نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

انواع مشخصات ساخت و ساز: موارد کلیدی که باید در نظر بگیرید.

شرکت‌های ساختمانی مجبورند کارهای سنگین را انجام دهند و این فقط شامل فولاد و بتن نیست که برای برپایی ساختمان‌ها، پل‌ها و سایر سازه‌ها استفاده می‌کنند. انواع مختلفی از مواد و نیروی کار وارد کار آنها می شود که مستلزم داشتن مشخصات ساختمانی در قرارداد آنها است.

در ساخت و ساز انواع مختلفی از مشخصات وجود دارد. ما توضیح خواهیم داد که مشخصات ساخت و ساز چیست، چرا آنها بسیار مهم هستند و انواع مختلف آن را به تفصیل شرح خواهیم داد. سپس با ارائه قالب‌ها و نرم‌افزارهای رایگان که می‌تواند به مدیریت پروژه‌های ساخت‌وساز کمک کند، قدمی فراتر خواهیم گذاشت.

مشخصات ساخت و ساز چیست؟

مشخصات ساخت و ساز محصولات، مصالح و کارهایی است که در قرارداد ساخت و ساز بین مالک ساختمان و مدیر ساخت و ساز استخدام شده برای تحویل پروژه تعریف می شود. آنها در صنعت ساخت و ساز به عنوان بخشی از گروه بزرگتر اسناد ساخت و ساز استفاده می شوند که شامل مقادیر، برنامه ها و نقشه ها می شود.

هزینه، مقدار و مصالح کشیده شده در مشخصات ساخت و ساز گنجانده نشده است، اما به عنوان دارایی های مکمل عمل می کند. از طریق مشخصات ساخت و ساز و همچنین سایر اسناد ساخت و ساز است که انتظارات و اهداف کارفرما با پروژه مطابقت دارد. بنابراین، درک آنچه که مشخصات ساخت و ساز را تشکیل می دهد، کلید ارائه یک پروژه ساخت و ساز موفق است.

جزئیات در قرارداد خدمات ساخت و ساز نشان می دهد که چه چیزی برای تحقق پروژه برای انتظارات مشتری مهم است. سند ساخت و ساز در طول چرخه عمر پروژه توسط پیمانکاران و اکیپ های ساختمانی در صورت داشتن سوال ارجاع داده می شود. برخی از اطلاعات در مشخصات ساخت و ساز شامل محدوده کار، مواد، جدول زمانی با نقاط عطف، روش های نصب، کیفیت کار، الزامات آزمایش و استانداردهای ایمنی است.

مشخصات ساخت و ساز برای برنامه ریزی پروژه حیاتی است. اسکوپ دارای چندین نمای پروژه است که نقشه و برنامه پروژه را ترسیم می کند. همه از مدیران ساخت‌وساز گرفته تا معماران، مهندسان و کارگران ساختمانی می‌توانند نقشه‌های مربوط به ابزارهایی را که برایشان مفیدتر است، مشاهده کنند. مدیران می توانند وظایف را به یک جدول زمانی اضافه کنند، هر چهار وابستگی را به هم پیوند دهند و مسیر حیاتی را در نمودارهای قدرتمند گانت فیلتر کنند. دیگران می توانند کار خود را در تابلوهای کانبان، لیست وظایف یا نمایش های تقویم مشاهده کنند. پس از انجام برنامه، یک خط مبنا را در نمودار گانت تعیین کنید و به راحتی می‌توانید تلاش برنامه‌ریزی‌شده خود را در مقابل تلاش واقعی خود پیگیری کنید تا به شما کمک کند طبق برنامه و بودجه خود بمانید. همین الان دمو رایگان اسکوپ را دریافت کن.

چرا مشخصات ساخت و ساز مهم است؟

به طور طبیعی، اگر مشخصات ساختمانی برای ترسیم مواد و نیروی کار مورد نیاز برای تحویل آن وجود نداشته باشد، نمی تواند یک پروژه ساختمانی اتفاق بیفتد. این دلیل واضح است، اما موارد دیگری وجود دارد که داشتن مشخصات کامل ساخت و ساز را برای موفقیت یک پروژه حیاتی می کند.

دقت بهبود یافته

اولا، هر چه جزئیات بیشتر باشد، محصول نهایی بهتر است. جزئیات منجر به دقت بیشتر و فضای کمتری برای اشتباهات می شود که می تواند هزینه و زمان پروژه را به همراه داشته باشد، چه رسد به اینکه انتظارات مالک ساخت و ساز را برآورده نکند. مشخصات ساخت و ساز در قرارداد خدمات، پرسنل ساخت و ساز را در هنگام اجرای وظایف خود راهنمایی می کند. این به این معنی است که احتمال اینکه کار به درستی انجام شود و طبق برنامه تحویل داده شود، بیشتر است.

انتظارات را تنظیم کنید.

مشخصات ساخت و ساز نیز از این جهت مهم است که انتظارات را بین شرکت ساخت و ساز و مشتری آن ایجاد می کند. قبل از اینکه پروژه به طور جدی شروع شود، هر دو طرف درک روشنی از آنچه باید انجام شود دارند، که به جلوگیری از تاخیرهای ناشی از عدم ارتباط کمک می کند.

برآورد هزینه دقیق

یکی از مهمترین جنبه های مشخصات ساخت و ساز پول است. به این دلیل که مشخصات ساخت و ساز تمام مواد و نیروی کار مورد نیاز برای اجرای پروژه را به تفصیل بیان می کند که منجر به برآورد دقیق تری از هزینه های پروژه می شود. پیمانکاران به ویژه از این موضوع قدردانی می‌کنند که گویی پیش‌بینی مالی برای کاری که انجام خواهند داد را از دست می‌دهند و این تفاوت از جیب آنها بیرون می‌آید.

چه کسی باید مشخصات ساخت و ساز را مدیریت کند؟

مشخصات ساخت و ساز معمولا توسط معمار یا طراحان پروژه ایجاد می شود. مهندسان پروژه نیز می توانند درگیر شوند. آن‌ها می‌توانند کار را محول کنند یا از نویسندگان مشخصات حرفه‌ای، به‌ویژه در پروژه‌های پیچیده‌تر و بزرگ‌تر استفاده کنند.

همه اینها قبل از پروژه انجام می شود تا از اجرای صحیح طرح طراحی اطمینان حاصل شود. این فرآیند ریسک ها را در پروژه کاهش می دهد و به تحویل پروژه به موقع و در حد بودجه کمک می کند.

پس از تکمیل مشخصات ساخت و ساز، پیمانکاران در حال کار اغلب از آنها برای تکمیل برنامه ها و نقشه های معماری استفاده می کنند. این به آنها کمک می کند تا اطلاعاتی را که ممکن است از نظر بصری واضح نباشند، توصیف و مستند کنند.

انواع مشخصات ساختمانی

در مدیریت پروژه های ساختمانی چند نوع مشخصات وجود دارد. به طور کلی، شما سه دسته اصلی از مشخصات ساخت و ساز را خواهید یافت: تجویزی، عملکردی و اختصاصی. بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک بیندازیم.

مشخصات ساخت و ساز تجویزی

این یک مشخصات ساخت و ساز گام به گام است که جزئیات مواد و نحوه نصب را ارائه می دهد. مشخصات ساخت و ساز تجویزی را می توان به سه دسته تقسیم کرد: مفاد کلی، محصولات مورد نیاز و رویه های اجرا.

مقررات عمومی قوانین و استانداردهای ساختمانی برای ایالت و همچنین در سطح ملی است و باید توسط پیمانکاران تدوین شود. محصولات مورد نیاز مواد و منابعی برای برآوردن الزامات ساختاری و عملکردی هستند. رویه های اجرا بهترین روش نصب و نحوه اندازه گیری کیفیت و اثربخشی پس از انجام پروژه هستند.

مشخصات ساخت و ساز عملکرد

اینها الزامات عملیاتی برای پروژه پس از انجام آن هستند. همانطور که در مشخصات ساخت و ساز تجویزی خواهید دید، این یک تفکیک گام به گام برای هر کار نیست. در عوض جزئیات نحوه انجام کار به پیمانکار واگذار می شود. تنها هشدار این است که تحویل پروژه با هدف مشتری مطابقت دارد.

مشخصات ساخت و ساز اختصاصی

این نوع مشخصات ساخت و ساز توسط پیمانکاران هنگام کار بر روی پروژه هایی با مواد و منابع بسیار خاص مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال، مشخصات ساخت و ساز اختصاصی اغلب در نوسازی یا زمانی که یک پیمانکار فرعی برای تکمیل کار بر روی یک سازه موجود استخدام شده است، استفاده می شود. مشخصات ساخت و ساز دارای اطلاعاتی در مورد ساختار موجود است و سایر موادی را که مانند آن سازه هستند که برای تکمیل کار استفاده می شود فهرست می کند.

درخواست الگوی پروپوزال

این الگوی درخواست برای پروپوزال ابزار عالی برای فهرست کردن اطلاعاتی است که پیمانکاران باید در پیشنهادات پروژه خود لحاظ کنند، از جمله مشخصات ساخت و ساز، که باید در طول فرآیند درخواست، انتخاب و ارزیابی پیشنهادات از پیمانکاران در نظر گرفته شود.

الگوهای مدیریت پروژه ساختمانی

مشخصات ساخت و ساز به پروپوزال، طرح و برنامه شما وارد می شود. شما باید بر اساس آنچه در مشخصات ساخت و ساز گنجانده شده است، تخمین های دقیقی برای پیشنهاد دادن و ایجاد یک جدول زمانی برای اجرای پروژه انجام دهید.

اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز قدرتمندی است که در یک لحظه به آن خواهیم رسید، اما همچنین یک مرکز آنلاین برای منابع رایگان برای کمک به شما در هر مرحله از پروژه است. قالب های رایگان مدیریت پروژه ما برای Excel و Word به شما کمک می کند پروژه خود را بهتر مدیریت کنید.

الگوی برآورد ساخت و ساز

دانستن مواد و نیروی کار مورد نیاز برای ساخت هر سازه ای که قرارداد می شود کمک بزرگی است، اما هنوز باید آن هزینه ها را به طور دقیق پیش بینی کنید یا هزینه آن را خارج از هزینه خود بپردازید. استفاده از الگوی رایگان تخمین ساخت و ساز ما با اکسل به شما امکان می دهد هزینه های مستقیم، غیرمستقیم، نیروی کار و مصالح را که بخشی از کار ساخت و ساز مورد نظر شما هستند، دریافت کنید. به این ترتیب، می توانید یک پیشنهاد رقابتی دقیق و سودآور ارائه دهید.

الگوی زمانبندی ساخت و ساز

دانستن اینکه به چه چیزی نیاز دارید و چقدر هزینه دارد، تنها بخشی از کار است. شما همچنین باید به موقع تحویل دهید. برای اینکه بفهمید چگونه می‌توانید همه چیز را در موعد مقرر مشتری خود تکمیل کنید، به این معنی است که باید کار را با دقت برنامه ریزی کنید. با استفاده از الگوی برنامه زمان‌بندی ساخت‌وساز رایگان ما، با پرداختن به همه چیز از موارد قابل تحویل، مدیریت منابع، نقاط عطف و حتی فیلترهای مسیر حیاتی، شما را به آنجا می‌رساند.

الگوی پیشنهاد ساخت و ساز

برآورد و زمان‌بندی همه برای رسیدن به پیشنهاد انجام می‌شود. آنها هر دو جزئیات بیشتری را به شما می دهند تا پیشنهاد شما هم رقابتی باشد و هم از نظر مالی به نفع شما باشد. الگوی پیشنهادی ساخت و ساز رایگان ما با Word به شما در فرآیند مناقصه برای کار ساخت و ساز کمک می کند. الگوی پیشنهادی رایگان ما همه چیزهایی را که برای رسیدن به آن شغل نیاز دارید، از جزئیات محدوده کار، اطلاعات مالی گرفته تا زمان‌بندی پروژه و موارد دیگر دارد.

اسکوپ به شما کمک می کند تا پروژه های ساخت و ساز را پیگیری کنید.

هنگامی که همچین شغلی دارید، به نرم افزار مدیریت پروژه برای برآورده کردن بودجه و برنامه نیاز دارید. اسکوپ یک مدیریت پروژه ساخت و ساز است که به شما کمک می کند کار خود را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنید. برنامه ها را می توان به راحتی در ابزارهای مختلف به اشتراک گذاشت که با هم به روز می شوند تا همه را در یک صفحه نگه دارند، به علاوه ویژگی هایی وجود دارد که به ردیابی و مدیریت منابع کمک می کند.

ردیابی پیشرفت با داشبوردهای بلادرنگ

برای اینکه در برنامه خود باقی بمانید و بیش از حد خرج نکنید، باید کار خود را زیر نظر داشته باشید و معیارهایی داشته باشید تا به شما اطلاع دهند که در مقایسه با جایی که برنامه ریزی کرده اید در واقع کجا هستید. هنگامی که یک خط مبنا را در نمودار گانت تنظیم کردید، به سادگی به داشبوردهای بی‌درنگ ما بروید، که به طور خودکار داده‌های پروژه را جمع‌آوری کرده و در نمودارها و نمودارهای خوانا نمایش می‌دهند. همه چیز را از زمان گرفته تا هزینه، حجم کاری و موارد دیگر ببینید. نیازی به تنظیمات خاصی ندارد. داشبورد همیشه آماده است.

هزینه های نیروی کار را با نمودارهای حجم کاری و جدول زمانی پیگیری کنید.

اگر منابع شما از کنترل خارج شود، برای شما هزینه خواهد داشت و به ضرر شما خواهد بود. توانایی ردیابی هزینه های نیروی کار به شما این امکان را می دهد که مسائل را به سرعت تشخیص دهید و آنها را حل کنید. وقتی پرسنل خود را وارد نرم افزار اسکوپ کردید، می‌توانید در دسترس بودن آن‌ها، از جمله PTO و تعطیلات را اضافه کنید، که تخصیص را آسان‌تر می‌کند. سپس به نمودار حجم کار با کد رنگی بروید و ببینید آیا کسی بیش از حد تخصیص داده شده است. اگر متوجه شدید چیزی خاموش است، حجم کار را درست از آن صفحه متعادل کنید. سپس جدول زمانی ایمن ما وجود دارد که کارگران می توانند ساعات کاری خود را از هر کجا ثبت کنند. همچنین می‌توانید درصد کارهای انجام شده آن‌ها را پیگیری کنید تا مطمئن شوید که به برنامه پایبند هستند.

جدول زمانی اسکوپ

ویژگی‌های دیگری مانند گزارش‌دهی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا در برنامه خود بمانید و بودجه خود را حفظ کنید. ایجاد وضعیت پروژه، حجم کار یا گزارش واریانس و فیلتر کردن نتایج برای نشان دادن تنها آنچه می خواهید ببینید، آسان است. گزارش‌ها نه تنها قابل تنظیم هستند، بلکه به راحتی با ذینفعان به اشتراک گذاشته می‌شوند تا آنها را در جریان پیشرفت به‌روز نگه دارید.

اسکوپ یک نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه ساخت و ساز است که همه افراد پروژه را در زمان واقعی به هم متصل می کند. چه در محل کار، چه در دفتر یا هر جای دیگری که می توانید نظر بدهید، فایل ها را به اشتراک بگذارید و موارد دیگر. پلت فرم مشترک ما منجر به بهره وری و شفافیت بیشتر می شود. همین الان دمو رایگان اسکوپ را دریافت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *