نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

مدیریت سایت ساخت و ساز: راهنمای بازرسی سایت و برنامه ریزی سایت

برنامه ریزی های زیادی در ساخت و ساز وجود دارد. زمانی که می خواهیم کار ساخت یک ساختمان را شروع کنیم، کارهای مهم دیگری در خارج از محصول نهایی نیز وجود دارند. به عنوان مثال، محل ساخت و ساز. این مکان است که همه کارها قرار است انجام شود و اگر ایمن نباشد می تواند خطرناک باشد. سایت ساختمان نیاز به بازرسی سایت، ایمنی محل ساخت و ساز و موارد دیگر دارد.

بیایید نگاهی دقیق تر به این جنبه اغلب نادیده گرفته شده مدیریت پروژه ساخت و ساز بیندازیم. ابتدا تعریف می کنیم که یک سایت ساخت و ساز چیست، منظور از برنامه ریزی و بازرسی سایت ساخت و ساز چیست و انواع مکان های ساخت و ساز و نقش هایی که هنگام کار در ساخت و ساز پیدا خواهید کرد را بررسی می کنیم. سایت های ساخت و ساز ممکن است خیلی مهم و بزرگ به نظر نرسند، اما هیچ پروژه ساختمانی بدون آنها انجام نمی شود.

سایت ساختمانی چیست؟

ابتدا بیایید یک سایت ساخت و ساز را تعریف کنیم. این قطعه زمینی است که در آن ساختمان یا بنای دیگری برپا خواهد شد. اغلب به عنوان یک سایت ساختمانی شناخته می شود، اما یک سایت ساخت و ساز معمولا گران تر است. سایت های ساختمانی برای هر نوع ساخت و ساز مناسب هستند.

اما یک سایت ساخت و ساز به چیزی بیش از راه اندازی کار در یک قطعه نیاز دارد. خاک و پوشش گیاهی وجود دارد که باید برای مناسب سازی سایت مورد توجه قرار گیرد. تنها پس از تکمیل این محوطه سازی و تحویل به پیمانکار برای شروع کار است که به صورت رسمی به محل ساخت و ساز تبدیل می شود.

بسته به شرایط طرح ممکن است تغییرات عمده یا جزئی سایت وجود داشته باشد. با این حال، همه سایت‌های ساخت‌وساز باید از مقررات محلی ساختمانی پیروی کنند که زمان و نحوه انجام کار را تعیین می‌کند.

اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی با ابزارها و ویژگی های متعدد برای برنامه ریزی و ردیابی پروژه های ساختمانی و سایت های ساخت و ساز است. می‌توانید از ابزارهایی مانند نمودار گانت، تابلوهای کانبان، داشبوردهای بی‌درنگ و برگه‌های زمانی برای ایجاد برنامه‌های ساخت، واگذاری کار به اعضای تیم خود، نظارت بر استفاده از منابع، پیگیری هزینه‌ها و موارد دیگر استفاده کنید. همین امروز به صورت رایگان استفاده کنید.

انواع سایت های ساختمانی

ما به دو نوع سایت ساختمانی تجاری و مسکونی اشاره کردیم. صنعتی و زیرساختی نیز وجود دارد. البته راه های دیگری نیز برای تعریف سایت ساختمانی وجود دارد، از جمله بر اساس بخش، مالک، اشغال شده و غیره.

  • سایت های ساخت و ساز مسکونی: این ساختمانی است که به عنوان یک خانه برای افراد عمل می کند، خواه خانه های یک نفره یا چند خانواری، مانند ساختمان های آپارتمانی یا خانه های ردیفی.
  • سایت های ساختمانی تجاری: محل ساخت و ساز تجاری مکانی برای احداث سازه های مرتبط با تجارت از جمله دفاتر، انبارها و غیره است.
  • سایت های ساخت و ساز صنعتی: سایت های ساخت و ساز صنعتی مانند تجاری، مکان های تجاری هستند، درحقیقت کارخانه ها و تاسیسات بزرگی هستند که به چیزی بیش از فضای اداری نیاز دارند. آنها محصولاتی را تولید می کنند و شامل ماشین آلات سنگین می شوند.
  • سایت های ساخت و ساز زیرساخت: آخرین مورد از چهار نوع اصلی سایت ساخت و ساز ما زیرساخت است که می تواند هر چیزی از جاده ها و پل ها گرفته تا فرودگاه ها باشد.

مدیریت سایت ساختمانی چیست؟

اصطلاح مدیریت سایت ساخت و ساز به فرآیند تجزیه و تحلیل شرایط منحصر به فرد یک سایت ساخت و ساز، آماده سازی آن، مدیریت فعالیت های روزانه پرسنل ساخت و ساز و حصول اطمینان از وجود منابع کافی مانند نیروی کار، مواد و تجهیزات در صورت نیاز اشاره دارد.

بسیاری از فعالیت های مدیریت سایت ساخت و ساز مختلف وجود دارد که می توان آنها را به بخش های کلیدی تقسیم کرد:

  • تجزیه و تحلیل سایت ساخت و ساز
  • برنامه ریزی سایت ساخت و ساز
  • بازرسی محل ساخت و ساز
  • نظارت بر محل ساخت و ساز
  • مدیریت ایمنی سایت ساخت و ساز

برنامه ریزی سایت ساختمانی چیست؟

یک متخصص که یا یک مهندس، معمار یا نقشه بردار دارای مجوز است، برنامه ریزی سایت را اجرا می کند. طرح سایت همچنین شامل تجزیه و تحلیل سایت و برنامه ریزی برای گسترش از سازه های در حال احداث به حمل و نقل و سایر مناطقی است که تحت تأثیر ساخت قرار می گیرند.

برنامه ریزی نشست، به ویژه تجزیه و تحلیل سایت، اولین گام برای ایجاد یک طرح پروژه ساختمانی است. تا زمانی که ندانید روی چه چیزی می‌سازید و چگونه آن را برای حمایت از ساختار برنامه‌ریزی شده اصلاح کنید، نمی‌توانید بسازید. نرم افزار مدیریت پروژه عمرانی به شما کمک می کند این داده ها را بگیرید و آنها را سازماندهی کنید.

اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی است که ویژگی های مدیریت پروژه را برای ساخت و ساز ارائه می دهد. به عنوان مثال، نمای نمودار گانت آن به شما کمک می کند تا برنامه های ساخت و ساز ایجاد کنید، منابع را تخصیص دهید، هزینه ها را پیگیری کنید و مسیر حیاتی پروژه خود را پیدا کنید. همچنین می توانید یک خط مبنا برای پروژه تعیین کنید تا تلاش برنامه ریزی شده خود را با تلاش واقعی خود برای حفظ برنامه ساخت و ساز و تحویل به موقع و در حد بودجه مقایسه کنید.

علاوه بر نمودارهای گانت، می توانید از چندین ابزار مدیریت پروژه ساخت و ساز مانند تابلوهای کانبان، داشبورد پروژه، گزارش ها و غیره نیز استفاده کنید. با این الگوی برنامه زمانی ساخت و ساز رایگان شروع کنید.

بازرسی سایت ساختمانی چیست؟

بازرسی محل ساخت و ساز اطمینان حاصل می کند که کار انجام شده با نقشه ها و مشخصات ساخت و ساز پروژه، و همچنین الزامات کارفرما و مقررات آیین نامه مطابقت دارد. این رویداد فقط یک بار نیست، محل کار به طور منظم در طول اجرای پروژه بررسی می شود.

دلایل بیشتری برای بازرسی سایت ساختمانی وجود دارد، مانند اطمینان از کیفیت کار و ایمنی اجرای آن، هم از نظر فرآیند و هم از نظر محصول نهایی. این بخشی از مرحله نظارت و گزارش در ساخت و ساز است و شامل ارتباط شفاف با سهامدارانی است که علاقه خاصی به پیشبرد انتظارات پروژه طبق برنامه دارند.

چک لیست بازرسی محل ساخت و ساز

بازرسی های محل ساخت و ساز زمین های زیادی را پوشش می دهد که همه آنها برای موفقیت پروژه حیاتی هستند. در اینجا برخی از مناطق تمرکز در یک بازرسی معمولی محل ساخت و ساز و اینکه چرا آنها برای موفقیت پروژه بسیار مهم هستند، آورده شده است.

پیشرفت روزانه

بازرسی پیشرفت بخشی از مسئولیت روزانه در محل کار است تا اطمینان حاصل شود که با الزامات پروژه مطابقت دارد. این کارها را می توان توسط یک یا چند عضو پروژه بسته به اندازه کار انجام داد. این افراد همچنین می توانند از مشاغل مختلف باشند تا زمانی که در مواردی که بررسی می کنند متخصص باشند. در صورت نیاز، کارشناسان را می توان برای بازرسی در مورد مسائل بیرونی، مانند مدیریت زباله یا سیاست های زیست محیطی، دعوت کرد.

خطرات ایمنی محل ساخت و ساز

بازرسی خطرات ایمنی محل ساخت و ساز به دنبال خطرات در محل است، چه خطری برای پرسنل ساخت و ساز یا یکپارچگی آنچه در سایت ساخته می شود. نه تنها این خطرات شناسایی شده‌اند، بلکه توصیه‌هایی برای رفع آنها، ارائه نوعی حفاظت یا کاهش مشکل ارائه شده است.

رعایت مقررات

بازرسی نظارتی بخشی از بازرسی ایمنی، عملکرد و کیفیت برای یک محل کار است. یک بازرس ایمنی یا بازرس نظارتی به عملیات و فعالیت های پروژه نگاه می کند تا اطمینان حاصل کند که قوانین و قوانین رعایت می شوند.

کنترل کیفیت

این بازرسی در مورد نظارت بر فرآیندها و رویه های مربوط به مدیریت کنترل در محل ساخت و ساز و اطمینان از اینکه پروژه و مصالح مورد استفاده همه مطابق با استانداردهای تعیین شده در مرحله برنامه ریزی پروژه است. این کار برای اطمینان از برآورده شدن انتظارات همه طرف های درگیر انجام می شود.

فاکتورهای محیطی

بازرسی عوامل محیطی به بررسی و نمونه برداری از خاک و سازه های موجود در محل ساخت و ساز برای اندازه گیری آزبست و سایر اثرات زیست محیطی می پردازد. این شامل نمونه برداری از آب های زیرزمینی و ارزیابی های محل فاز I و فاز II است که توسط متخصصان محیط زیست واجد شرایط انجام می شود.

قرعه کشی بازرسی ها

از بین تمام بازرسی های ذکر شده برای محل ساخت و ساز، بازرسی قرعه کشی ساده ترین است. در هر دو پروژه ساخت و ساز تجاری و مسکونی انجام می شود و سازنده و وام دهنده را درگیر می کند. بازرسی قرعه کشی تضمین می کند که وام دهنده می داند که پروژه طبق برنامه پیش می رود.

نظارت بر سایت ساختمانی چیست؟

نظارت بر محل ساخت و ساز فرآیند ردیابی فعالیت هایی است که در سایت ساخت و ساز انجام می شود و حل و فصل مسائلی که ممکن است برای حفظ پروژه ها در مسیر درست پیش بیاید.

به عنوان مثال، یکی از فعالیت های کلیدی نظارت بر سایت ساخت و ساز، مدیریت ریسک های پروژه است. مدیران سایت ساخت و ساز باید هرگونه خطر بالقوه ای را که ممکن است کارگاه ساخت و ساز را متوقف کند مانند خرابی ماشین آلات، کمبود مواد، کمبود منابع مالی، تصادفات و حتی اعمال مجرمانه مانند سرقت شناسایی کنند.

نظارت بر محل ساخت و ساز همچنین شامل ردیابی جنبه های دیگر پروژه شما می شود، مانند گزارش فعالیت های روزانه تیم ساخت و ساز برای اطمینان از اینکه آنها وظایف مشخص شده در برنامه ساخت و ساز را به موقع انجام می دهند. نمونه های دیگر شامل نظارت بر استفاده از منابع برای اطمینان از اینکه تیم شما از بودجه پروژه تجاوز نمی کند یا ایجاد یک برنامه تعمیر و نگهداری برای نگهداری تجهیزات سایت ساخت و ساز در شرایط بهینه است.

مدیریت ایمنی سایت ساخت و ساز

یکی از ویژگی های منحصر به فرد یک سایت ساخت و ساز این است که همیشه خطرات مختلف سایت ساختمانی وجود دارد که ممکن است بر ایمنی کارگران ساختمانی تأثیر بگذارد. این همیشه باید در هنگام برنامه ریزی یک پروژه ساختمانی در نظر گرفته شود.

برنامه ریزی ایمنی محل ساخت و ساز با شناسایی هر گونه خطر ایمنی پروژه و سپس ایجاد دستورالعمل ها، قوانین و رویه هایی برای کاهش تأثیر بالقوه آنها شروع می شود. سپس باید بازرسی های دوره ای از محل ساخت و ساز را دنبال کنید تا مطمئن شوید اقدامات ایمنی سایت به طور موثر اجرا می شود.

مدیریت ایمنی سایت ساخت و ساز یک تلاش مداوم است. تخصیص منابع مالی برای تهیه تجهیزات حفاظتی یا اجرای هر گونه اقدامات ایمنی سایت در مرحله اجرای ساخت و ساز مهم است.

اسناد مدیریت سایت ساخت و ساز

فرآیند مدیریت سایت ساخت و ساز شامل ایجاد انواع اسناد و گزارش ها است که می تواند به شما در برنامه ریزی، بازرسی و نظارت بر سایت ساخت و ساز خود کمک کند. در اینجا برخی از مهمترین اسناد مدیریت سایت ساختمانی آورده شده است.

پلان سایت ساخت و ساز

نقشه سایت که پلان نیز نامیده می شود، نقشه ای است که توسط معمار، شهرساز یا مهندس انجام می شود که شرایط موجود و پیشنهادی برای محل ساخت و ساز را به تصویر می کشد. این شرایط می تواند شامل ساختمان ها، جاده ها، پیاده روها، پارکینگ، زهکشی، فاضلاب و خطوط آب، روشنایی و محوطه سازی باشد.

نقشه سایت نقشه ای است که آرایش هر ساختاری که قرار است در سایت ساخته شود، مانند ساختمان ها، پارکینگ ها، درایوها و محوطه سازی را نشان می دهد. پیمانکار از چندین نقشه ساختمانی برای هدایت کار خود استفاده می کند. اما این نقشه‌ها به مقامات ساختمانی محلی نیز ارسال می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که با کدهای حوزه قضایی مطابقت دارند. کپی هایی از نقاشی ها برای سوابق تاریخی نگهداری می شود.

این یک سند مهم است که با نام های مختلفی از جمله طرح توسعه سایت، طرح سایت، نقشه سایت پلان یا طرح پلات شناخته می شود. با این حال، تفاوت جزئی بین پلان سایت و پلان وجود دارد. پلان فقط طرح یک سایت ساخت و ساز را نشان می دهد، در حالی که پلان سایت شامل محیط اطراف آن نیز می شود.

گزارش بازرسی سایت

گزارش بازرسی سایت ساخت و ساز سندی است که پس از انجام بازرسی سایت ایجاد می شود و به بازرسان سایت اجازه می دهد تا تمام مسائل و مشاهدات مختلفی را که ممکن است در مورد یک سایت ساختمانی داشته باشند ثبت کنند.

این گزارش باید جنبه های مختلف یک سایت ساخت و ساز مانند اقدامات ایمنی سایت، رعایت قوانین ساختمانی و سایر مقررات دولتی، وضعیت تجهیزات و ماشین آلات و کیفیت مصالح و موارد دیگر را پوشش دهد.

گزارش ساخت و ساز روزانه

گزارش ساخت و ساز روزانه سندی است که به تیم مدیریت پروژه ساخت و ساز اجازه می دهد تا محل ساخت و ساز را پیگیری کند. گزارش روزانه ساخت و ساز به شما امکان می دهد تمام وظایف پروژه را که در یک روز اجرا می شوند، ثبت کنید، ساعات کار پرسنل ساخت و ساز، استفاده از منابع مستند و سایر جزئیات مهم را برای پیگیری رویدادها پیگیری کنید.

ما یک الگوی گزارش ساخت و ساز روزانه رایگان ایجاد کرده ایم که می تواند به شما در نظارت بر فعالیت هایی که در سایت ساخت و ساز شما انجام می شود کمک کند.

دفتر کارگاه ساختمانی چیست؟

دفتر کارگاه ساختمانی یک مکان فیزیکی در یک سایت ساخت و ساز است که در آن فعالیت ها و جلسات مدیریت انجام می شود و اسناد و مدارک ذخیره می شود. در کنار تیم مدیریت ساخت و ساز و اسناد سایت، یکی از مهمترین عناصر دفتر کارگاه ساختمانی، نرم افزار مدیریت پروژه ساختمانی است.

دفاتر سایت ساخت و ساز از نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز مانند اسکوپ برای برنامه ریزی فعالیت های روزانه، متعادل کردن حجم کار پرسنل ساخت و ساز، نظارت بر استفاده از منابع و پیگیری هزینه ها استفاده می کنند.

نقش ها و مسئولیت های یک دفتر کارگاه ساختمانی ممکن است از یک شرکت ساختمانی به شرکت دیگر متفاوت باشد، اما معمولاً باید یک مدیر سایت ساخت و ساز، یک ناظر سایت ساخت و ساز و یک مهندس سایت ساختمانی وجود داشته باشد. بیایید این نقش های کلیدی مدیریت سایت ساخت و ساز را مرور کنیم.

نقش های سایت ساخت و ساز

محل ساخت و ساز به تعداد زیادی کارگر ساختمانی برای ساخت سازه پیشنهادی نیاز دارد. ما نقش های سایت ساخت و ساز درگیر در مدیریت پروژه ساخت و ساز را به چهار رشته اصلی تقسیم کرده ایم.

مدیر سایت ساخت و ساز

مدیر کارگاه ساختمانی معمولاً رئیس دفتر کارگاه ساختمانی است. این نقش مسئول تخصیص منابع، کنترل هزینه ها و سایر جنبه های عملیات سایت ساخت و ساز برای کمک به اطمینان از تکمیل پروژه های ساخت و ساز به موقع و در چارچوب بودجه است. آنها با معماران، نقشه برداران و سازندگان کار می کنند تا پروژه ساخت و ساز را در مسیر خود نگه دارند و اطمینان حاصل کنند که در صورت نیاز منابع در دسترس هستند.

ناظر محل ساخت و ساز

در حالی که مدیران سایت مسئول تصویر بزرگتر از یک سایت ساخت و ساز هستند، سرپرستان سایت دارای درجه پایین تری از اختیارات و تمرکز بر فعالیت های روزمره هستند. برخی از مسئولیت های ناظر سایت ممکن است شامل ایجاد گزارش های ساخت و ساز روزانه، مدیریت اسناد سایت، متعادل کردن حجم کار پرسنل ساخت و ساز یا پیگیری ساعات کار و عملکرد کارگران ساختمانی باشد.

مهندس سایت ساخت و ساز

مهندس سایت ساخت و ساز مشاوره فنی و همچنین برنامه ریزی، علامت گذاری و تسطیح محل ساخت و ساز را ارائه می دهد. این کار قبل از هر ساختمانی انجام می شود. آنها همچنین می توانند جاده ها، سیستم های زهکشی و سایر موارد مرتبط بسازند. مسئولیت های آنها شبیه به یک مدیر سایت ساخت و ساز است زیرا آنها پروژه را مدیریت می کنند، بر کارکنان نظارت می کنند و پشتیبانی در محل ارائه می دهند.

بازرس محل ساخت و ساز

بازرس محل ساخت و ساز مسئول بررسی کار در محل ساخت و ساز است تا مطمئن شود که تمام بازرسی ها مانند ایمنی، کد و غیره را پشت سر گذاشته است. آنها نه تنها نتایج را بررسی می کنند بلکه ثبت می کنند و آن آرشیو را که شامل زمان بازرسی نیز می شود و مواد بررسی شده را مدیریت می کنند.

کارگران ساختمانی

کارگران ساختمانی که به آنها کارگران ساختمانی یا پرسنل ساختمانی نیز گفته می شود، باقی می ماند. آنها وظایف در محل را از حذف آوار گرفته تا داربست ساختمان، بارگیری و تخلیه مصالح ساختمانی و بهره برداری از تجهیزات سنگین انجام می دهند.

اسکوپ به شما کمک می کند تا سایت ساخت و ساز خود را مدیریت کنید.

مدیریت یک سایت ساخت و ساز مستلزم کار و هماهنگی زیادی است. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه ساخت و ساز به شما کمک می کند کار را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنید.

انواع مختلفی از کارگران در یک سایت ساختمانی وجود دارد و نرم افزار ما به آنها اجازه می دهد از هر ابزاری که به بهترین وجه برای کارشان مناسب است استفاده کنند. مدیران سایت ساخت و ساز اغلب نمودارهای گانت را برای برنامه ریزی و نظارت بر کار ترجیح می دهند، در حالی که کارگران ساختمانی تابلوهای کانبان و لیست وظایف را مفیدتر می دانند. همه نماهای پروژه ما در زمان واقعی به روز می شوند، بنابراین مهم نیست که کدام ابزار را انتخاب می کنید، روی جدیدترین داده ها کار می کنید.

مناقصه های ساخت و ساز را با تابلوهای کانبان مدیریت کنید.

تابلوهای کانبان اسکوپ به شرکت های ساختمانی، صاحبان پروژه ها، پیمانکاران عمومی و پیمانکاران فرعی اجازه می دهد تا پیشنهادات ساخت و ساز خود را با یک ابزار مدیریت کنند. ستون های تابلوی kanban ایجاد کنید تا پیشنهادات ساخت و ساز خود را بر اساس وضعیت آنها مانند ارسال، در حال بررسی و تایید یا رد گروه بندی کنید. این به شما امکان می دهد پیشنهادات ساخت و ساز خود را ردیابی کنید، با تیم خود به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و فایل ها را با فضای ذخیره سازی نامحدود فایل پیوست کنید.

با داشبوردهای هم‌زمان نمای سطح بالایی دریافت کنید.

مدیران سایت ساخت و ساز باید پیشرفت، کیفیت و موارد دیگر را دنبال کنند. داشبورد بی‌درنگ ما به آن‌ها نمای سطح بالایی از پروژه را می‌دهد، چه در محل، چه در دفتر یا هرجای دیگر. به طور خودکار داده‌های پروژه را جمع‌آوری می‌کند و آن‌ها را در نمودارها و جداول خوانا نمایش می‌دهد که معیارهایی مانند زمان، هزینه، حجم کار و موارد دیگر را نشان می‌دهد. برخلاف ابزارهای دیگر، نیازی به پیکربندی زمان بر نیست. تنها کاری که باید انجام دهید این است که به داشبورد بروید و مشاهده کنید چرا که از قبل محاسبه و نمایش داده شده است.

ثبت ساعت‌ها در هر مکان با جدول زمانی ایمن

آخرین کاری که کارگران ساختمانی می خواهند بعد از یک روز کار در محل ساخت و ساز انجام دهند این است که با عجله به دفتر برگردند تا ساعات کاری خود را ثبت کنند. اپلیکشن موبایل اسکوپ بایگانی برگه های زمانی را بدون توجه به جایی که هستید آسان می کند. پس از ارسال، برگه زمانی قفل می شود و به سرپرستی تحویل داده می شود که آنها را بررسی و ارسال می کند. جدول زمانی نیز ابزاری عالی برای ردیابی درصدی از کار اعضای پرسنل است که تکمیل شده است. شما می توانید ببینید که چه مقدار از وظایف آنها انجام شده است و اگر طبق برنامه هستید، ایده بهتری دریافت کنید.

ردیابی زمان در اسکوپ

اینها تنها چند ویژگی موجود در نرم افزار قوی اسکوپ هستند. می‌توانید از ویژگی‌های مدیریت ریسک، مدیریت کار و مدیریت منابع نیز استفاده کنید، به‌علاوه گزارش‌های قابل تنظیمی که جزئیات بیشتری نسبت به داشبورد ارائه می‌دهند و می‌توانند با سهامداران به اشتراک گذاشته شوند. اگر شما یک سایت ساخت و ساز و یک پروژه ساخت و ساز را مدیریت می کنید، پس می خواهید این ویژگی ها را در برنامه تلفن همراه ما یا هر جایی که می توانید به اینترنت متصل کنید، داشته باشید.

اسکوپ نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه ساخت و ساز است که به تیم ها اجازه می دهد تا کارهای خود را در زمان واقعی برنامه ریزی، مدیریت و پیگیری کنند. پلتفرم مشترک ما به این معنی است که شما در هر مکان و در هر زمان برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها، نظرات و موارد دیگر متصل هستید. همین حالا دمو اسکوپ را دریافت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *