید. این برنامه دارای کد رنگی است، بنابراین به راحتی می توان تشخیص داد که چه کسانی بیش از حد تخصیص داده شده اند و بار کاری تیم را دقیقاً از نمودار متعادل می کند تا همه با ظرفیت کار کنند.

نمودار حجم کار با پنجره باز انتساب مجدد

اینها تنها چند مورد از ویژگی هایی هستند که در نرم افزار ما گنجانده شده است. ما جدول زمانی ایمن، گزارش های قابل تنظیم و موارد دیگر داریم. نرم افزاری برای مدیریت ریسک وجود دارد که به شما کمک می کند در برابر آن رویدادهای غیرمنتظره ای که می توانند شما را به سرعت از مسیر خارج کنند برنامه ریزی کنید. ما برای هر نوع پروژه ساختمانی، به ویژه ساخت و ساز مسکونی مناسب هستیم.

 

اسکوپ یک نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه است که تیم ها را در دفتر، محل کار یا هر جای دیگری به هم متصل می کند. فایل ها را به اشتراک بگذارید، در سطح کار نظر دهید و موارد دیگر برای تقویت همکاری بیشتر. همین امروز رایگان با اسکوپ شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *