نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

نرم افزار مدیریت پروژه های ساختمانی اسکوپ

وبلاگ

ناظر ساختمان، شرح شغل، مسئولیت و حقوق سرپرست ساختمان

در ساخت و ساز، بر حسب مورد، مسائل سخت زیادی وجود دارد. به این دلیل که ساخت یک ساختمان یا سازه پیچیده است و مراحل زیادی را طی می کند. باید توسط یک معمار طراحی و توسط یک پیمانکار عمومی برنامه ریزی شود. سپس، پیمانکاران فرعی آن را می سازند و فروشندگان مسئول منابع هستند. یکی از مهمترین مناصب، اما کمتر اعلام شده، سمت ناظر ساختمان است.

چه به دنبال استخدام یک ناظر ساختمانی باشید و چه بخواهید خودتان در این شغل استخدام شوید، باید در نظر بگیرید که چه چیزی نیاز دارید یا چگونه یک رزومه بنویسید تا نشان دهید که برای این موقعیت مناسب هستید. به همین دلیل است که ما تعریف می‌کنیم که سرپرست ساختمان چیست و چه کاری انجام می‌دهد و سپس به شرح وظایف مفصلی می‌پردازیم که بتوانید بهتر موقعیت شغلی ناظر ساختمان را درک کنید و روی تابلوی شغلی بچسبانید یا در رزومه خود لحاظ کنید.

ناظر ساخت و ساز کیست؟

ناظر ساخت و ساز حرفه ای است که به مدیریت پروژه ها کمک می کند و مطمئن می شود که آنها طبق برنامه اجرا می شوند. یکی از مسئولیت های اصلی آنها رسیدگی به منابع پروژه ساخت و ساز و اطمینان از در دسترس بودن آنها برای هر وظیفه است.

یکی دیگر از جنبه های کار سرپرست ساخت و ساز این است که تخمین بزند که چقدر هزینه خرج می شود. و به مسئول بودجه ساخت و ساز اطلاع بدهد. در انجام این کار، سرپرستان ساخت و ساز از نزدیک با مهندسان و پیمانکاران فرعی در محل کار همکاری خواهند کرد تا بفهمند پروژه به چه چیزی نیاز دارد و بر عملکرد پرسنل ساخت و ساز نظارت خواهند کرد.

سرپرستان ساخت و ساز برای برنامه ریزی و مدیریت کار به زمان بندی نیاز دارند. نرم افزار مدیریت پروژه ابزارهایی را که برای انجام کارهایشان نیاز دارند در اختیار آنها قرار می دهد. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه دارای نمودارهای گانت قوی است که می تواند وظایف را در یک جدول زمانی سازماندهی کند و همچنین هزینه های منابع انسانی و غیر انسانی را در زمان واقعی مدیریت کند. نمودار گانت قدرتمند ما هر چهار نوع وابستگی کار را برای جلوگیری از تاخیرهای پرهزینه به هم مرتبط می کند. هنگامی که یک خط مبنا را تنظیم کردید، می‌توان انواع پیشرفت و هزینه را در زمان واقعی ردیابی کرد تا به شما کمک کند طبق برنامه و بودجه خود بمانید. همین حالا دمو رایگان اسکوپ را دریافت کن.

یک ناظر ساختمانی چه می کند؟

ناظر ساختمانی چه می کند؟ خیلی چیزها آنها برای نظارت بر پیشرفت پروژه حضور دارند. آنها از مرحله برنامه ریزی تا اتمام پروژه این کار را انجام می دهند. اما فراتر از نظارت بر برنامه ساخت و ساز، همانطور که در بالا اشاره کردیم، آنها بر بودجه نیز نظارت می کنند.

کار دیگری که ناظران ساخت و ساز انجام می دهند، اطمینان از اجرای پروژه با استانداردهای کیفی است. اما این فقط کیفیت نیست که به آن اهمیت می دهند، بلکه باید محل کار نیز امن و مطمئن باشد. سایت های ساخت و ساز محل کار برای دوره های طولانی هستند و نه تنها خطراتی برای افراد خارجی (و کسانی که در آنجا کار می کنند) بلکه تجهیزات و مواد گران قیمتی که نیاز به محافظت دارند نیز وجود دارد.

سرپرست ساختمان همچنین در ارتباط نزدیک با شرکای خارجی خواهد بود. اینها می توانند فروشندگان و وکلا باشند که ناظر ساختمان معمولاً هنگام خرید تجهیزات و مواد با آنها مذاکره می کند.

نمونه شرح شغل ناظر ساختمان

هنگامی که یک لیست شغلی برای یک ناظر ساختمانی ارسال می کنید، باید دقیق باشید. استعدادهای زیادی وجود دارد و شما می خواهید مطمئن شوید که فقط کسانی را جذب می کنید که شرایط شما را دارند. این نمونه شرح شغل ناظر ساخت و ساز اطمینان حاصل می کند که شما به عنوان یک کارفرما که به دنبال استخدام یک متخصص با تجربه است، همه پایه ها را پوشش می دهید. همچنین برای ناظران ساختمانی که در جستجوی کار هستند و نیاز به داشتن رزومه ای دارند که تجربه و مهارت های آنها را به جلو می برد، مفید است.

قبل از اینکه به نقش، مسئولیت‌ها، مهارت‌ها، تحصیلات و حقوق مورد نیاز برای این شغل مدیریت پروژه ساختمانی برسید، باید با یک خلاصه یا بریف شغلی در فهرست شروع کنید. حتی اگر در حال نوشتن یک رزومه هستید، ایده خوبی است که با یک مقدمه کوتاه شروع کنید تا مهارت ها و تجربه های سطح بالایی را که دارید به تصویر بکشید. این امر به اصطلاح، زمینه خلاصه نویسی را فراهم می کند، و یا فهرست شغلی را در چارچوب قرار می دهد یا رزومه شما را ساختار می دهد.

خلاصه کار

شرکت هوپاد، که بیش از 20 سال است که در صنعت ساخت و ساز است، به دنبال یک ناظر ساخت و ساز مجرب برای کمک به مدیریت پروژه های متعدد ما است. این موقعیت مستلزم نظارت کارکنان ما و اطمینان از تحویل به موقع پروژه های ما است. ناظر ساخت و ساز همچنین بودجه پروژه را تخصیص و نظارت خواهد کرد. این یک موقعیت تمام وقت با یک بسته مزایای سخاوتمندانه است.

مسئولیت های سرپرست ساخت و ساز

 • مدیریت یک تیم از کارگران، از جمله برنامه کاری و تخصیص منابع آنها
 • نظارت بر پیشرفت پروژه و اطمینان از اینکه کار طبق برنامه انجام می شود.
 • برآورد هزینه برای نیروی کار، منابع، مواد و سایر هزینه های پروژه
 • برای تعیین جدول زمانی و بودجه با مشتریان، مدیران پروژه و دیگران همکاری کنید.
 • هماهنگی تحویل مواد و تجهیزات با فروشندگان و تامین کنندگان
 • پرسنل ساخت و ساز و پیمانکاران فرعی را برنامه ریزی کنید.
 • پیمانکاران فرعی اضافی را استخدام کنید و در صورت نیاز کار را واگذار کنید.
 • یک گزارش روزانه ساخت و ساز برای عملیات محل کار نگهداری کنید.
 • در صورت لزوم به مدیریت گزارش دهید.
 • در صورت نیاز برای رعایت مهلت‌ها، عملیات را تغییر دهید.
 • پیاده سازی تکنیک های مدیریت مقرون به صرفه
 • با مشتریان، فروشندگان، پیمانکاران فرعی، بازرسان و کارکنان در محل ملاقات کنید.
 • جلوگیری از خزش محدوده

مهارت‌های سرپرست ساخت و ساز

 • توانایی های ارتباطی عالی، چه شفاهی و چه نوشتاری، به علاوه شنونده فعال
 • آشنایی با بهترین شیوه های بودجه بندی ساخت و ساز
 • مهارت های برنامه ریزی قوی، از جمله اجرای طراحی، تخصیص منابع و موارد احتمالی
 • درک تجهیزات ساخت و ساز، از جمله شیوه های عملیاتی ایمن و نگهداری
 • قوانین ساخت و ساز محلی، ایالتی و فدرال را درک می کند.
 • مهارت های حل مسئله و تصمیم گیری عالی
 • توانایی های رهبری موثر، قادر به ایجاد انگیزه در تیم، تعیین اهداف و حل تعارضات
 • مهارت های سازمانی، از جمله مدیریت زمان، تفویض اختیار، اولویت بندی و چندوظیفه ای
 • آموزش ناظر ساختمان
 • مدرک لیسانس در یک رشته مرتبط با ساخت و ساز، مانند مدیریت ساخت و ساز، مهندسی یا معماری
 • گواهینامه ناظر ساخت و ساز تخصصی ترجیح داده می شود.

حقوق ناظر ساختمانی

دستمزد ناظر ساختمان بسته به شرکت، محل و سطح تجربه متقاضی می تواند متفاوت باشد. به طور کلی، یک ناظر ساختمانی می تواند انتظار داشته باشد که سالانه بین 88000 تا 145000 دلار درآمد داشته باشد.

چگونه یک ناظر ساختمانی شویم؟

اگر این مطلب را به این دلیل می خوانید که می خواهید ناظر ساختمان شوید، اکنون تصور بهتری از آنچه از شما انتظار می رود دارید. اما چگونه می توان به آنجا رسید؟ یک شروع خوب آموزش است. اکثر ناظران ساختمانی حداقل دارای مدرک لیسانس در یک موضوع مرتبط هستند. اگر مدرک ندارید، بهتر است تجربه قابل توجهی در مدیریت پروژه های ساختمانی داشته باشید. اما توصیه می شود ابتدا مدیریت ساخت و ساز، مهندسی یا معماری را مطالعه کنید تا پایه ای بسازید که تجربه کاری شما بر اساس آن رشد کند.

چه در حین تحصیل یا پس از آن، باید شروع به جمع آوری تجربه حرفه ای ساخت و ساز کنید. بعید است که بدون بالا رفتن از نردبان وارد شغل ناظر ساختمان شوید. این شامل قرار گرفتن در یک سایت ساخت و ساز به هر شکلی است که می توانید. هر شغلی که به دست آورید، کار آینده شما را به عنوان ناظر ساخت و ساز آگاه خواهد کرد. اگر بتوانید تجربه مدیریتی نیز کسب کنید، این کمک خواهد کرد.

برنامه های آموزشی ناظر ساختمانی وجود دارد که می تواند به شما گواهی دهد، که به کارفرمایان بالقوه نشان می دهد که توسط شخص ثالث مستقل آموزش دیده و بررسی شده اید. در حالی که یک پیش نیاز نیست، گواهی می تواند شما را از بقیه متمایز کند و دانش کاری ارزشمندی را ارائه دهد. OSHA، یک آژانس دولتی فدرال ایالات متحده که در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است، برنامه های صدور گواهینامه اصول ایمنی و بهداشت و کارت های 10 ساعته و 30 ساعته را ارائه می دهد. همچنین یک مدیر ساخت و ساز معتبر، متخصص ایمنی گواهی شده و دیگران وجود دارد.

ناظر ساخت و ساز در مقابل مدیر پروژه

شاید متوجه شده باشید که شرح شغل یک ناظر ساختمانی دارای بسیاری از مسئولیت های مشابه است که در حیطه اختیارات یک مدیر پروژه ساختمانی است. اگرچه این درست است، اما اینها حرفه های متمایز هستند و نباید آنها را اشتباه گرفت. بیایید نگاهی بیندازیم به آنچه که این دو موقعیت مدیریت ساخت و ساز را از هم جدا می کند.

ناظر ساخت و ساز با اکیپ ساخت و ساز و پیمانکاران فرعی که تحت نظارت آنها هستند در محل کار مشغول به کار هستند. آنها مطمئن می شوند که همه چیز در محل ساخت و ساز طبق برنامه پیش می رود و مستقیماً به مدیر پروژه گزارش می دهند.

مدیر پروژه بر جنبه های اداری پروژه نظارت دارد و می تواند در محل و خارج از سایت باشد. مدیر پروژه، سرپرست ساخت و ساز را مدیریت می کند و به کارفرمای پروژه گزارش می دهد. مدیر پروژه اغلب از راه دور کار می کند و با مسائلی که در پروژه به وجود می آید برخورد می کند و تصمیمات سطح بالایی در مورد روند پروژه می گیرد.

اسکوپ برای ناظران ساخت و ساز ایده آل است.

هنگامی که استخدام می کنید یا ناظر ساختمان می شوید، برای انجام کار خود به کمک نیاز خواهید داشت. یکی از مهمترین ابزارهایی که می توانید داشته باشید نرم افزار مدیریت پروژه است. اسکوپ نرم افزار مدیریت پروژه است که به شما کمک می کند تا بر پرسنل ساخت و ساز و پیمانکاران فرعی نظارت بهتری داشته باشید و منابع را مدیریت کنید تا مطمئن شوید که همه با ظرفیت کار می کنند و مواد و تجهیزات در جایی هستند که باید در زمان نیاز در آنجا باشند.

نظارت بر پروژه ها با داشبوردهای بلادرنگ

یکی از وظایف ناظر ساخت و ساز نظارت بر پیشرفت پروژه و اطمینان از رعایت مهلت های مقرر است. زمانی که در محل کار و مدیریت پرسنل ساخت و ساز و پیمانکاران فرعی هستید، انجام این کار دشوار است. اما با داشبوردهای بی‌درنگ ما، یک سرپرست ساختمانی می‌تواند در هر زمان یک نمای کلی از پروژه در سطح بالایی داشته باشد. داده‌های زنده به‌طور خودکار جمع‌آوری می‌شوند و در نمودارها و جداولی با خوانایی آسان نمایش داده می‌شوند که معیارهای پروژه مانند زمان، وظایف و هزینه را در میان سایر موارد ردیابی می‌کنند. برخلاف نرم افزارهای دیگر که نیاز به راه اندازی طولانی دارد، داشبورد ما هر زمانی که شما آماده هستید آماده است.

داشبورد اسکوپ مدیریت منابع و تعادل حجم کار

تخصیص منابع یکی دیگر از وظایف اصلی ناظران ساختمانی است. آنها مسئول منابع انسانی و غیر انسانی هستند. نمودار گانت ما منابع و هزینه های غیر انسانی را ردیابی می کند. از جدول زمانی و نمودار حجم کاری ما برای مدیریت منابع انسانی خود استفاده کنید. جدول زمانی ایمن ما مدیریت هزینه‌های نیروی کار و پیگیری ساعت‌هایی که پرسنل شما برای انجام وظایف خود صرف کرده‌اند را آسان می‌کند. برای اطمینان از اینکه همه با ظرفیت کار می‌کنند، به نمودار حجم کار با کد رنگی ما بروید، که به راحتی می‌توانید ببینید چه کسی بیش از حد تخصیص داده شده است. سپس می‌توانید وظایف آن‌ها را مستقیماً از نمودار تخصیص دهید تا بار کاری تیم را متعادل کنید و همه را سازنده نگه دارید.

جدول زمانی اسکوپ

هنگامی که ناظران ساخت و ساز نیاز به بروزرسانی مدیر پروژه دارند، می توانند از ابزارهای گزارش دهی ما استفاده کنند. گزارش‌های وضعیت، گزارش‌های واریانس، جدول زمانی، حجم کاری و موارد دیگر وجود دارد. همه این گزارش های پروژه را می توان فیلتر کرد تا فقط داده هایی را که برای ارائه خود می خواهید نشان دهد. هر گزارش همچنین می تواند در قالب های مختلف ذخیره شود تا از طریق کانالی که مدیر پروژه شما ترجیح می دهد ارائه شود.

اسکوپ نرم‌افزار مدیریت پروژه آنلاین است که تیم‌ها را چه در دفتر، چه در محل کار یا هر جای دیگری به هم متصل می‌کند. آن‌ها می‌توانند فایل‌ها را به اشتراک بگذارند، در سطح کار نظر بدهند و از طریق ایمیل یا هشدارهای درون‌برنامه مطلع شوند تا در مورد هر تغییری به‌روز بمانند. همین حالا دمو اسکوپ را دریافت کن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *